Zestaw słuchawkowy Reality Pro znacznie zagrożony; najwyższe kierownictwo jest sceptyczne


Nowy raport o nadchodzącym Apple Rzeczywistość Pro Zestaw słuchawkowy AR / VR mówi, że urządzenie jest znacznie zagrożone w porównaniu z pierwotną wizją firmy dotyczącą urządzenia.

Mówi się też, że jakiś top Jabłko Kierownictwo jest sceptycznie nastawione do potencjału produktu i dystansuje się od niego. W raporcie – opartym na wielu źródłach zbliżonych do projektu – stwierdzono, że Apple będzie sprzedawać go niemal po kosztach, w przeciwieństwie do wysokich marż, jakich oczekuje od innych produktów…

Zestaw słuchawkowy Reality Pro kontra okulary Apple

Tajemnicą poliszynela jest to, że Apple pracuje nad dwoma bardzo różnymi produktami rzeczywistości rozszerzonej: zestawem słuchawkowym Reality Pro, który łączy AR i VR w całkowicie zamkniętej obudowie, oraz Okulary jabłkowelekkie, nierzucające się w oczy urządzenie przypominające zwykłe okulary.

Ale Marka Gurmana Bloomberga raport sugeruje, że CEO Apple Tim gotuje naprawdę chciał nadać priorytet okularom Apple, podczas gdy prace rozwojowe skupiały się coraz bardziej na zestawie słuchawkowym.

Urządzenie, które zaprezentuje Cook, mówią osoby zaznajomione z procesem rozwoju, który rozciągnął się na siedem lat, odbiegało daleko od jego początkowej wizji. Początkowo wyobrażane jako para dyskretnych okularów, które można nosić przez cały dzień, urządzenie Apple przekształciło się w zestaw słuchawkowy, który przypomina parę gogli narciarskich i wymaga oddzielnego akumulatora […]

Po początkowym skupieniu się na lekkiej parze okularów rzeczywistości rozszerzonej, Apple stopniowo zmierzało w kierunku czegoś, co bardziej przypominało istniejące urządzenia ze względu na ograniczenia technologiczne, chęć wprowadzenia produktu na rynek i wewnętrzne nieporozumienia.

Istnieją nawet wątpliwości, czy okulary Apple kiedykolwiek zostaną wprowadzone na rynek. Tylko około 10% zasobów Reality Pro zostało wydanych na projekt Okulary o kryptonimie N421.

Według osób zaangażowanych w ten proces, firma Apple ostatecznie odłożyła na lata wszelkie poważne prace nad samodzielnymi okularami, prawie zabijając ten pomysł. Mówią, że Apple ma co najmniej cztery lata do wprowadzenia takiego produktu, jeśli kiedykolwiek do tego dojdzie. […]

Osoba zaangażowana w projekt opisuje żart, że inżynierowie pracowali nad beznadziejnym N421 tylko po to, by uszczęśliwić Cooka. Do 2019 roku firma poczyniła niewielkie lub żadne postępy w opracowaniu realnego planu produkcji okularów AR.

Reklama

Reality Pro wymagało znacznych kompromisów

Znawcy twierdzą, że w miarę upływu czasu trzeba było iść na coraz więcej kompromisów, aby nawet urządzenie Reality Pro było wykonalne.

Projekt produktu jest również milczącym przyznaniem, że firma, podobnie jak inne, które stworzyły zestawy słuchawkowe rzeczywistości mieszanej, nie była w stanie rozwiązać niektórych podstawowych problemów technologicznych. Funkcje, takie jak możliwość działania jako zewnętrzny monitor Mac i prowadzenie wieloosobowych rozmów wideo, są mniej zaawansowane, niż początkowo zamierzała firma, choć ma nadzieję je ulepszyć. Według osób zaznajomionych z projektem, Apple również chciał zintegrować baterię z zestawem słuchawkowym. Aby jednak zmniejszyć wagę i zapobiec przegrzaniu urządzenia, poczyniono kompromis w stylu bardzo odbiegającym od Apple: przeprojektowano baterię jako pakiet wielkości iPhone’a, który mieści się w kieszeni użytkownika i jest podłączony przewodem zasilającym.

To znacznie różni się od zwykłego podejścia Apple, polegającego na trzymaniu się z dala od nowego rynku, dopóki nie będzie w stanie wyprodukować produktu, którego naprawdę chce.

Apple sprzedaje go po kosztach; rozważyć poniesienie straty

Inną masowo niepodobną do Apple rzeczą jest to, że firma planuje sprzedać Reality Pro po zerowym koszcie. Stoi to w wyraźnej sprzeczności z typową marżą 37%, którą firma lubi osiągać.

Rzeczywiście, mówi Gurman, firma dyskutowała nawet o możliwości początkowej sprzedaży ze stratą, aby zdobyć pozycję na rynku.

Rozwój kosztował miliard dolarów rocznie

Koszty opracowania zestawu słuchawkowego raczej nie zwrócą się w najbliższym czasie. Raport sugeruje, że budżet przekraczał 1 miliard dolarów rocznie, przy czym pracowało nad nim ponad tysiąc inżynierów.

Najwyżsi dyrektorzy są sceptyczni; Gotuj niezaangażowany

Mówi się, że zarówno Craig Federighi, jak i Johny Srouji są sceptycznie nastawieni do urządzenia.

Kluczowe osoby na najwyższych szczeblach Apple, takie jak Craig Federighi, starszy wiceprezes ds. Johny Srouji, starszy wiceprezes Apple ds. technologii sprzętowych, prywatnie był sceptykiem, porównując to do projektu naukowego.

Tim Cook został również opisany jako „odległy” od projektu – i frustrował zespół, poświęcając czas na podejmowanie decyzji.

„Najbliżej Cooka do rozwoju produktu jest wersja demonstracyjna” – mówi jedna z osób. „Ale nawet wtedy nie jest typem faceta, który mówi, że powinien zrobić X, a nie Y. Jest całkowitym przeciwieństwem Steve’a, jeśli chodzi o zdecydowane opinie na temat najdrobniejszych szczegółów”. […]

Jego podejście było czasami postrzegane jako niezdecydowanie, co prowadziło do opóźnień i obaw o uzyskanie wystarczających środków. „Tim w ogóle nie przykładał wagi do projektu, a to frustrowało ludzi” — mówi inna osoba, która pracowała nad projektem.

Cały kawałek warto przeczytać.

Oczekujemy, że Apple oficjalnie ogłosi zestaw słuchawkowy Reality Pro podczas przemówienia WWDC w przyszłym miesiącu.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W ramach nowej umowy LG Electronics będzie dostarczać ładowarki do pojazdów elektrycznych firmie ChargePoint

Firmy ogłosiły dzisiaj, że południowokoreańska firma LG Electronics współpracuje z ChargePoint w celu zainstalowania większej liczby stacji ładowania pojazdów elektrycznych w USA. W...

Gwarancja blokady cen T-Mobile nie jest prawdziwa, twierdzi BBB; reklamy wycofane

Oddział Better Business Bureau (BBB) ​​stwierdził, że T Mobile gwarancja blokady ceny nie jest czymś takim i wezwał firmę do zaprzestania jej reklamowania. Ten...

Nintendo Direct czerwiec 2024: godzina rozpoczęcia i sposób oglądania na żywo

Atak letnich wiadomości o grach może w końcu dobiec końca – ale nie wcześniej niż Nintendo wyrazi swoją opinię. Śledzenie wydarzeń z...
Advertisment