Zagrożenie antymonopolowe iMessage zniknęło, ponieważ UE twierdzi, że nie jest usługą dominującą


The iMessage antymonopolowe zagrożenie wisi Jabłko została obecnie usunięta, ponieważ UE zdecydowała, że ​​usługa przesyłania wiadomości nie ma wystarczającej liczby europejskich użytkowników, aby kwalifikować się jako usługa dominująca.

Oznacza to, że Apple nie będzie musiał wspierać interoperacyjności przesyłania wiadomości, co umożliwiłoby wysyłanie wiadomości między konkurencyjnymi aplikacjami do czatowania…

Zagrożenie antymonopolowe iMessage

Jeden z elementów unijnej ustawy o rynkach cyfrowych dotyczył zapewnienia uczciwszej konkurencji w przypadku aplikacji do przesyłania wiadomości.

Uznane aplikacje do przesyłania wiadomości, takie jak iMessage i WhatsApp mieć ogromny przewagę nad nowym start-upem zajmującym się przesyłaniem wiadomości – i to jest zasada 22, w której trzeba mieć użytkowników, aby ich pozyskać.

Można stworzyć najlepszą na świecie aplikację do przesyłania wiadomości, ale nikt nie będzie z niej korzystał, chyba że zrobi to już jej rodzina i przyjaciele.

Reklama

Unijnym rozwiązaniem tego problemu było nałożenie na dominujące aplikacje do przesyłania wiadomości wymagania, aby zapewniały interoperacyjność przesyłania wiadomości. Dzięki temu każdy może korzystać z wybranej przez siebie aplikacji do przesyłania wiadomości i nadal móc komunikować się ze wszystkimi swoimi kontaktami.

UE zgodziła się z Apple, że iMessage nie jest dominujący

Chociaż iMessage jest niezwykle popularny w USA, jest rzadziej używany w Europie, gdzie dominuje WhatsApp, nawet wśród użytkowników iPhone’a.

Aby zostać uznanym za dominującą aplikację do przesyłania wiadomości w Europie, iMessage musiałby mieć ponad 45 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie oraz W zeszłym roku Apple oświadczyło, że tak nie jest.

UE musiała się upewnić, że twierdzenia Apple są prawdziwe, ale pod koniec ubiegłego roku okazało się, że tak prawdopodobnie znajdzie się na korzyść firmy z Cupertinoi teraz zostało to potwierdzone.

Bloomberga donosi, że UE oficjalnie wydała orzeczenie na korzyść Apple.

Dzięki iMessage firmy Apple Inc. oraz wyszukiwarce Bing, przeglądarce Edge i usłudze reklamowej firmy Microsoft Corp. uniknie się nowych, rygorystycznych przepisów Unii Europejskiej ograniczających platformy Big Tech.

Dochodzenie wykazało, że usługi te nie zajmują wystarczająco dominującej pozycji, aby można je było regulować na mocy unijnej ustawy o rynkach cyfrowych, ogłosiła we wtorek Komisja Europejska. Apple i Microsoft oświadczyły, że z zadowoleniem przyjęły tę decyzję w oddzielnych oświadczeniach po jej ogłoszeniu.

Zdjęcie: 9to5Mac

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sharkoon przedstawia nowy podświetlany wentylator PWM 120 mm Rebel F50 o wysokim zakresie obrotów

Sharkoon Technologies to międzynarodowy dostawca wysokiej jakości, wydajnych podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, który obecnie poszerza swoją ofertę wentylatorów chłodzących do...

SolidRun przedstawia moduł komunikacyjny Ryzen V3000 CX7

SolidRun, wiodący deweloper i producent wysokowydajnych rozwiązań System on Module (SOM), komputerów jednopłytkowych (SBC) i rozwiązań brzegowych sieci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek...

Razer demonstruje przyszłość gamingowej technologii dotykowej dzięki Sensa HD Haptics i Project Esther

Gracze uwielbiają oglądać transmisje na żywo, widzieć, jak ich ulubieni gracze wykonują niesamowite zagrania i wygrywają – ale co by było, gdybyśmy mogli...
Advertisment