Założyciel sieci wzywa do powszechnego i bezpiecznego dostępu do Internetu dla młodych ludzi


Tim Berners-Lee, wynalazca sieci Web, jest współautorem pliku list otwarty z Rosemary Leith, wzywając do zapewnienia łączności internetowej dla wszystkich młodych ludzi na całym świecie.

Według Berners-Lee i Leith, współzałożycieli World Wide Web Foundation aby propagować otwartą sieć jako dobro publiczne i podstawowe prawo, finansowanie infrastruktury sieciowej, dotacje i wsparcie dla sieci społecznościowych całkowicie umożliwia zapewnienie dostępu do Internetu wszystkim młodym ludziom.

W liście wezwali decydentów do przyspieszenia i skalowania inwestycji, aby upewnić się, że wszyscy i wszędzie są w zasięgu sensownego połączenia internetowego, z prędkością, danymi i urządzeniami, których potrzebują, aby jak najlepiej wykorzystać sieć. „Całkowite dążenie do połączenia świata sprawi, że młodzi ludzie nie wpadną w szczeliny” – napisali.

Berners-Lee i Leith zacytowali dane z Web Foundation Sojusz na rzecz niedrogiego Internetu (A4AI), który szacuje, że 428 miliardów dolarów dodatkowych inwestycji w ciągu 10 lat zapewni każdemu wysokiej jakości łącze szerokopasmowe.

„Patrząc z perspektywy, daje to równowartość zaledwie 116 dolarów na osobę dla 3,7 miliarda ludzi, którzy dziś pozostają offline” – powiedzieli. „Dając miliardom ludzi narzędzia do nauki, zarabiania i tworzenia, ta zaliczka dla przyszłych pokoleń przyniosłaby niewiarygodne zyski w postaci wzrostu gospodarczego i wzmocnienia pozycji społecznej”.

W liście obaj zauważyli, że 10% wzrost liczby osób online przekłada się na 2% wzrost PKB w gospodarce. Odnieśli się również do badań pokazujących, że osiągnięcie powszechnego dostępu szerokopasmowego w krajach rozwijających się do 2030 r. Przyniosłoby bezpośrednie korzyści gospodarcze w wysokości około 8,7 bln USD. „Nie możemy sobie na to pozwolić” – powiedzieli.

„Dając miliardom ludzi narzędzia do nauki, zarabiania i tworzenia, ta zaliczka dla przyszłych pokoleń przyniosłaby niewiarygodne zyski w postaci wzrostu gospodarczego i wzmocnienia pozycji społecznej”

Tim Berners-Lee i Rosemary Leith, Web Foundation

Reklama

Jak w w poprzednich latach Berners-Lee zwrócił uwagę na błędy sektora technologicznego, aby zrobić wystarczająco dużo, aby chronić się przed nadużyciami w Internecie i rozpowszechnianiem dezinformacji.

„Musimy również upewnić się, że technologia jest pomocna, a nie szkodliwa; włącznie, a nie wyłączność ”- stwierdzili Berners-Lee i Leith w liście. „Rozwój i projektowanie technologii nie sprawia, że ​​prawa użytkowników i dobre samopoczucie są najwyższym priorytetem. Sposób projektowania produktów i usług pomaga określić, czy młodzi ludzie mogą z nich korzystać bezpiecznie i skutecznie ”.

Berners-Lee i Leith wezwali firmy technologiczne do współpracy z młodymi ludźmi w celu współtworzenia produktów i usług, które szanują ich prawa i uwzględniają ich wyjątkowe doświadczenia i potrzeby. Oni również to zasugerowali rządy powinny uchwalać skuteczne prawa które zarządzają technologią i pociągają firmy do odpowiedzialności za tworzenie odpowiedzialnych produktów i usług.

Publikacja listu wiąże się z utworzeniem przez Web Foundation laboratorium projektowania polityki technicznej. Berners-Lee i Leith powiedzieli, że laboratorium rozpocznie się od zwalczania przemocy na tle płciowym i wykorzystywania kobiet, w szczególności młodych kobiet, w Internecie.

„W ramach tego programu pilotażowego łączymy firmy technologiczne i organizacje zajmujące się prawami kobiet w celu kształtowania polityki i rozwiązań produktowych ograniczających nękanie w Internecie, tak aby wszystkie młode kobiety mogły korzystać z sieci bez obawy przed nadużyciami i przemocą” – powiedzieli.

Berners-Lee i Leith mają nadzieję, że z biegiem czasu laboratorium będzie nadal pracować nad rozwiązaniem niektórych z najtrudniejszych problemów technicznych, aby stworzyć lepszy świat online.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

WhatsApp ma teraz 100 milionów użytkowników dziennie w USA

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, ogłosił dziś: jego kanał WhatsApp że od 25 lipca WhatsApp ma 100 milionów aktywnych użytkowników dziennie w USA....

Dyrektor generalny Sonos przeprasza za nową aplikację i podaje harmonogram jej naprawy

Sonos wprowadził na rynek zupełnie nową wersję swojego aplikacja w maju to było szybko spotkało się z negatywną reakcjąFirma słuchała opinii i wprowadzanie...

W tym izolowanym kubku podróżnym ukryty jest blender

Nowy Flip marki Nutribullet zawiera blender w izolowanym kubku ze stali nierdzewnej, który nie wygląda na większy od typowego kubka podróżnego. Jeśli rano...
Advertisment