Założyciel sieci wzywa do powszechnego i bezpiecznego dostępu do Internetu dla młodych ludzi


Tim Berners-Lee, wynalazca sieci Web, jest współautorem pliku list otwarty z Rosemary Leith, wzywając do zapewnienia łączności internetowej dla wszystkich młodych ludzi na całym świecie.

Według Berners-Lee i Leith, współzałożycieli World Wide Web Foundation aby propagować otwartą sieć jako dobro publiczne i podstawowe prawo, finansowanie infrastruktury sieciowej, dotacje i wsparcie dla sieci społecznościowych całkowicie umożliwia zapewnienie dostępu do Internetu wszystkim młodym ludziom.

W liście wezwali decydentów do przyspieszenia i skalowania inwestycji, aby upewnić się, że wszyscy i wszędzie są w zasięgu sensownego połączenia internetowego, z prędkością, danymi i urządzeniami, których potrzebują, aby jak najlepiej wykorzystać sieć. „Całkowite dążenie do połączenia świata sprawi, że młodzi ludzie nie wpadną w szczeliny” – napisali.

Berners-Lee i Leith zacytowali dane z Web Foundation Sojusz na rzecz niedrogiego Internetu (A4AI), który szacuje, że 428 miliardów dolarów dodatkowych inwestycji w ciągu 10 lat zapewni każdemu wysokiej jakości łącze szerokopasmowe.

„Patrząc z perspektywy, daje to równowartość zaledwie 116 dolarów na osobę dla 3,7 miliarda ludzi, którzy dziś pozostają offline” – powiedzieli. „Dając miliardom ludzi narzędzia do nauki, zarabiania i tworzenia, ta zaliczka dla przyszłych pokoleń przyniosłaby niewiarygodne zyski w postaci wzrostu gospodarczego i wzmocnienia pozycji społecznej”.

W liście obaj zauważyli, że 10% wzrost liczby osób online przekłada się na 2% wzrost PKB w gospodarce. Odnieśli się również do badań pokazujących, że osiągnięcie powszechnego dostępu szerokopasmowego w krajach rozwijających się do 2030 r. Przyniosłoby bezpośrednie korzyści gospodarcze w wysokości około 8,7 bln USD. „Nie możemy sobie na to pozwolić” – powiedzieli.

„Dając miliardom ludzi narzędzia do nauki, zarabiania i tworzenia, ta zaliczka dla przyszłych pokoleń przyniosłaby niewiarygodne zyski w postaci wzrostu gospodarczego i wzmocnienia pozycji społecznej”

Tim Berners-Lee i Rosemary Leith, Web Foundation

Reklama

Jak w w poprzednich latach Berners-Lee zwrócił uwagę na błędy sektora technologicznego, aby zrobić wystarczająco dużo, aby chronić się przed nadużyciami w Internecie i rozpowszechnianiem dezinformacji.

„Musimy również upewnić się, że technologia jest pomocna, a nie szkodliwa; włącznie, a nie wyłączność ”- stwierdzili Berners-Lee i Leith w liście. „Rozwój i projektowanie technologii nie sprawia, że ​​prawa użytkowników i dobre samopoczucie są najwyższym priorytetem. Sposób projektowania produktów i usług pomaga określić, czy młodzi ludzie mogą z nich korzystać bezpiecznie i skutecznie ”.

Berners-Lee i Leith wezwali firmy technologiczne do współpracy z młodymi ludźmi w celu współtworzenia produktów i usług, które szanują ich prawa i uwzględniają ich wyjątkowe doświadczenia i potrzeby. Oni również to zasugerowali rządy powinny uchwalać skuteczne prawa które zarządzają technologią i pociągają firmy do odpowiedzialności za tworzenie odpowiedzialnych produktów i usług.

Publikacja listu wiąże się z utworzeniem przez Web Foundation laboratorium projektowania polityki technicznej. Berners-Lee i Leith powiedzieli, że laboratorium rozpocznie się od zwalczania przemocy na tle płciowym i wykorzystywania kobiet, w szczególności młodych kobiet, w Internecie.

„W ramach tego programu pilotażowego łączymy firmy technologiczne i organizacje zajmujące się prawami kobiet w celu kształtowania polityki i rozwiązań produktowych ograniczających nękanie w Internecie, tak aby wszystkie młode kobiety mogły korzystać z sieci bez obawy przed nadużyciami i przemocą” – powiedzieli.

Berners-Lee i Leith mają nadzieję, że z biegiem czasu laboratorium będzie nadal pracować nad rozwiązaniem niektórych z najtrudniejszych problemów technicznych, aby stworzyć lepszy świat online.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment