Zespół STALKER 2, ofiara prorosyjskich pleców, jest szantażowany


GSC Game World, ukraiński deweloper STALKER 2: Serce Czarnobyla, został zhakowany, zgodnie z oświadczeniem studia w niedzielę. Anonimowy użytkownik rosyjskiego portalu społecznościowego WK wziął na siebie odpowiedzialność za włamanie i grozi ujawnieniem szczegółów graficznych i fabularnych nadchodzącej gry, chyba że jego żądania nie zostaną spełnione do 15 marca. GSC potwierdził włamanie w mediach społecznościowych, mówiąc, że nie da się zastraszyć.

„To nie pierwsza próba włamania i wycieku naszych danych, w tym danych osobowych” – napisał deweloper na Twitterze. „Wiele przeszliśmy. Jednak te wyzwania tylko zachęcają nas do jeszcze cięższej pracy, ponieważ wierzymy, że prawda jest po naszej stronie. Zło nigdy nie zwycięży”.

Hakerzy twierdzą, że uzyskali dostęp do około 30 gigabajtów informacji, w tym grafik koncepcyjnych, grafik środowiskowych i map, a także zrzutów ekranu i przerywników filmowych, które ujawniają historię gry. Żądania obejmują złagodzenie stosunku firmy do rosyjskich i białoruskich fanów, odblokowanie określonego konta na oficjalnym kanale gry na Discordzie oraz oficjalną rosyjskojęzyczną lokalizację gry (STALKER 2 będzie funkcja lektor w języku angielskim i ukraińskim oraz napisy w języku rosyjskim). Deweloperzy z GSC Game World mówią firmie Polygon, że żadne z tych żądań nie zostanie spełnione.

„Pomimo prób złamania nas, pozostajemy silni i odważni” – powiedział GSC w oświadczeniu. „W przypadku jakichkolwiek przecieków prosimy o powstrzymanie się od oglądania lub rozpowszechniania informacji nt STALKER 2: Serce Czarnobyla. Przestarzałe i trwające prace mogą osłabić wrażenie ostatecznego pomysłu, który włożyliśmy do gry”.

Ukraiński GSC wydał oryginał STALKER: Cień Czarnobyla w 2007 roku i szybko po nim STALKER: Czyste Niebo w 2008 i STALKER: Zew Prypeci w 2009 roku. Seria została doceniona przez krytyków za otwarty świat, rozgrywkę w stylu piaskownicy i żywych przeciwników napędzanych przez sztuczną inteligencję. Ale firma zakończyła swoją działalność w 2011, rozpraszając wielu wysoko wykwalifikowanych programistów na wiatr. Ta diaspora doprowadziła do powstania kilku odnoszących sukcesy studiów, w tym 4A Games, twórców serii Metro — m.in. Metro: ostatnie światło.

W 2014 roku GSC powróciło do życia, szybko wypuszczając kontynuację popularnej serii Kozacy, Kozacy 3w 2015 roku. Następnie ogłosił kolejną grę STALKER w 2018 rokuz początkową datą premiery ustaloną na 2021 r. Prace rozwojowe początkowo utknęły w martwym punkcie, a dodatkowo komplikują je nielegalne i niesprowokowanej inwazji na pełną skalę na Ukrainę przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Trwający konflikt trwa od ponad roku i według Organizacji Narodów Zjednoczonych doprowadził do śmierci ponad 8 000 ukraińskich cywilów i przesiedlenie niektórych 14 milionów ludzi.

Reklama

W odpowiedzi SGR podjął szereg działań. Po pierwsze, przeniósł część swojego zespołu programistów poza granice kraju. Później to zmienił nazwę gry tak, że zawierała pisownię ukraińską, a nie rosyjską, tytułowego reaktora jądrowego w sercu swojej fikcji. Zamieściła również wiele postów w mediach społecznościowych i YouTube, celebrując odporność narodu ukraińskiego i swoich pracowników, którzy dołączyli do wojska, by walczyć z rosyjską agresją.

Po kilka opóźnień, STALKER 2: Serce Czarnobyla jest obecnie ustawiona na grudniową premierę. Gra będzie dostępna na PC za pośrednictwem Steama i zostanie uwzględniona w ramach programu subskrypcji Xbox Game Pass.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Samsung Galaxy Tab S8 Plus jest obecnie dostępny za 33 lata

Najnowsze oferty Amazon zapewnią Ci ogromne oszczędności na Samsung Galaxy Tab S8 Plus i innych wspaniałych produktach ...

WWDC 2023 potwierdzone: od 5 do 9 czerwca w Apple Park

Apple oficjalnie ogłoszono WWDC 2023. Wydarzenie odbędzie się w Apple Park z przemówieniem, orędziem o stanie Unii i nie tylko. Cała...

Resident Evil 4 remake Chapter 10 walkthrough

Resident Evil 4’s 10th chapter sees Leon trying to rescue Ashley after she got grabbed (again) at the end of Chapter...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!