Zaproszenia do programu Reddit Directed Share na niektórych nie robią wrażenia


Pierwsze zaproszenia do udziału w Reddit Uruchomiono program Directed Share Program (DSP), w ramach którego moderatorzy i bardzo aktywni użytkownicy uzyskają preferencyjny dostęp do udostępnień.

Niektórzy moderatorzy i inni użytkownicy z wysoką karmą Reddita zostali zaproszeni do rejestracji, ale jak dotąd użytkownicy wokalni nie wydają się pod wrażeniem…

IPO Reddita

Reddit w zeszłym tygodniu formalnie o tym poinformował spółka weszłaby na giełdęoferując akcje w drodze pierwszej oferty publicznej (IPO).

Spółka przygotowywała się do tego ruchu już od dłuższego czasu, a dwie z jej najbardziej kontrowersyjnych decyzji miały wyraźnie na celu maksymalizację przychodów w celu przyciągnięcia inwestorów.

Co najbardziej znane, Reddit zaczął pobierać duże opłaty za korzystanie z interfejsu API, co doprowadziło do: upadek niezwykle popularnej aplikacji innej firmy Apollo. To doprowadziło do protesty na szeroką skalęco firma musiała zamknąć na siłę.

Reklama

Niedawno Reddit ogłosił kontrowersyjną umowę sprzedawać Google dostęp do treści generowanych przez użytkowników.

Program akcji ukierunkowanych (DSP)

W czymś, co niektórzy postrzegają jako próbę udobruchania moderatorów i długoletnich użytkowników zdenerwowanych wysiłkami firmy zmierzającymi do maksymalizacji jej wartości, Reddit ogłosił, że otrzymają oni możliwość zakupu akcji przed wszystkimi innymi. Jest to tzw Program akcji kierowanych (DSP).

Osoby kwalifikujące się do programu pierwszej kategorii zaczęły otrzymywać zaproszenia do zgłaszania zainteresowania i informowały, że będą mogły kupić akcje na dzień przed pierwszą ofertą publiczną. Tego rodzaju przywileje są zwykle zarezerwowane dla dużych inwestorów instytucjonalnych.

Pierwszą grupą, która zostanie zaproszona, są osoby, które mają ponad 5000 działań moderatorskich lub co najmniej 200 000 w karmie Reddit. Firma twierdzi, że wdrażanie będzie rozciągane etapami, aż do tych z ponad 500 działaniami moderatorów, czyli 25 tys. karmy.

Ale użytkownicy wokali są niezadowoleni

Jednakże, Przewodowy raportuje, że DSP niekoniecznie udaje się przekonać ludzi. Część zaproszonych do udziału uważa tę transakcję za ryzykowną, biorąc pod uwagę fakt, że firma nigdy nie przyniosła zysków.

Nawet ci użytkownicy są sceptyczni co do perspektyw firmy. Ta prawie 19-letnia firma nigdy nie osiągnęła zysku i w ubiegłym roku straciła 91 milionów dolarów.

„Reddit ma bardzo burzliwą historię” – mówi Alex Cook, wolontariusz-moderator (lub „mod” w żargonie społeczności) kilku subredditów poświęconych grom. „Uważam to za co najmniej bardzo ryzykowną inwestycję”.

Inni użytkownicy potępiali ofertę na prywatnych czatach dla modów. „Reddit już wystarczająco nas pieprzy, teraz chce, żebyśmy też za to zapłacili” – napisał jeden z nich […]

Akcje IPO nie złagodzą utrzymującej się frustracji, twierdzi użytkownik podający się za Rat i zgłaszający się na ochotnika jako mod dla społeczności gier wideo r/StardewValley. „Przypuszczam, że to może być ich próba zorganizowania «imprezy z pizzą»” – mówi Rat, nawiązując do pojednawczego gestu często oferowanego dzieciom.

Inni są zdenerwowani, że nie zostaną uwzględnieni, wśród nich są moderatorzy spoza USA.

Kolejnym potencjalnym źródłem problemów jest subreddit r/WallStreetBets. Członkowie wywołali chaos, gdy zaczynali intensywnie inwestuje w GameStop, aby podnieść cenę akcji. Dokonano tego, aby zyskać na profesjonalnych inwestorach, którzy zwarli spółkę, a następnie zostali zmuszeni do zakupu akcji po zawyżonej cenie, aby umocnić swoją pozycję.

Reddit zauważył już potencjalne działania członków jako czynnik ryzyka przy IPO i Przewodowy donosi, że mówi się już o skróceniu akcji Reddita w celu obniżenia ceny, gdy tylko akcje trafią do sprzedaży.

Zdjęcie: kolaż zdjęć 9to5Mac autorstwa Reddit I Łukasz Chesser NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...

Jak Bitcoin może wspomóc wzrost w rozwijających się gospodarkach

Wiele krajów rozwijających się niewątpliwie doświadczyło swoich problemów gospodarczych. Niektóre z tych krajów mają niestabilne i niezaufane waluty fiducjarne. W związku z tym przyjmują...

Nowe narzędzie do projektowania WaveForming firmy Trinnov zaleca układ pomieszczenia w celu optymalizacji wydajności dźwięku

Trinnov Audio, francuski producent zaawansowanych procesorów audio dla kina domowego, high-end audio i kin komercyjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek narzędzia do projektowania dla...
Advertisment