Zbadano uzależnienie nastolatków od Instagrama; TikTokers pozywają rząd USA


W sprawie rosnących obaw dotyczących nastolatków wszczęto dochodzenie w UE Instagrama uzależnienia, w celu ustalenia, czy spółka dominująca Meta łamie prawo, celowo próbując uzależnić swoje aplikacje.

Dochodzenie obejmie także kwestię, czy stosowane przez firmę procedury weryfikacji wieku są wystarczająco solidne oraz czy istnieje zjawisko wysyłania użytkowników do potencjalnie szkodliwych „króliczych nor”…

Problem uzależnienia dorosłych i dzieci od aplikacji na smartfony budzi niepokój od lat, a aplikacje społecznościowe są przedmiotem szczególnej uwagi.

Na przykład w 2019 roku badacze z King’s College w Londynie ustalili, że uzależnienie od smartfonów – bardziej formalnie znane jako problematyczne korzystanie ze smartfona – jest postrzegane jako zaburzenie psychiczne. Inny to znalazł musiałbyś płacić użytkownikowi Facebooka 1000 dolarów rocznie przestać używać aplikacji, a badanie przeprowadzone w 2021 r. wykazało, że problem dotyczyło 40% studentów.

Meta ma stanął w obliczu wielu procesów sądowychod rodziców i stanach USAtwierdząc, że jej aplikacje szkodzą zdrowiu psychicznemu nastoletnich użytkowników.

Reklama

Śledztwo w sprawie uzależnienia nastolatków od Instagrama

Unia Europejska ma dzisiaj ogłoszony dochodzenie mające na celu ustalenie, czy Meta łamie prawo, obejmujące cztery kwestie:

  • Czy Meta podejmuje celowe kroki, aby jej aplikacje uzależniały?
  • Czy jego algorytmy wysyłają użytkowników do potencjalnie szkodliwych „króliczych nor”?
  • Czy firma podejmuje odpowiednie kroki w celu weryfikacji wieku swoich użytkowników?
  • Czy Meta odpowiednio chroni prywatność nieletnich?

UE początkowo zwróciła się do Meta o przesłanie raportu na temat ocen ryzyka przeprowadzonych w odniesieniu do jej aplikacji i stwierdziła, że ​​nie jest z tego zadowolona.

Przestrzeganie przez Meta obowiązków wynikających z ustawy o usługach cyfrowych (DSA) w zakresie oceny i łagodzenia ryzyka spowodowanego konstrukcją interfejsów internetowych Facebooka i Instagrama, która może wykorzystywać słabości i brak doświadczenia nieletnich oraz powodować zachowania uzależniające i/lub wzmacniać tzw. efekt dziury.

Taka ocena jest wymagana, aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom dla korzystania z podstawowego prawa do dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego dzieci, a także poszanowania ich praw.

Zgodność Meta z wymogami DSA w odniesieniu do środków łagodzących zapobiegających dostępowi nieletnich do nieodpowiednich treści, w szczególności narzędzi weryfikacji wieku stosowanych przez Meta, które mogą nie być rozsądne, proporcjonalne i skuteczne.

Wypełnianie przez Meta zobowiązań DSA dotyczących wprowadzenia odpowiednich i proporcjonalnych środków w celu zapewnienia wysokiego poziomu prywatności i bezpieczeństwa nieletnich, w szczególności w odniesieniu do domyślnych ustawień prywatności nieletnich w ramach projektowania i funkcjonowania ich systemów rekomendujących.

Pełne dochodzenie może zająć trochę czasu, ale UE jest uprawniona do wydawania tymczasowych orzeczeń wykonawczych już teraz, gdy jest ono w toku. Mogą one wymagać od Meta wdrożenia natychmiastowych zmian.

TikTokers pozywają rząd USA w związku z możliwym zakazem

Inną aplikacją często atakowaną ze względu na potencjalnie szkodliwe skutki jest TIK Tok. Rząd USA przyjął ustawę wymagającą sprzedaży aplikacji amerykańskiej firmie lub zakazu jej używania.

Sama firma pozywa już rząd USA, utrzymując, że prawo jest niezgodne z konstytucją Engadget donosi, że własny pozew złożyła także grupa twórców TikToka.

Ośmiu twórców pozwało rząd USA, próbując zablokować prawo wymagające sprzedaży usługi przez ByteDance, spółkę-matkę TikTok. W pozwie zarzucono, że „Ustawa o ochronie Amerykanów przed aplikacjami kontrolowanymi przez zagranicznego przeciwnika” jest niezgodna z konstytucją, ponieważ narusza prawa twórców zależnych od platformy określone w Pierwszej Poprawce.

Według doniesień pozew jest finansowany przez TikTok.

zdjęcie zrobione przez Julia Ricard NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

G-Cloud 14: Zagraniczni dostawcy ryzykują nieprzestrzeganiem przepisów, ponieważ CCS zmienia stanowisko w sprawie brytyjskich wymogów dotyczących podatku VAT

Służbę handlową Crown Commercial Service (CCS) oskarża się o wysyłanie mieszanych wiadomości do dostawców usług w chmurze mających siedzibę poza Wielką Brytanią, którzy...

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...
Advertisment