Zamknięcie Riot Forge to wielka krzywda dla nowych fanów League of Legends


Pierwszy raz próbowałem się podzielić Liga Legend z ukochaną osobą było dość kiepskim doświadczeniem. Pomimo jego sceptycyzmu przekonałem brata, aby pobrał darmową grę MOBA i spróbował. Wspólnie przystąpiliśmy do gry przeciwko botom AI niskiego poziomu; możliwie najniższe ciśnienie. Potem mój brat popełnił błąd, kupując kryształ many dla swojej postaci z AD, a ktoś inny nazwał go obelgą na czacie.

Pomimo koszmarnego karnawału toksyczności i krzyków, z którym spotykałem się przez lata, kocham to Liga Legend i ma to miejsce od 2009 roku, kiedy gra składała się z około czterech wielokątów. Spędziłem niezliczone godziny czytając historie każdego bohatera, wymyślając teorie i czytając spekulacje innych fanów na temat tego, co będzie dalej. Dopiero niedawno poczułem, że udało mi się właściwie wprowadzić nowych ludzi w wspaniałą historię, wokół której zbudowali niezliczeni programiści i twórcy Liga. Przez długi czas opowiadanie historii przez Riot przypominało chwiejne kroki małego konia, ale w przypadku gier Riot Forge serialu Netflixapowieść i inne przedsięwzięcia Zacząłem mieć wrażenie, że cała ta inwestycja umacnia się w coś, czym będę mógł wygodnie dzielić się z przyjaciółmi i bliskimi.

Reklama

Zdjęcie: Tequila Works/Riot Forge

Następnie miała miejsce ostatnia runda zwolnień w Riot Games i zamknięcie Riot Forge. Obawiam się, że ta decyzja i koniec stand-alone Liga Legend historie, ostatecznie ograniczą postęp i doświadczenia, jakie poczyniła dotychczas narracja świata.

Opowieść Bandle’a będzie ostatnią grą Riot Forgei jest to prawdopodobnie najsilniejszy przykład tego, jak te gry sprawiają, że Liga IP jest mniej groźnym i niepokojącym miejscem. W te gry łatwiej się gra, są bardziej dostępne i mniej konkurencyjne, a co za tym idzie, mniej toksyczne. Opowieść Bandle’a to przytulna gra RPG o rzemiośle, która jest znacznie bliższa symulatorowi rolnictwa Gwiaździsty Dolina niż wysokooktanowy deathmatch PvP Liga. Jest pełna uroczych postaci, beztroskich konfliktów i eksploracji pod niskim ciśnieniem. Jest to przeciwieństwo konkurencyjnej gry rankingowej doskonały dla ludzi, którzy odeszli od MOBA.

Wyjście poza sferę Liga to świetny sposób na wejście do serialu. To było dopiero po wydaniu Tajemnachwalony serial Netfliksaże mogłam porozmawiać o świecie Liga Legend z moim bratem – i to on zainicjował rozmowę! To był wspaniały punkt zwrotny, a gry Riot Forge służą bardzo podobnemu celowi. Poszukiwacz Magów, Zniszczony król, Pieśń NunuI Opowieść Bandle’a wszyscy zagłębili się w niezbadane zakątki Runeterry, dzięki czemu historie stały się dostępne bez konieczności zajmowania się nimi Liga główny.

Teraz samodzielne gry Riot Forge dobiegły końca. Strona Wszechświata dla Liga Legend, który gromadzi całą zapisaną historię, jest teraz aktualizowany tylko wtedy, gdy pojawi się nowy bohater. Wydaje się, że historie, nad którymi pracowało Riot Games, ustały i wracamy do status quo otchłani wiedzy, która rozszerza się tylko wtedy, gdy nadchodzi czas promowania nowego bohatera lub linii skórek.

Spotkanie Yordli w przytulnym, kolorowym świecie Bandle Tale: A League of Legends Story

Zdjęcie: Gry Lazy Bear/Riot Forge

To interesujące; inne IP fantasy lub science-fiction, np Warhammera 40 000, poszerzaj wiedzę, korzystając z takich rzeczy, jak Czarna Biblioteka – wydawnictwo, które regularnie publikuje powieści osadzone w uniwersum z różnych perspektyw. Odniosła taki sukces, że Herezja Horusa, prequel, którego akcja rozgrywa się 10 000 lat w przeszłości, rozrosła się do serii 64 tomów. Liga fani mogli się cieszyć Ruinaosadzony w przeszłości tajemniczych Wysp Cienia — ale nie usłyszeliśmy jeszcze nic na temat przyszłości frontu książki.

Jako wieloletni fan Liga, śledziłem konkretnych twórców, którzy tworzą bohaterów, wątki fabularne i inne fragmenty fikcji. Niedawna runda zwolnień usunęła część tych osób z Riot, pozostawiając ich dzieła. Martwię się, jak zrównoważone jest obecne podejście, i nie mogę powstrzymać się od spojrzenia na komiksy, w których ludzie, którzy stworzyli kultowe postacie, często zarabiają ułamek ułamka zysków osiąganych przez korporacje, wykorzystując je w filmach i programach. Dbam o Liga Legend ze względu na jej historię i ludzi, którzy ją piszą. Odejście Riot od priorytetowego traktowania tych kwestii jest moim zdaniem złym znakiem.

To niedobrze dla programistów, którzy są bez pracy, mimo że przyczynili się do powstania niezwykle udanych projektów i mistrzów. Jest to niekorzystne dla graczy, którzy pomimo ciągłych inwestycji otrzymują mniej wiedzy. I to jest złe Liga, która jest tak wypełniona interesującymi postaciami i historiami, że w końcu została udoskonalona i zamknięta w Riot Forge. Mogę mieć tylko nadzieję, że przyszłość udowodni, że się mylę i że będzie sposób na naprawienie statku.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....

Jak planowanie i infrastruktura zawiodły podczas pożarów na Maui

W tym tygodniu pojawiły się nowe szczegóły na temat kaskadowych awarii, które doprowadziły do ​​pożarów, które w sierpniu ubiegłego roku szalały na Maui....
Advertisment