Zestaw narzędzi do portowania gier firmy Apple umożliwia teraz przenoszenie gier z systemu macOS na system iOS


W zeszłym roku firma Apple wprowadziła na rynek nową Zestaw narzędzi do portowania gier aby pomóc deweloperom przenieść ich gry Windows na macOS. Od tego czasu widzieliśmy kilka Tytuły AAA trafiają na komputery Mac – a wkrótce będzie jeszcze łatwiej przenieść te gry na iOS. To dlatego, że Game Porting Toolkit 2.0 działa nie tylko na komputerach Mac, ale także na iPhone i iPad.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, Game Porting Toolkit firmy Apple jest w stanie tłumaczyć gry Windows, aby działały natywnie na macOS. Deweloperzy mogą użyć tego narzędzia, aby ocenić, czy warto przenieść swoje gry na Maca, a następnie pracować nad optymalizacjami dla wersji gry na macOS – obejmuje to konwersję grafiki DirectX na Metal.

Zestaw SDK pomaga również programistom wykorzystać inne wbudowane funkcje systemu, takie jak obsługa kontrolerów gier, dźwięku przestrzennego i wideo HDR.

Z macOS SequoiaApple wprowadza Game Porting Toolkit 2 z serią ulepszeń i nowych opcji. Na przykład, nowa wersja ma lepszą wydajność grafiki i kompatybilność z większą liczbą programów. Działa również z ray tracingiem na kompatybilnym sprzęcie i zawiera zestaw instrukcji AVX2.

Ale największą nowiną jest to, że Game Porting Toolkit firmy Apple działa teraz z iOS18 też. W jednym z Sesje WWDC 2024Firma opowiedziała, w jaki sposób deweloperzy mogą teraz używać narzędzia Game Porting Toolkit do przenoszenia gier z systemu Windows na system macOS, a następnie przenosić wersje na system macOS na iPhone’y i iPady.

Reklama

Gdy deweloper optymalizuje swoją grę pod macOS, można ją łatwo przenieść na iOS. Dzieje się tak, ponieważ SDK udostępnia takie elementy, jak obsługa kontrolerów gier, dźwięku i grafiki. Na przykład wibracje zaimplementowane dla kontrolerów gier można łatwo odtworzyć za pomocą Haptic Engine iPhone’a, używając tego samego API.

Gra Resident Evil AAA na iPhone'a, iPada i Maca

Z pewnością sprawi to, że platformy Apple staną się bardziej atrakcyjne dla twórców gier, ponieważ będą oni mogli przy niewielkim wysiłku przenosić swoje tytuły na wiele urządzeń.

Game Porting Toolkit 2 firmy Apple jest już dostępny w wersji beta dla deweloperów. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj. iOS 18 i macOS Sequoia zostaną udostępnione publicznie jesienią tego roku.

Ach, gdyby tylko Apple TV miało mocniejszy procesor, żeby móc obsługiwać także przeniesione gry…

Przeczytaj także

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment