Zasady sędziego Google musi stanąć przed sądem, w którym twierdzi, że śledzi użytkowników nawet w trybie incognito


Sędzia w Kalifornii orzekł w piątek, że Google musi stanąć w obliczu pozwu zbiorowego, w którym twierdzi, że gigant wyszukiwania potajemnie zbiera dane od użytkowników, nawet gdy używają oni prywatnego trybu „incognito”, Bloomberg zgłoszone.

Trzech użytkowników złożył skargę w czerwcu ubiegłego roku domniemanie, że Google prowadzi „wszechobecną działalność w zakresie śledzenia danych”, a jej śledzenie trwa, nawet jeśli użytkownicy podejmą kroki w celu ochrony swoich prywatnych informacji, na przykład korzystając z trybu incognito w Chrome lub przeglądania prywatnego w Safari i innych przeglądarkach. Pozew ma co najmniej 5 miliardów dolarów.

Firma Google starała się o wyrzucenie sprawy, ale sędzia okręgowy USA Lucy Koh napisała w swoim orzeczeniu, że firma „nie powiadomiła użytkowników, że Google angażuje się w rzekome zbieranie danych, gdy użytkownik jest w trybie przeglądania prywatnego”.

Firma stwierdziła w postępowaniu sądowym, że wyjaśnia użytkownikom, „że„ Incognito ”nie oznacza„ niewidoczne ”i że aktywność użytkownika podczas tej sesji może być widoczna dla odwiedzanych przez niego witryn internetowych oraz usług analitycznych lub reklamowych innych firm. odwiedzane strony internetowe używają. ”

Google powiedział na początku tego roku, że tak Wycofywanie śledzących plików cookie innych firmi mówi to nie planuje wymiany pliki cookie z czymś, co może być równie inwazyjne, nawet jeśli wpłynie na działalność reklamową firmy.

Google nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w sobotę.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W serialu telewizyjnym Halo zmarnowano ulubioną postać fanów z gier

The Aureola Widowisko telewizyjne zawsze trzymał historię serii gier wideo na dystans. Od tego wczesne ogłoszenie „Srebrnej Osi Czasu” (całkowicie...

Yahoo zwalnia liderów Engadget

Prawie 20-letnia publikacja techniczna Engadget zwalnia dziś pracowników i przeprowadza restrukturyzację zespołów redakcyjnych, koncentrując się na nowym wzroście ruchu i przychodów. Zmiany...

Szef handlu USA: Kraj potrzebuje dodatkowego finansowania w postaci chipów

Sekretarz handlu USA, Gina Raimondo, była znaczącym gościem podczas wczorajszego wystąpienia Intel Foundry Direct Connect Keynote — została zaproszona (za pośrednictwem łącza wideo),...
Advertisment