Zgodnie z oczekiwaniami testy porównawcze M3 MacBooka Air odpowiadają podstawowemu MacBookowi Pro


Pierwszy twierdził MacBooka Air M3 W serwisie Geekbench pojawiły się benchmarki. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że obie maszyny mają ten sam chip M3, wydajność jest prawie identyczna z podstawowym modelem 14-calowego M3 MacBooka Pro.

Testy porównawcze dotyczą komputera oznaczonego jako Mac15,13, ​​co odpowiada komputerowi 15-calowemu Macbook Air

Testy porównawcze M3 MacBooka Air

Chociaż Apple ogłosiło maszynę dopiero wczoraj i będzie ona dostępna dopiero w piątek, prawdopodobne jest, że jednostki z recenzjami zostały wysłane do wybranych dziennikarzy i co najmniej jeden z nich przetestował ją w Geekbench.

MojaSmartPrice zauważyłem wpis, który wyświetlił następujące wyniki:

  • Pojedynczy rdzeń: 3157
  • Wielordzeniowy: 12020

W porównaniu do podstawowego MacBooka Pro M3

Jak widzieliśmy w przypadku MacBooka Air M2 w 2022 r. wyniki są takie identyczny jak w MacBooku Pro zasilany tym samym chipem, w granicach zwykłego marginesu błędu dla rozbieżności między testami.

Reklama

Należy jednak zaznaczyć, że MacBook Pro posiada aktywne chłodzenie, co oznacza, że ​​będzie w stanie utrzymać najwyższą wydajność przez dłuższy czas niż MacBook Air chłodzony pasywnie.

W porównaniu do MacBooka Air M2

W porównaniu do modelu M2, chip M3 zapewnia około 20% wzrost wyniku w trybie jednordzeniowym i 18% w trybie wielordzeniowym.

Apple nie dokonywał bezpośrednich porównań obu generacji, zamiast tego zdecydował się porównać je z wcześniejszymi modelami – zarówno M1 MacBook Air, jak i ostatnią wersją Intela.

Zbudowany w oparciu o wiodącą w branży technologię 3 nanometrów, chip M3 zapewnia jeszcze większą wydajność i więcej możliwości MacBooka Air. Wyposażony w potężny 8-rdzeniowy procesor, maksymalnie 10-rdzeniowy procesor graficzny i obsługę do 24 GB zunifikowanej pamięci, nowy MacBook Air jest do 60 procent szybszy niż model z M1 i do 13 razy szybszy niż najszybszy procesor Intel opartym na MacBooku Air.

Choć jest to nieco bezczelne, można argumentować, że porównanie jest wystarczająco uczciwe w praktyce, ponieważ niewielu właścicieli M2 rozważałoby modernizację. Bardziej prawdopodobne są ścieżki modernizacji z 13-calowego MacBooka Air z chipami M1 lub Intel.

Sprawdź także nasze zestawienie wszystkich pozostałych różnic pomiędzy modelami MacBooka Air M2 i M3.

Zdjęcie: kompozyt 9to5Mac z Geekbench i tło wg Maksym Tajer NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spy x Family Code: Biała recenzja: Nieudana misja służenia każdemu fanowi

Kocham kiedy Szpieg x Rodzina zmienia się w dramat życia. Lubię patrzeć, jak zdolny szpieg Loid Forger i zabójczy...

Taylor Swift nawiązuje niestandardową współpracę z TikTok, gdy bitwa UMG trwa

TikTok uruchomił nowe centrum promujące nowy album Taylor Swift, w którym możesz zdobywać nagrody w aplikacji za wykonanie określonych zadań, np. śledzenie konta...

24-calowy iMac M3 zaczyna się od 1199 USD, a do tego sprzęt Anker MagSafe i akcesoria Satechi Mac

Najlepsze oferty z piątku pojawiają się na pierwszych stronach gazet Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Applektóry się zaczyna z 1199 dolarów. Dołącza...
Advertisment