Zdalne nagrywanie w erze rocka: David Hewitt’s On the Road


Aby uzyskać przyjemną sugestię, po zakończeniu czytania audioXpress Scott Dorsey przejrzał interesującą książkę napisaną przez Davida Hewitta, jednego z wielu znanych inżynierów, którzy przeszli do historii, nagrywając na żywo koncerty rockowe w latach 70. podejście do tworzenia doskonałych nagrań wydarzeń na żywo. „On the Road: Recording the Stars in a Golden Era of Live Music” to interesujące, pierwszoosobowe świadectwo niektórych z najwspanialszych momentów w historii nagrań muzycznych. Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w audioXpress, kwiecień 2023 r.

Aby uzyskać przyjemną sugestię, po zakończeniu czytania audioXpress Scott Dorsey przejrzał interesującą książkę napisaną przez Davida Hewitta, jednego z wielu znanych inżynierów, którzy przeszli do historii, nagrywając na żywo koncerty rockowe w latach 70. podejście do tworzenia doskonałych nagrań wydarzeń na żywo.

Tytuł: W drodze: nagrywanie gwiazd w złotej erze muzyki na żywo
Autor: David W. Hewitt
ISBN-10: 1493056174
Wydawca: Backbeat (15 listopada 2021)
Strony: 288

 

To zdjęcie z reklamy mikrofonu Shure pokazuje Davida Hewitta w słynnej „Black Truck”, pierwszym prawdziwie nowoczesnym mobilnym studiu nagraniowym, w którym uchwycił wiele niesamowitych występów na żywo dla artystów od Aerosmith, przez Pink Floyd, po ZZ Top.

Lata 70-te i 80-te były wspaniałymi czasami dla muzyki granej na żywo, więc były też wspaniałymi czasami dla albumów koncertowych. Technologia doszła do tego stopnia, że ​​w końcu udało się uzyskać dobry dźwięk w dużych salach z zespołami grającymi na żywo, a wkrótce stało się możliwe uzyskanie dobrych nagrań w takich sytuacjach.

Było wielu znanych inżynierów, którzy zarabiali na życie nagrywając na żywo koncerty rockowe z tamtej epoki, od Wally’ego Heidera i Koostera McAllistera po trafnie nazwanego Steve’a Remote’a. Ale jednym z najpopularniejszych inżynierów był David Hewitt.

Hewitt pracował w branży przez 50 lat, zaczynając od Regent Sound Studios w Filadelfii, PA, przeniósł się do ciężarówki Record Plant Remote z Los Angeles, CA, pracował przez wiele lat w branży i ostatecznie kupił ciężarówkę z Record Plant i obsługując serię własnych zdalnie sterowanych ciężarówek.

Reklama

Pracował przy Super Bowl Halftime Show, Arthur Fiedler and the Boston Pops oraz The Concert for New York City after 9/11. Nagrał koncerty z Buddym Richiem, Wyntonem Marsalisem, Ericem Claptonem, Neilem Youngiem oraz stand-upy ks. Guido Sarducciego. Kiedy Billy Joel i Nelson Mandela byli na scenie Yankee Stadium, David Hewitt był w ciężarówce, tak jak na Gali Opery w Beverly Sills i przez wiele lat rozdania Oscarów.

Zanim opowiem o tym, czym jest jego książka, On the Road: Recording the Stars in a Golden Era of Live Music, pozwólcie, że powiem, czym nie jest. Bardzo brakuje w nim szczegółów technicznych i dyskusji na temat procesu i filozofii zdalnego nagrywania. Chciałbym zobaczyć tego o wiele więcej, nie tylko z powodów, które prawdopodobnie mają wszystkie czytniki audioXpress, ale także dlatego, że trafiłem do zupełnie innego świata zdalnego nagrywania muzyki akustycznej. Chciałbym móc porównać moją filozofię nagrywania orkiestr z jego. Chciałbym też, żeby napisał więcej o wczesnej erze cyfrowej, ponieważ nie ma o tym zbyt wiele, a ludzie żyjący w świecie nowoczesnych cyfrowych stacji roboczych mogą mieć pewne wyobrażenia o świecie analogowych maszyn taśmowych… świat cyfrowych maszyn taśmowych nie jest czymś, o czym ludzie mówią.

Ale co to jest? To pamiętnik, jakby Hewitt przejrzał swój dziennik nagrań koncertowych na przestrzeni lat i próbował napisać o każdym z nich io tym, co pamięta z wydarzenia. Nie jest to wszystko dobrze zorganizowane, nie do końca chronologicznie i nie do końca według gatunku, ale po trochu każdego z nich. O niektórych wydarzeniach mówi obszernie, podczas gdy inne (w tym te, które najbardziej mnie interesują, takie jak koncerty jazzowe z początku lat 80.) wspomina tylko mimochodem.

Jeśli choć trochę interesuje Cię scena koncertowa lat 70., 80., 90. i 2000., ta książka będzie dla Ciebie interesująca. Może się okazać, że przywołuje więcej pytań niż odpowiedzi, ale to nie jest złe, ponieważ oznacza, że ​​​​czytelnik myśli o pracy przy nagrywaniu koncertów.

Tak, byłoby miło mieć bardziej techniczną dyskusję i więcej szczegółów na temat tego, jak rzeczy zmieniły się w ciągu ostatnich kilku dekad, ale jest trochę tego na początek. I wygląda na to, że Hewitt robi wszystko, co w jego mocy, by nie mówić o Frampton Comes Alive, który jest prawdopodobnie najbardziej znanym i prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnym albumem, nad którym kiedykolwiek pracował. Ile z tego jest faktycznie na żywo? Nie mówi tutaj.

 

David Hewitt jest legendarnym nazwiskiem w branży nagraniowej i branży pro audio od 1970 roku, nagrywając i realizując niesamowitą gamę utalentowanych artystów zarówno na żywo, jak iw studiach na całym świecie.

Ale on mówi o meczu hokeja na trawie rozgrywanym przez członków Who przeciwko drużynie hokejowej dziewcząt z liceum, która była w tym samym hotelu. Jest wypełniona interesującymi, małymi anegdotami o epoce koncertowania, która dziś już minęła.

Powinieneś wziąć tę książkę i trzymać ją na stoliku do kawy lub w łazience, ponieważ jest to zabawna książka do czytania i można ją czytać w małych kawałkach. Jeśli już, wprowadzi cię w nowe nagrania, o których istnieniu nie wiedziałeś, i zdecydowanie dodało to do mojej długiej listy płyt do kupienia. Po więcej informacji odwiedź https://davidhewittontheroad.com topór

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w audioXpress, kwiecień 2023 r.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

FSP przedstawia nowe zasilacze Dagger Pro Series ATX 3.0 SFX

FSP Group, jeden z wiodących światowych producentów wysokowydajnych zasilaczy OEM i ODM, przedstawia nową generację zasilaczy SFX serii DAGGER PRO o mocy 750...

Armored Core VI nie ma otwartego świata – dyrektor FromSoftware chciał odróżnić go od Elden Ring

Armored Core VI: Fires of Rubicon firmy FromSoftware i Bandai Namco Entertainment ma ukazać się latem tego roku – wielu fanów nie może...

YEYIAN ogłasza gamingowe komputery stacjonarne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti

YEYIAN Gaming, wiodący światowy projektant i producent innowacyjnych, gotowych komputerów do gier, urządzeń peryferyjnych i komponentów komputerowych, z radością ogłasza wprowadzenie na rynek...
Advertisment