Zakaz TikToka w USA nadal przedmiotem negocjacji; aplikacja ukarana karą za prywatność


Chociaż poprzedni urzędnik Białego Domu groził Stanom Zjednoczonym TIK Tok zakazu, a potem po cichu go porzuciłem, pomysł nigdy do końca nie zniknął. Z nowego raportu wynika, że ​​odbyły się nowe spotkania pomiędzy Bytedance, chińskim właścicielem aplikacji, a urzędnikami rządu USA.

Wszystko zaczęło się latem 2020 roku kiedy poprzednia administracja oświadczyła, że ​​rozważa możliwość zablokowania TikToka w bliżej nieokreślonym terminie bezpieczeństwo obawia się, że dane mogą zostać wykorzystane przez chiński rząd. Ponieważ aplikacja wykorzystuje bardzo mało danych osobowych, charakter tych obaw nie zostało wyjaśnione

Ówczesny prezydent Trump nalegał, aby Bytedance musiał sprzedać aplikację amerykańskiej firmielub byłoby to zakazane. Jednakże, ostateczny termin sprzedaży był dwukrotnie przedłużonyzanim będzie spokojnie pozwolić wygasnąć.

Pod rządami Bidena obawy skupiały się raczej na tym, kto kontrolował algorytmy rekomendacji. Obawiano się, że może on zostać wykorzystany przez chiński rząd do celów propagandowych. Następnie Biały Dom rozpoczął rozmowy w tej sprawie z Bytedance.

Kilka stanów nałożyli własne zakazyaby zróżnicować stopnie, prowadząc do procesów sądowych. Tam było brak konsensusu w sprawie federalnego zakazuale w marcu administracja Bidena oświadczyła, że ​​zakończyła negocjacje i spodziewała się sprzedaży TikToka.

Reklama

Zakaz TikTok w USA nadal podlega negocjacjom

Jednym z powodów braku konsensusu jest to, że niektórzy amerykańscy politycy korzystają z TikToka i uważają, że może to zwiększyć ich szanse na reelekcję – wynika z raportów „Washington Post”..

Republikański kandydat na prezydenta Vivek Ramaswamy wysłane we wtorek do X, że dołącza do TikTok, mówiąc: „Faktem jest, że wielu młodych wyborców to robi [using it] i nie zmienimy tego kraju bez zwycięstwa.”

Obecnie wydaje się, że negocjacje wznowiono.

Nic nie wskazywało na to, że stanowisko rządu w sprawie wezwania do zbycia uległo zmianie. Jednak zespoły z ByteDance i Komisji ds. Inwestycji Zagranicznych w Stanach Zjednoczonych, która sprawuje nadzór nad działalnością zagranicznych przedsiębiorstw w USA, spotkały się w zeszłym tygodniu w Departamencie Skarbu w Waszyngtonie, aby ponownie omówić propozycję ByteDance złożoną ponad rok temu dotyczącą rozwiać obawy USA dotyczące bezpieczeństwa TikTok. Spotkanie potwierdziły cztery osoby zaznajomione ze sprawą, które wypowiadały się pod warunkiem zachowania anonimowości, gdyż nie były upoważnione do dyskusji na temat rozmów.

W Europie TikTok został ukarany grzywną w wysokości 379 mln dolarów

Tymczasem w Europie TikTok został uznany za winnego naruszenia rygorystycznych przepisów RODO Prywatność wymogów, w szczególności w związku z brakiem ochrony danych dzieci. TechCrunch raporty:

Minęło dużo czasu, ale w końcu uznano, że TikTok narusza Ogólne rozporządzenie o ochronie danych Unii Europejskiej (RODO) w związku z przetwarzaniem danych dzieci. Zgodnie z decyzją wydaną dzisiaj przez irlandzką Komisję Ochrony Danych (DPC) platforma udostępniania wideo otrzymała reprymendę i karę w wysokości 345 mln euro (~379 mln dolarów). Nakazano mu także doprowadzenie w ciągu trzech miesięcy do zgodności z prawem przetwarzania danych.

Prawo wymaga, aby filmy publikowane przez dzieci były domyślnie przeznaczone dla ograniczonej grupy odbiorców, ale TikTok tego nie zrobił.

Stwierdzono, że ustawienia wdrożone w tym czasie przez TikTok umożliwiały użytkownikom dziecięcym przechodzenie przez proces rejestracji w taki sposób, że ich konta były domyślnie ustawione jako publiczne. „Oznaczało to również, że na przykład filmy opublikowane na kontach użytkowników dziecięcych były domyślnie publiczne, komentarze były domyślnie włączone publicznie, a funkcje „Duet” i „Stitch” były domyślnie włączone” – zauważa DPC .

TikTok twierdzi, że problem został rozwiązany trzy lata temu.

Zdjęcie: Aarona Weissa/Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Funkcja dostosowywania postaci w grze Baldur’s Gate 3 już wkrótce

Od Wrota Baldura 3 wyszło, fani byli domagając się sposobu na zmianę wyglądu swoich postaci podczas rozgrywki, po opuszczeniu gry...

Amazon Echo Show 10 otrzymuje największą zniżkę od czasu Prime Day

Amazon mógł to ogłosić nowy soundbarA Echo Show 8 trzeciej generacjii mnóstwo innych urządzeń w jego trakcie ostatnie jesienne wydarzenie sprzętoweale jedną rzeczą,...

Nintendo dodaje obsługę klucza dostępu, aby umożliwić logowanie bez hasła

Kontynuując marsz w kierunku przyszłości bez haseł, Nintendo zarejestrowało się jako najnowsza firma obsługująca uwierzytelnianie za pomocą hasła. Od tego tygodnia możesz...
Advertisment