Zautomatyzowany dom 2.0 – #44 Loxone Touch Surface – Zautomatyzowany dom


Jeden z fajnych elementów sterujących, których uwielbialiśmy używać podczas naszego weekendowego pobytu w Loxone Show Home w Austrii był „Touch Surface”.

Co to jest?

Jest to pojemnościowy czujnik dotykowy, który można zamontować do 30 mm pod powierzchnią blatu kuchennego, blatu lub nawet za płytkami łazienkowymi. W rzeczywistości działa pod większością powierzchni, takich jak kamień, drewno, ceramika lub szkło (ale nie materiały przewodzące). Ta technologia nie jest nowa (sprawdź to od 2002 r.), ale to świetna technologia i działa dobrze.

Instalacja

Ten szablon został dostarczony do Parkes Interiors, naszych projektantów kuchni, aby upewnić się, że blat Dekton został odpowiednio wywiercony i wytrawiony.

Użyliśmy wersji Loxone „Tree” tego czujnika, która ma przewodowe zasilanie 24 V, ale dostępna jest również wersja „Air” urządzenia do dopasowań retro, która jest zasilana bateryjnie.

W użyciu

Po zainstalowaniu pozwala, aby powierzchnia zachowywała się jak każdy inny 5-strefowy przełącznik dotykowy Loxone. Został on również dobrze przemyślany, dzięki czemu nawet w ruchliwych miejscach, takich jak blat kuchenny, prawie niemożliwe jest jego przypadkowe aktywowanie.

Aby urządzenie działało, musisz najpierw dotknąć przycisku aktywacji, pięć punktów dotykowych przełącznika jest następnie aktywowanych na 5 sekund, a pozostały czas zostanie wyświetlony za pomocą wskaźnika aktywacji, który odlicza diody LED do momentu wygaśnięcia (można wyłączyć tę ochronę aktywacji, jeśli wolisz).

Reklama

Mamy go zaprogramowany do sterowania listwą świetlną nad blatem kuchennym, a także muzyką i roletami w stodole. Podobnie jak w przypadku wszystkich innych przełączników Loxone, podwójne dotknięcie spowoduje wyłączenie pokoju, wyłączenie wszystkich świateł, zatrzymanie muzyki, wyłączenie telewizora itp.

Oczywiście piękno systemu inteligentnego domu Loxone polega na tym, że możemy zmienić tę konfigurację częściowo lub w całości. Na przykład, jeśli zdecydujemy, że wolimy, aby działał, powiedzmy, okna dachowe bezpośrednio nad blatem, to jest to prosta zmiana programistyczna.

Powierzchnia dotykowa Loxone

Pamiętaj by sprawdź nasz Instagram aby śledzić projekt, przeczytaj resztę Zautomatyzowany Dom 2.0 posty na blogu i znajdź linki do wszystkich produkty, z których korzystaliśmy w naszej własnej budowie.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!