Zautomatyzowany dom 2.0 – # 40 Wzmacniacz strumieniowego przesyłania muzyki VSSL A.1, część 1 – zautomatyzowany dom


Rozglądaliśmy się za nagłośnieniem do sypialni na piętrze w zautomatyzowanym domu, kiedy szczęśliwym zbiegiem okoliczności Technologie Soundvision skontaktowaliśmy się, aby zapytać, czy chcielibyśmy wypróbować ich wzmacniacz do strumieniowego przesyłania muzyki VSSL A.1.

Sprzęt

VSSL (wymawiane Vessel), wraz z TruAudio, są częścią rodziny Soundvision Technologies, która jest najbardziej znana z wysokiej klasy głośników, niestandardowych produktów do instalacji oraz imponujących zewnętrznych subwooferów i systemów dźwiękowych.

Asortyment wzmacniaczy strumieniowych obejmuje 3 modele, 6-strefowy A.6, 3-strefowy A.3 i pojedynczą strefę A.1, którą tutaj mamy. Może być używany do dostarczania muzyki w jednym pomieszczeniu i zapewniać ścieżkę rozbudowy, tworząc również część wielostrefowego systemu audio dla całego domu.

A.1 ma 2-kanałowy wzmacniacz (35 W przy 8 Ω lub 50 W przy 4 Ω) i ma wbudowaną obsługę przesyłania strumieniowego Wi-Fi i Bluetooth. Z tyłu znajduje się obszerny zestaw cyfrowych i analogowych wejść / wyjść, co sprawia, że ​​elastyczny A.1 jest przydatny w wielu zastosowaniach.

Wejścia

  • Ethernet
  • Cyfrowy koncentryczny
  • Cyfrowe optyczne
  • RCA
  • IR

Wyjścia

  • RCA
  • Cyfrowy koncentryczny
  • Cyfrowe optyczne
  • Głośnik niskotonowy

Przypomina kształt i rozmiar czarnego Maca mini (wymiary 189 mm x 221 mm x 51 mm), a jego podstawa obejmuje również wbudowany zasilacz. Jego nóżki są utrzymywane za pomocą magnesów, które można łatwo wyjąć, zmniejszając jego wysokość do zaledwie 43 mm. To, wraz ze zintegrowanym uchwytem ściennym, oznacza, że ​​można go schować za telewizorem lub zmieścić w 1U w szafie typu Rack 19 ″.

Konfiguracja VSSL - aplikacja Google Home

Przełącznik „Line Out Only” zamienia A.1 w źródło (bez wzmacniacza), jeśli chcesz go podłączyć do istniejącej konfiguracji. W naszym przypadku korzystamy ze wzmacniacza pokładowego, który wydaje się idealny do głośników sufitowych lub półkowych.

Ustawiać

Reklama

Częścią unikalnej propozycji jest to, że urządzenie jest konfigurowane i kontrolowane za pomocą aplikacji Google Home. Włączyliśmy A.1, opierając się tylko na jego wbudowanym Wi-Fi (zamiast korzystać z jego Ethernetu) i natychmiast pojawił się na naszym skanie.

Po wykonaniu instrukcji ustawiania A.1 został przydzielony do sypialni i gotowy do pracy. Następnie podłączyliśmy głośniki, które są okablowane za pomocą złączy Phoenix. To miły akcent, który wskazuje na dziedzictwo instalacji niestandardowej TruAudio.

Na drugim końcu kabli głośnikowych znajduje się para głośników półkowych TruAudio B.23. Na koniec kabel phono łączył wyjście subwoofera A.1 z aktywnym subwooferem TruAudio CSUB-10.

Złącza zaciskowe VSSL A.1 Phoenix

W samym urządzeniu nie ma żadnych przycisków i chciałbym zobaczyć przynajmniej dodany przycisk wyciszania. Dołączony odbiornik podczerwieni jest jednak sprytny. Podłącza się go do tylnego panelu A.1 i można go umieścić zdalnie (idealne, jeśli urządzenie do przekazu strumieniowego znajduje się w szafce lub za telewizorem). Korzystanie z aplikacji VSSL (Android i iOS) możesz nauczyć się przycisków z większości pilotów na podczerwień (na przykład regulatorów głośności telewizora), co pozwala na sterowanie dźwiękiem bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. Aplikacja VSSL służy również do konfigurowania różnych aspektów systemu, w tym nazewnictwa stref i ustawiania korektora graficznego.

Wszystko zaczęło działać w około 20 minut.

VSSL A.1

Natywne strumieniowanie

A.1 ma wbudowaną obsługę Chromecasta, Apple Airplay 2, Spotify Connect i DLNA. Oznacza to, że możesz przesyłać strumieniowo do niego ze Spotify, Apple Music, Google Play Music, YouTube, Amazon Music, Pandora, SoundCloud i wielu innych.

Dzięki dwuzakresowemu WiFi (2,4 GHz / 5,8 GHz MIMO) mogliśmy umieścić A.1 w dowolnym miejscu w domu i polegać na sieci bezprzewodowej. Dostępna jest również opcja przewodowa, a dzięki 2 portom Ethernet nadal będziesz mieć jeden wolny w pokoju.

Podłączyliśmy go do naszego telewizora w sypialni za pomocą wejścia optycznego. To lokalne wejście może być następnie przesyłane strumieniowo do innych pomieszczeń – dzięki czemu można słuchać wieczornych wiadomości, na przykład z tego telewizora, w dowolnym innym pomieszczeniu ze strefą VSSL.

To, do czego dąży TruAudio, przypomina mi Apple CarPlay i Android Auto. Eliminują potrzebę czekania, aż producent OEM opracuje lub zaktualizuje funkcje, usuwając z drogi i pozwalając zamiast tego korzystać z preferowanych aplikacji. A w naszej książce to bardzo dobra rzecz.

Asortyment TruAudio jest dostępny w Wielkiej Brytanii u dystrybutorów LinITX.com i odwiedź vssl.com po więcej informacji.

Następnym razem

W części 2 przyjrzymy się głośnikom i subwooferowi, które parujemy z A.1 i sprawdzimy funkcje sterowania głosowego i jakość dźwięku tego zestawu w akcji.

VSSL A.1

W międzyczasie pamiętaj o tym sprawdź nasz Instagram aby śledzić nasz projekt, przeczytaj resztę Zautomatyzowany dom 2.0 posty na blogu i znajdź linki do wszystkich innych produkty, których używaliśmy w naszej własnej konstrukcji.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Arctic przedstawia wentylatory P14 RGB i P14 A-RGB

ARCTIC, jeden z wiodących producentów niskoszumowych chłodnic i komponentów do komputerów PC, rozszerza portfolio wentylatorów RGB o 140 mm warianty serii P z...

Krzyk kończy dominację kasową Spider-Man: No Way Home w odrodzeniu serialu

Spider-Man: Bez drogi do domu wbił się w serca kinomanów, nie raz, nie dwa, ale trzy razy. Zmieniło wyobraźnię branży...

Walmart poważnie podchodzi do metawersu

Wygląda na to, że Walmart przygotowuje się do skoku w metawersum. Ostatnie zgłoszenia znaków towarowych wskazują, że firma chce ustanowić...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!