Zdjęcia w iOS 18 w praktyce: przygotuj się na duże zmiany na swoim iPhonie


Wiele lat temu iPhone był na tyle młody, że Apple mógł wprowadzić poważne zmiany w działaniu iOS i spotkał się z minimalnym sprzeciwem. Dziś iPhone to dojrzały produkt, z którego korzystają miliardy użytkowników, więc każda zmiana w iOS z pewnością spotka się z większym zainteresowaniem, a nawet krytyką.

Zmiany są trudne, zwłaszcza jeśli dotyczą aplikacji, z których korzysta prawie każdy właściciel iPhone’a.

Dlatego nowa aplikacja Zdjęcia w iOS 18 zostanie wkrótce poddane szczegółowej analizie.

Główne zmiany w aplikacji Zdjęcia w iOS 18

Aplikacja Zdjęcia na iOS 18

Być może słyszałeś, że iOS 18 wprowadzi nowe narzędzie do generowania obrazów AI. To prawda-nazywa się to obrazowym placem zabaw. Nie to mam na myśli, mówiąc, że aplikacja Zdjęcia zostanie wkrótce dokładnie zbadana.

Firma Apple w systemie iOS 18 całkowicie przeprojektowała i zrestrukturyzowała podstawowy układ i nawigację w aplikacji Zdjęcia. W systemie iOS 17 i wcześniejszych można poruszać się po aplikacji Zdjęcia w taki sam sposób, jak po wielu innych aplikacjach na iPhonie: za pomocą paska kart u dołu ekranu. Na tym pasku znajdują się przyciski umożliwiające przeskakiwanie między różnymi sekcjami aplikacji, takimi jak Biblioteka, Dla Ciebie, Albumy i Wyszukiwanie.

Reklama

To wszystko zniknęło w iOS 18. Zniknęły te cztery konkretne przyciski, ale także sam pasek kart. To narzędzie, które od lat zakotwicza użytkowników, pomagając im wiedzieć, gdzie się znajdują w aplikacji i oferując opcje szybkiego przeskakiwania gdzie indziej – całkowicie zniknęło.

Jak zatem poruszać się po aplikacji?

Zdjęcia w iOS 18 pozwalają teraz umieścić całą zawartość na jednym ekranie. Podobny do Aplikacja Journal wprowadzona w zeszłym rokucała nawigacja po Zdjęciach odbywa się na jednym ekranie, który można przewijać, aby znaleźć całą zawartość.

Otóż ​​to. Jeden ekran, przewijaj w górę i w dół, przewijaj na boki, aby zobaczyć karuzele – wszystko w aplikacji jest tam zapisane.

I muszę przyznać, że było to dla mnie niezwykle dezorientujące.

Zdezorientowany, ale pracuję nad przystosowaniem się

Aplikacja Zdjęcia na iOS 18

Zdjęcia to aplikacja, której używam codziennie i która działa w zasadzie tak samo, odkąd mam iPhone’a. Więc tak, chociaż należę do osób, które instalują wersje beta dla programistów i zarabiają na życie, pisząc o Apple, mimo to przystosowanie się do nowej aplikacji Zdjęcia było dla mnie wyzwaniem.

Dlatego mogę sobie tylko wyobrazić, ilu innych użytkowników będzie zszokowanych i zdezorientowanych, gdy tej jesieni otworzą nową aplikację Zdjęcia.

Aplikacja jest zasadniczo podzielona na dwie główne sekcje: górną karuzelę i dolny obszar, w którym znajdują się różnorodne kolekcje treści, które można w dużym stopniu dostosowywać. Z karuzeli u góry możesz uzyskać dostęp do pełnej biblioteki Zdjęć. Znajdują się w niej także inne sekcje, po których możesz przechodzić, np. album Ulubione.

Pierwszą betę iOS 18 zainstalowałem wczoraj, gdy tylko została udostępniona, więc z nową aplikacją Zdjęcia żyję niecałe 24 godziny. Naprawdę jest w nim wiele do pokochania i zaczynam przyzwyczajać się do zmian, ale dopiero po wprowadzeniu kilku poprawek – na co aplikacja pozwala, ale większość użytkowników prawdopodobnie nigdy się o tym nie dowie.

Dostosowywanie sposobu korzystania ze Zdjęć

Dostosowywanie aplikacji Zdjęcia w systemie iOS 18

Jedną z funkcji, za którą jestem bardzo wdzięczny, w aplikacji Zdjęcia w systemie iOS 18 jest możliwość dokładnego dostosowania, które kolekcje treści znajdują się w dolnej części jednoekranowego interfejsu użytkownika aplikacji oraz w jakiej kolejności te kolekcje są prezentowane.

Zdjęcia domyślnie konfigurują szereg kolekcji, ale jeśli przewiniesz do dołu aplikacji, znajdziesz przycisk Dostosuj. Tutaj możesz włączyć lub wyłączyć i zmienić kolejność wszystkich następujących kolekcji:

 • Ostatnie dni
 • Ludzie i zwierzęta
 • Przypięte kolekcje
 • Wspomnienia
 • Wycieczki
 • Wyróżnione zdjęcia
 • Albumy
 • Udostępnione albumy
 • Typy multimediów
 • Narzędzia
 • Sugestie dotyczące tapet

Kolejnym ważnym narzędziem do dostosowywania jest dla mnie główna siatka zdjęć, która znajduje się w górnej części aplikacji. Historycznie rzecz biorąc, korzystałem z albumu Ostatnie znacznie częściej niż z widoku Wszystkie zdjęcia w Bibliotece.

iOS 18 łączy te dwa zdjęcia w jedną bibliotekę zdjęć u góry aplikacji, ale jeśli ją pociągniesz, możesz dostosować widok, aby sortować według ostatnio dodanych zdjęć, zamiast domyślnej opcji „Data wykonania”. Możesz także filtrować typy wyświetlanych zdjęć i filmów oraz aktualizować ustawienia widoku.

Zakończyć

iOS 18 wyznacza nowy, odważny kierunek aplikacji Zdjęcia. Obawiam się tylko, że większość użytkowników będzie miała trudności z przystosowaniem się do tego.

Ogromną pomocą było dla mnie dostosowanie aplikacji do własnych upodobań, dostosowanie kilku różnych ustawień, aby bardziej przypominała aplikację Zdjęcia, którą znam i uwielbiam z systemu iOS 17 i wcześniejszych wersji. Ale większość użytkowników prawdopodobnie nie odkryje tych ustawień dostosowywania.

Jestem zwolennikiem wypróbowywania przez Apple nowych projektów, ale obawiam się, że dla wielu Zdjęcia będą wymagały zbyt wielu zmian i zbyt szybkich zmian.

Czy wypróbowałeś nową aplikację Zdjęcia w iOS 18? Co myślisz? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Oto programy i filmy, które tego lata pojawią się w Apple TV+

AppleTV+ może nie oferować nowych treści w porównaniu z usługami takimi jak Netflix, ale mimo to zawsze pojawiają się nowe wydania. Tego lata Apple...

Wesoła, inteligentna lampa Philips Hue o wschodzie słońca nosi nazwę Twilight

Philips Hue następna inteligentna lampka nocna podobno będzie nosił nazwę „Zmierzch”. Lampa będzie wyposażona w dwa przyciski na górze służące do zasilania,...

Urocza ładowarka Sharge, inspirowana komputerami Macintosh, o mocy 67 W, jest teraz przeceniona o prawie połowę

Na początku tego tygodnia opublikowaliśmy przewodnik podsumowujący asortyment Prezenty last minute na Dzień Ojca dla tych, którzy świętują. Jeśli jednak potrzebujesz Zdrowaś...
Advertisment