Zakaz Apple Epic jest kwestionowany przez unijne organy regulacyjne; więcej szczegółów


Jabłka Epicki Zakaz – w wyniku którego producent iPhone’a ponownie zamknął konto programisty używane przez firmę produkującą gry – jest kwestionowany przez UE antymonopolowe regulatory.

Więcej szczegółów pojawiło się także w następstwie żądania Phila Schillera dotyczącego pisemnych zapewnień o dobrej wierze zarówno ze strony dyrektora generalnego Epic Tima Sweeneya, jak i Jabłka prawnicy…

Dotychczasowe dzieje

 • Epic Games wprowadziło własny system płatności w aplikacji na iPhone’a
 • Ominęło to App Store i pozbawiło Apple 30% prowizji
 • Było to rażące naruszenie warunków korzystania z App Store
 • Apple odpowiedział wyrzuceniem firmy z App Store
 • Obie firmy skierowały sprawę do sądu
 • Sąd powiedział Epic, że nie, Apple nie prowadził monopolu
 • Sąd powiedział Apple, że tak, musi zezwalać na sprzedaż aplikacji poza App Store
 • Obie strony odwołały się od części wyroku, które im się nie podobały
 • Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odmówił rozpatrzenia którejkolwiek apelacji
 • W międzyczasie ustawa o rynkach cyfrowych wymagała również zewnętrznych sklepów z aplikacjami
 • Apple zgodził się przestrzegać przepisów zarówno w USA, jak i w UE
 • Nałożyła jednak warunki, które opisano jako złośliwe przestrzeganie

Dramat trwał dalej Epic otworzył konto programisty poprzez swoją szwedzką spółkę zależną. Wtedy wydawało się, że wszystko zostało wybaczone, ale później okazało się, że Apple tak naprawdę nie wiedział, że konto zostało otwarte. Epic Szwecja właśnie złożyła wniosek, jakby była nowym programistą, a automatyczny system przyznał konto.

Gdy starsi dyrektorzy Apple dowiedzieli się o tym koncie, zakończyli to.

Gdzie robi się bałagan

Apple stwierdził, że ma dobry powód, aby zamknąć konto: Epic wcześniej zgodził się na warunki App Store, a następnie rażąco złamał tę umowę.

Reklama

Gdyby firma nie powiedziała nic więcej, prawdopodobnie znalazłaby się na bezpiecznym gruncie – zwłaszcza że stwierdziła, że ​​jest skłonna ponownie rozważyć, jeśli Epic przedstawi pisemne zapewnienia, że ​​tym razem będzie przestrzegać warunków.

Ale Phil Schiller powiedział więcej. W szczególności odniósł się do tweeta Tima Sweeneya, który był niezwykle krytyczny wobec Apple.

Opisałeś nasz plan zgodności z DMA jako „gorący śmieci”, „horror” i „nowy, przebiegły przypadek złośliwej zgodności”. Narzekałeś także na tak zwane „opłaty śmieciowe” i „podatki Apple”.

Chociaż miało to miejsce w kontekście tego, czy firmie Epic można ufać, zostało to odebrane jako stwierdzenie, że Epic powinien lepiej nie krytykować Apple publicznie, jeśli wie, co jest dla niego dobre.

UE kwestionuje teraz decyzję Apple

Bloomberga informuje, że organy regulacyjne kwestionują podstawę tej decyzji.

Apple Inc. stanie w obliczu pytań ze strony organów regulacyjnych Unii Europejskiej w związku z oskarżeniami, że zabroniła firmie Epic Games Inc. otwarcia własnego sklepu z aplikacjami dla klientów iPhone’a w Europie […]

Rzecznik Komisji Europejskiej potwierdził, że zwróciła się do Apple o dalsze wyjaśnienia w sprawie swojego postępowania z kontem dewelopera gier Epic w ramach DMA bloku.

Sweeney oferuje pisemne zapewnienie; Apple to odrzuca

Kluczem do tej bitwy jest to, że Schiller chciał, aby Epic przedstawił pisemne zapewnienie, że firma będzie przestrzegać nowych warunków App Store. Krawędź donosi, że Sweeney zapewnił to zapewnienie, ale Apple je odrzucił.

Sweeney odpowiedział tego samego dnia. „Epic i jej spółki zależne działają w dobrej wierze i będą przestrzegać wszystkich warunków obecnych i przyszłych umów z Apple. Z przyjemnością udzielimy Apple wszelkich dalszych, konkretnych zapewnień na ten temat, według Państwa życzeń” – napisał Sweeney. […]

Sweeney oświadczył, że spółka Epic nie otrzymała żadnej korespondencji od Apple pomiędzy e-mailem Schillera a pismem prawników Apple, i oświadczył, że byłby skłonny zapewnić „wszelkie ich zapewnienia”, że będą przestrzegać umowy. Zapytany, czy Epic planuje przestrzegać warunków Apple dla programistów pomimo publicznej krytyki swoich zasad przez Sweeneya, Sweeney odpowiedział: „Tak, zdecydowanie”.

Co się później stanie?

Organy regulacyjne najprawdopodobniej napiszą do Apple z prośbą o szczegółowe wyjaśnienie decyzji firmy i jej podstawy, a także warunków przywrócenia konta.

Najbardziej prawdopodobny wynik jest taki, że Apple zezwoli Epic na powrót, ale prawdopodobnie przy bardzo jasnym założeniu, że jego konto może i zostanie ponownie zamknięte, jeśli firma produkująca gry naruszy umowę.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA DLSS pojawia się w Manor Lords i dwóch kolejnych grach

Ponad 500 gier i aplikacji wykorzystuje technologie RTX, a zaledwie tydzień nie ma nowej, niesamowitej gry integrującej technologię NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex i...

Ghost of Tsushima: Director’s Cut otrzymuje oficjalne wymagania sprzętowe na PC

Nixxes Software opublikowało oficjalne wymagania systemowe gry Ghost of Tsushima: Director's Cut, której oficjalna premiera odbędzie się 16 maja. Ponadto gra będzie...

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...
Advertisment