Zakończenie anime Scott Pilgrim Netflixa jest parodią Stingerów z napisami Marvela


Można praktycznie wyobrazić sobie wysokość boiska Scott Pilgrim startuje anime jako Nasze własne archiwum streszczenie: Co się stanie, jeśli Scott Pilgrim zniknie przed walką z pierwszym Złym Ex Ramony Flowers? A co, jeśli Ramona będzie musiała przejść w tryb Sherlocka w poszukiwaniu zaginionego Scotta i odkryje większy spisek mający na celu sabotowanie jej przyszłości ze Scottem?

Ale nowe anime Netflix, którego współautorem są Bryan Lee O’Malley i BenDavid Grabinski, nie jest prostym pytaniem „co jeśli?” tyle że jest to przetasowanie i remiks materiału źródłowego. Gdy Scotta Pilgrima (Michael Cera) znika, zanim pokonuje lub przechytrza Ligę Złych Exes, pozostaje Ramona (Mary Elizabeth Winstead), która musi pogodzić się z kilkoma swoimi Złymi Exami. Natomiast przeszłość Scotta Pilgrima pracuje skupiony na walce o dziewczynę, Scott Pilgrim startuje czy O’Malley ponownie zastanawia się nad granicami tego szczęśliwego końca – i czym ono jest Naprawdę oznacza uporanie się z bagażem swojej burzliwej historii romantycznej.

[Ed. note: Ending spoilers ahead for Scott Pilgrim Takes Off.]

Jak kończy się Scott Pilgrim Takes Off?

Reklama

Obraz: Netflix

Poprzez szaleństwa związane z podróżami w czasie Ramona odkrywa, że ​​podróżujący w czasie Stary Scott (Will Forte) był pomysłodawcą porwania (młodszego) Scotta. W przyszłości Scott i Ramona rozstali się po około 12 lub 13 latach małżeństwa, więc Stary Scott Scott-drzemnął swoje młodsze ja, aby zapobiec jego związkowi z Ramoną i oszczędzić sobie dorosłości pełnej nieszczęść ze złamanym sercem.

W finale Stary Scott stał się Jeszcze Starszym Scottem i został wyszkolony, aby stać się potężniejszym, Rozmiaru Ryu Evil Ex i porywa Scotta, Ramonę i spółkę w przyszłość, aby dosłownie wyrzucić jego przeszłość i obmyć z niej posiniaczone kostki. Ale wszystko osiąga punkt krytyczny, gdy Stara Ramona spieszy na ratunek na rolkach i konfrontuje się ze swoim Starym Scottem, karcąc go za walkę na pięści z przeszłością, zamiast walczyć o ich związek.

Pośród tych rewelacji Ramona zastanawia się nad wejściem w związek ze Scottem i zastanawia się nad swoim schematem kończenia poprzednich związków. Dochodzi do porozumienia z Future-Ramoną, łącząc się z nią, aby przekształcić się w kosmicznie potężną Super Ramonę. Pomimo świadomości możliwości separacji małżeńskiej Ramonasowie decydują się na świadomy wybór i nawiązują długotrwały romans ze Scottem Pilgrimem, który według ich oceny zacznie jako „idiota”, który może, ale nie musi, wyrosnąć na „ prawdziwy bałagan.” Ramonas wysyłają zirytowanego Starego Scotta do domu, aby się naprawił, a ona daje młodszemu Scottowi kosmiczny pocałunek, aby przypieczętować ich związek.

Materiał źródłowy komiksu kończy się w momencie, gdy Ramona i Scott znikają w drzwiach Hope Ever After, udając się w niepewną przyszłość i przysięgając, że staną się lepszymi ludźmi. Anime podąża w kierunku bardziej jawnej, słodko-gorzkiej drogi, wyraźniej pokazując ich prawdopodobnie zagrożoną przyszłość. Świeża od nowej farby do włosów obecna Ramona wraz ze Scottem i przyjaciółmi wchodzi w kolejny etap życia (zarezerwowany z Piosenka Plumtree „Scott Pilgrim”. które zainspirowało komiks O’Malleya). Teraz ona i Scott mogą w spokoju przeżywać wzloty i upadki swojego związku.

O co chodzi z tą sceną po napisach końcowych?

Julie biegająca, żeby naładować cios, w kreskówkowym stylu

Obraz: Netflix

Czy mogą? Piętnaście sekund po napisach końcowych anime rzuca skąpanym w szkarłacie żądłem. Po tym, jak Matthew Patel (Satya Bhabha) przywrócił Gideonowi Gravesowi (Jason Schwartzman) własność swojego imperium, Gideon Graves powraca do swojej inwigilacyjnej kryjówki Złego Exa. Jego niezliczone pryzmaty ekranów ukazują pierwszą randkę Scotta i Ramony w odcinku 1. „Czas zacząć prawdziwą grę” – mruczy. U jego boku, jako współregenta, jego nowa dziewczyna, Julie (Aubrey Plaza), dodaje: „Gęś jest na wolności, trąbi, trąbi, [bleep].”

Po tym, jak anime rozgałęziło się na nową oś czasu i skrytykowało pomysł Miłego Gościa uderzającego w jego problemy (technicznie rzecz biorąc, bagaż przeszłości jego dziewczyny), ten żądło poczuł się destrukcyjny, porzucając sugestię, że Gideon planuje bieżnikować swoją pierwotną walkę ze wszystkimi gra League of Evil Exes. Kiedy rozmawiałem z O’Malleyem, podkreślił, że widzowie nie powinni o tym myśleć. Jak wyjaśnił, żądło jest „parodią tamtych Sceny końcowe z Marvela… a także pozostawia otwarte drzwi do dalszych działań w przyszłości.” To powiedziawszy, prawdopodobieństwo, że O’Malley powtórzy stare rytmy, może nie być duże, jeśli nadejdą dodatkowe sezony.

Co się dzieje z Ramoną i Gideonem?

Jeśli chodzi o swoich byłych, Ramona znalazła najbardziej jednoznaczne zakończenie z Roxie Richter (Mae Whitman) i ambiwalentny pokój z Lucasem Lee (Chris Evans). Przeważnie Matthew Patel (Satya Bhabha), Todd Ingram (Brandon Routh) oraz Kyle i Ken Katayanagi (Julian Cihi) przechodzą do własnych wybryków.

Godne uwagi jest to, że „zamknięcie” Ramony z Gideonem – który następnie został zdegradowany z ostatecznego szefa Evil Exes – jest bardziej pośrednie. Jest oszołomiona faktem, że egomaniak Gideon skradł serce Julie, ale życzy Julie wszystkiego najlepszego i nakazuje Gideonowi, aby lepiej ją traktował. Ramona słusznie wyraża również podejrzenie, że Gideon nigdy nie porzuciłby swojej skłonności do spiskowania, nie odmawia jednak upokorzonemu Gideonowi – być może coraz bardziej dojrzałemu – szansy na uczenie się na swoich błędach. Nowy romans Gideona z kompatybilną Julie, która kocha swoją szczenięcą stronę tak bardzo, jak podnieca ją jego nikczemność, może wydawać się okazją do pozbycia się jego obsesji na punkcie Ramony i jej życia miłosnego. Ale z drugiej strony może to po prostu zapewnić mu współwłaściciela, który może dodać własnej pikanterii do ich ataków na Scotta i Ramonę.

Scott i Ramona mają mnóstwo czasu na rozpracowanie swojego romansu w nowej osi czasu. I na cokolwiek Scott Pilgrim startuje zmieniło się w tej historii, Gideon zawsze pozostanie Gideonem. Czasami ten natrętny były – i jego ogromne legowisko – jest rzeczywistością nurkującą w nowych związkach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment