Zasady sędziego Google musi stanąć przed sądem, w którym twierdzi, że śledzi użytkowników nawet w trybie incognito


Sędzia w Kalifornii orzekł w piątek, że Google musi stanąć w obliczu pozwu zbiorowego, w którym twierdzi, że gigant wyszukiwania potajemnie zbiera dane od użytkowników, nawet gdy używają oni prywatnego trybu „incognito”, Bloomberg zgłoszone.

Trzech użytkowników złożył skargę w czerwcu ubiegłego roku domniemanie, że Google prowadzi „wszechobecną działalność w zakresie śledzenia danych”, a jej śledzenie trwa, nawet jeśli użytkownicy podejmą kroki w celu ochrony swoich prywatnych informacji, na przykład korzystając z trybu incognito w Chrome lub przeglądania prywatnego w Safari i innych przeglądarkach. Pozew ma co najmniej 5 miliardów dolarów.

Firma Google starała się o wyrzucenie sprawy, ale sędzia okręgowy USA Lucy Koh napisała w swoim orzeczeniu, że firma „nie powiadomiła użytkowników, że Google angażuje się w rzekome zbieranie danych, gdy użytkownik jest w trybie przeglądania prywatnego”.

Firma stwierdziła w postępowaniu sądowym, że wyjaśnia użytkownikom, „że„ Incognito ”nie oznacza„ niewidoczne ”i że aktywność użytkownika podczas tej sesji może być widoczna dla odwiedzanych przez niego witryn internetowych oraz usług analitycznych lub reklamowych innych firm. odwiedzane strony internetowe używają. ”

Google powiedział na początku tego roku, że tak Wycofywanie śledzących plików cookie innych firmi mówi to nie planuje wymiany pliki cookie z czymś, co może być równie inwazyjne, nawet jeśli wpłynie na działalność reklamową firmy.

Google nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w sobotę.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najnowszy iPad Mini firmy Apple spada do rekordowo niskiej ceny

W przeciwieństwie do iPada 10. generacji, iPad Mini jest kompatybilny z Apple Pencil drugiej generacji. Jest również lżejszy, ma mniejszy ekran o...

Lokalizacja świątyni Iun-orok i opis przejścia w grze Zelda: TOTK

Świątynia Iun-orok jest sanktuarium w środku The Legend of Zelda: Łzy królestwaRegion Tabantha Frontier. Nasz poradnik pomoże Ci znaleźć Świątynia Iun-orok lokalizację,...

Varmilo przedstawia zupełnie nowe mechaniczne klawiatury Minilo 75% i Shine Kara na targach Computex

Varmilo ma duże stoisko na Computex 2023 i pokazał dwie nowe klawiatury mech – Minilo 75% i Shine Kara – ta pierwsza jest...
Advertisment