Zespół Palworld łączy siły z Sony w celu „wieloaspektowego globalnego rozwoju”


Świat Pal twórca Pocketpair ogłosił we wtorek powstanie Palworld Entertainment, zupełnie nowej firmy stworzonej z Sony Music Entertainment i jej anime-spółką zależną Aniplex. Palworld Entertainment zostało stworzone „w celu przyspieszenia wieloaspektowego globalnego rozwoju Palworld i jego dalszej ekspansji”, zgodnie z wpisem urzędnika Świat Pal Konto X.

Na stronie internetowej Palworld Entertainment firma jest opisana jako odpowiedzialna za „licencjonowanie krajowe i międzynarodowe” Świat Pal i rozszerzyć swoją własność intelektualną. CEO Pocketpair Takuro Mizobe będzie również przewodził nowej firmie. Pierwszą inicjatywą jest wprowadzenie nowego merchu, który będzie sprzedawany na stronie internetowej Aniplex, zgodnie z komunikatem prasowym.

Zanim przejdziemy do tego, do czego może doprowadzić ta umowa, omówmy, czym ona jest nie:To niekoniecznie oznacza Świat Pal trafi natychmiast na konsole PlayStation. Świat Pal kierownik społeczności drażniony coś z PlayStation w czerwcu, post na X, który wielu zinterpretowało jako znaczenie Świat Pal trafi na konsole PlayStation. Choć jest to prawdopodobne Świat Pal pojawi się na PlayStation 5, nie jest to częścią tego ogłoszenia ani partnerstwa.

Co my Do wiadomo, że Palworld Entertainment wprowadzi na rynek nowe towary, ale pominięto kwestię, jak mogłaby wyglądać ekspansja jego IP. Pomimo nazwy, Sony Music Entertainment nie zajmuje się wyłącznie muzyką. Jest również właścicielem Aniplex (nazwanego jako część joint venture), japońskiej firmy rozrywkowej i medialnej, która specjalizuje się w anime. Aniplex wyprodukował mnóstwo popularnych anime, w tym Zabójca Demonów: Kimetsu no YaibaKomórki w pracy!, I Alchemik Fullmetalowy. Jest także właścicielem platformy dystrybucji anime Crunchyroll, obok Sony Pictures Entertainment I publikuje gry wideo, takie jak darmowe gry mobilne Los/Wielki Porządek.

Czy to znaczy Świat Pal można by zrobić z tego serial anime lub film? Może! Aniplex ma doświadczenie w przenoszeniu gier do anime: wyprodukował anime na podstawie Persona, Los/Wielki Porządeki Ace Attorney, między innymi. Polygon skontaktował się z Pocketpair, aby uzyskać więcej informacji.

Świat Pal nie potrafił pozbyć się porównań do Pokémonów — często jest opisywany jako „Pokémon z bronią” — i tego rodzaju umowa prawdopodobnie jeszcze bardziej pogłębi podobieństwa. Pokémon Company odniosła ogromny sukces z Pokémon jako globalną franczyzą wykraczającą poza gry: Każdy zna Pikachu. Ale kto nie chciałby, aby jego marka podążyła tą drogą? Bardzo niewiele marek było w stanie rywalizować z Pokémon, a jeśli ktoś jest gotowy to zrobić, to równie dobrze może to być Świat Palworld: Świat Palworld sprzedano oszałamiające 25 milionów egzemplarzy na wszystkich platformach do lutego, zaledwie miesiąc po premierze. Pocketpair nie opublikował żadnych danych o sprzedaży od tego czasu, ale gra odniosła trwały sukces — szczególnie po ostatniej aktualizacjiktóry wystartował w zeszłym tygodniu.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment