Zerocam to aplikacja aparatu na iPhone’a bez żadnych ustawień


Od 2007 roku aplikacja Aparat iPhone’a zyskała wiele funkcji. Użytkownicy mogą na przykład zmieniać ostrość, wybierać pomiędzy różnymi trybami, stosować filtry, korzystać z trybu nocnego i wiele więcej. I chociaż niektórzy użytkownicy (jak ja) wolą opcję korzystania z aplikacji innych firm z jeszcze większą liczbą elementów sterujących, Zerocam to nowa aplikacja aparatu na iPhone’a, która nie ma żadnych elementów sterujących ani ustawień.

Zerocam upraszcza obsługę aparatu iPhone’a

Celem Zerocam jest przekształcenie iPhone’a w aparat typu „wyceluj i zrób zdjęcie”. Po otwarciu aplikacji zobaczysz tylko podgląd obrazu i przycisk przechwytywania. I nawet nie żartuję. Aplikacja nie oferuje żadnych ustawień ani opcji do wyboru. Pomysł, zdaniem twórców, polega na tym, aby użytkownik mógł skupić się na uchwyceniu chwili, zamiast martwić się o najlepsze ustawienia aparatu.

„Żadnych ustawień, tylko fotografowanie: zapomnij o wyborze trybu, korekcie ekspozycji, ustawianiu ostrości lub przeglądaniu obrazu. Ty robisz zdjęcie, a my zajmujemy się resztą. Nie ma żadnych rozpraszaczy, tylko czysta fotografia” – mówią twórcy.

Aby być uczciwym, Zerocam robi kilka sztuczek. Możesz przełączać się między obiektywami, korzystając z długich skrótów z ikony na ekranie głównym (ale mile widziana jest możliwość zrobienia tego w aplikacji). Dostępny jest także widżet umożliwiający otwieranie aplikacji z poziomu ekranu blokady oraz widżet, który zachęca Cię do zrobienia co najmniej jednego zdjęcia każdego dnia w roku.

Ale najciekawsze jest to, że aplikacja robi zdjęcia w formacie RAW, a następnie konwertuje je do formatu JPEG, dzięki czemu obrazy wyglądają prawie na nieskompresowane. Jak już tu informowaliśmy w przeszłości, funkcja Smart HDR w iPhonie denerwuje niektórych użytkowników, powodując, że obrazy są zbyt ostre lub drastycznie zmieniają kolory. Dzięki Zerocam nie musisz się o to martwić.

Reklama

Osobiście aplikacja nie jest dla mnie, ale widzę, że spodoba się wielu osobom, które chcą po prostu zrobić dobre zdjęcie bez konieczności nadmiernego myślenia. Możesz wypróbować Zerocam za darmo, chociaż pozwala na zrobienie tylko 12 zdjęć dziennie. Aby odblokować nieograniczoną liczbę zdjęć, możesz kupić Zerocam Infinite za 9,99 USD.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple odrzuciło współpracę z Meta w celu wprowadzenia chatbota AI na iOS

A WSJ niedzielny raport to ujawnił Apple i Meta rozmawiały o potencjalnym partnerstwie jeśli chodzi o funkcje AI. Mówiąc dokładniej, wygląda...

Kup trzy gry za jedyne 15 USD w Fanatical

Fanatical powrócił z kolejną wyjątkową kolekcją Diamond, dającą Ci możliwość stworzenia własnego pakietu przecenionych gier spośród kilkunastu tytułów. Pakiet Kolekcji Diamentów...

Jak powielić Wspomnienia w DLC Elden Ring Shadow of the Erdtree

Możesz duplikaty wspomnień W Pierścień Eldena'S Cień Erdtree DLC, tak jak było to możliwe w grze podstawowej. Zasadniczo daje...
Advertisment