Zautomatyzowany dom 2.0 – # 25 Niewidoczne głośniki ścienne Amina – Część 1 – Dom automatyczny


Chcieliśmy zachować czyste linie w naszej otwartej stodole, ale także mieć świetny dźwięk. Kolumny podłogowe z naszego ostatniego domu nie były wtedy dostępne, ale czy wciąż był sposób, aby uzyskać dźwięk, który chcieliśmy w pokoju?

Omówiliśmy to z naszymi partnerami Smart Home w ramach projektu, Epitome Living, i zasugerowali, abyśmy przyjrzeli się gamie „niewidzialnych” głośników Amina.

Dopasowanie głośników

Poszliśmy z parą Amina Mobius5i jednostki. To wysokiej jakości głośniki ścienne, produkowane w Cambridgeshire. Zostają otynkowane i całkowicie znikają po zainstalowaniu. 5i to jednostka o wymiarach 450 mm x 345 mm x 33 mm i wykorzystuje opatentowany przetwornik wysokiej częstotliwości 4 Ohm.

Mobius5i zawiera technologię OptiDamping, OptiDrive i Reduced-Resonance Exciter, aby zapewnić płynne rozszerzenie wysokich częstotliwości i wydajność przy niskich częstotliwościach, przy średnich możliwościach przenoszenia mocy.

Umieściliśmy je w naszym sklepionym suficie, zakrywającym kuchnię i jadalnię w stodole. Zainstalowanie ich wymagało starannego planowania i koordynacji transakcji podczas pierwszej naprawy przez Epitome Living

Mocowanie puszki Amina

Wymagają one minimalnej głębokości wnęki 75 mm, a po cięciu płyty gipsowo-kartonowej następnym krokiem jest instalacja niestandardowych obudów „BackboxCV300”. Wsuwają się w pustkę i są mocowane na miejscu za pomocą śrub.

Głośniki zostały następnie podłączone i przetestowane z przemiataniem generatora częstotliwości. Ma to na celu sprawdzenie, czy w ścianach nie ma grzechotek, na przykład od czegoś takiego jak podkładka lub inne zanieczyszczenia pozostawione za płytą gipsową.

Po zakończeniu tego testu wokół krawędzi dodano wypełniacz do spoin i pozostawiono do wyschnięcia. Następnie nałożono taśmę nośną, zanim ostatecznie zostały pokryte zaledwie 2 mm tynkiem. Głośniki zastępują kawałek płyty gipsowo-kartonowej i są lekkie, więc nie obciążają płyty, a wibracje są tak małe, że nigdy nie powinny pękać tynku.

Wreszcie, moduły zabezpieczające szeregowe APUi50 zostały ponownie zainstalowane przy wzmacniaczu w naszej szafie. Wyposażone są w filtr górnoprzepustowy (HPF) i samoczynnie resetujący się bezpiecznik termiczny, aby zapobiec uszkodzeniom w przypadku nadmiernego dostarczania prądu.

‘Niewidzialny’

Więc tutaj są (lub nie są) w całej swojej chwale. Jak widać po zakończeniu procesu, tak naprawdę nie ma nic do zobaczenia. Idealny.

Następnym razem

Głośniki Mobius5i obniżają się do około 75 Hz, więc dla pełnego zakresu częstotliwości musisz dodać subwoofer. W części 2 zrobimy to, przyglądając się naszej nowatorskiej instalacji subwoofera, gdy w końcu usłyszymy, jak brzmi cały system.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź aminasound.com.

Pamiętaj by sprawdź nasz Instagram aby śledzić projekt i przeczytać resztę Zautomatyzowany dom 2.0 Posty na blogu.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!