Zakazana aplikacja Parler ponownie w App Store ze względu na tajemnicę własności


The Rozmówca aplikacja – który został usunięty przez Apple po oskarżeniach, że został wykorzystany do zaplanowania i ułatwienia ataku na Kapitol 6 stycznia 2021 r. – wrócił już do App Store. Wersja aplikacji społecznościowej na Androida nie została jeszcze ponownie zaakceptowana w sklepie Google Play.

Nowy dyrektor generalny firmy twierdzi, że skupienie się aplikacji na całkowicie niemoderowanych postach uległo zmianie, choć nie jest jasne, kto obecnie jest właścicielem firmy i ją kontroluje…

Historia Parlera

Parler pierwotnie powstał w 2018 roku jako samozwańczy serwis społecznościowy „wolność słowa”, w którym posty miały być całkowicie niemoderowane. Przyciągnął użytkowników, którzy zostali wyrzuceni z ówczesnego Twittera za szerzenie nienawiści, groźby śmierci i nie tylko.

Aplikacja była mocno kojarzona z próbą powstania w budynku Kapitolu – podczas ataku w serwisie Parler opublikowano ponad 500 filmów, wiele z nich pochodziło z wnętrza budynku. Użytkownicy Parlera nawoływali także do zamordowania Mike’a Pence’a

Apple odpowiedział, dając Parlerowi 24 godziny aby pozbyć się platformy z „niebezpiecznych i nielegalnych treści”.

Otrzymaliśmy liczne skargi dotyczące niewłaściwych treści w usłudze Parler, oskarżenia, że ​​aplikacja Parler została wykorzystana do planowania, koordynowania i ułatwiania nielegalnych działań w Waszyngtonie w dniu 6 stycznia 2021 r., które doprowadziły (między innymi) do ofiar śmiertelnych, liczne obrażenia i zniszczenie mienia. Wydaje się również, że aplikacja jest nadal wykorzystywana do planowania i ułatwiania dalszych nielegalnych i niebezpiecznych działań.

Reklama

Parlerowi się to nie udało i Apple usunął aplikację z App Store. Zarówno aplikacja, jak i witryna internetowa zostały następnie wyłączone po tym, jak host serwera Amazon Web Services zamknął konto firmy.

Firma później znalazłem alternatywne rozwiązania hostingowei poprosił Apple o ponowne udostępnienie aplikacji w sklepie. Apple odmówiło po przejrzeniu zawartości aplikacji.

Proste wyszukiwania ujawniają wysoce niepożądane treści, w tym łatwe do zidentyfikowania obraźliwe użycie obraźliwych terminów dotyczących rasy, religii i orientacji seksualnej, a także symboli nazistowskich.

Ta treść została później usunięta, a aplikacja została pozwolono z powrotem do App Store. Jednak kolejne niepowodzenia firmy w dotrzymywaniu obietnic dotyczących moderacji spowodowały, że aplikacja została ponownie usunięta w zeszłym roku.

Aplikacja Parler ponownie dostępna w App Store

Przewodowy informuje, że w tym tygodniu Parler mógł wrócić do App Store pod nowym właścicielem. Nowy dyrektor generalny firmy, Ryan Rhodes, twierdzi, że tym razem aplikacja naprawdę się zmieniła – choć rzeczywiste zapewnienia wydają się raczej rozczarowujące.

Rodos […] powiedział, że groźby wyrządzenia krzywdy fizycznej nie będą dozwolone w przypadku Parlera. „Będziemy monitorować pewne rzeczy, które wcześniej wpędzały ich w kłopoty, takie jak niektóre komentarze na temat Mike’a Pence’a i rzeczy, które zwróciły negatywną uwagę” – powiedział Rhodes.

Nie jest jasne, kto faktycznie jest obecnie właścicielem firmy, a także kto będzie kontrolował politykę.

Rhodes powtórzył WIRED, że on i Pierotti są obecnymi częściowymi właścicielami firmy za pośrednictwem PDS Partners, choć nie podał nazwisk pozostałych właścicieli i inwestorów. „Jednym z powodów, dla których technicznie nie ujawniamy informacji, jest to, że nie potrzebujemy mediów, ludzi ścigających te prywatne firmy, próbujących nagłośnić je publicznie i wykluczonych z powodu zakupów lub zaangażowania” – mówi [chief marketing officer] Eliza Pierotti […]

Wciąż pojawiają się pytania o to, kto będzie na co dzień kierować firmą. Rhodes powiedział, że na stronie internetowej Parlera wymieniony jest zespół zarządzający, ale następnie dodał, że może on być „tymczasowo niedostępny”. Rhodes powiedział, że lista zespołu zarządzającego była wymieniana na jego stronie internetowej jeszcze w zeszłym tygodniu, ale WIRED nie był w stanie zlokalizować tych informacji za pomocą Internet Archive.

Choć slogan firmy głosi: „Parler powrócił na dobre”, osobiście nie inwestowałbym w aplikację, która pozwoliłaby przejść przez obecny cykl wyborczy.

zdjęcie zrobione przez Oleg Łaptiew NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment