Z raportu wynika, że ​​Apple chce wykorzystywać kamery Vision Pro i śledzenie wzroku do wykrywania problemów ze zdrowiem psychicznym


Nowy raport z Informacja Dzisiaj mówi, że Apple bada sposoby wykorzystania Vision Pro do diagnozowania i leczenia problemów ze zdrowiem psychicznym. Według tej historii Apple chce wykorzystać szereg kamer i czujników Vision Pro do wykrywania, czy użytkownik może cierpieć na „depresję, stany lękowe, stres lub zespół stresu pourazowego”.

Powołując się na osoby posiadające „bezpośrednią wiedzę w danej sprawie”, Informacje w raporcie wskazano, że Vision Pro może wykryć te problemy ze zdrowiem psychicznym, a następnie „wyświetlać obrazy i dźwięki, które mogą poprawić emocje użytkownika”.

Na przykład firma Apple omawiała wykorzystanie systemów śledzenia wzroku i kamer Vision Pro do pomiaru sposobu, w jaki dana osoba „wyraża uczucia lub emocje”, co określa się mianem „afektu” użytkownika.

„Płaski afekt” lub pozbawiony emocji wyraz twarzy może świadczyć na przykład o tym, że dana osoba cierpi na schizofrenię, autyzm, depresję, uszkodzenie mózgu, a nawet zespół stresu pourazowego (PTSD). Członkowie grupy Apple Vision Products Group, w tym jej lider Mike Rockwell, poświęcili dużo czasu na omówienie możliwości zestawu słuchawkowego w zakresie opieki zdrowotnej i zatrudnili ekspertów ds. zdrowia, aby zbadali takie funkcje urządzenia, powiedziała jedna z osób.

Innym pomysłem, który pojawił się w Apple, jest wykorzystanie kamer śledzących wzrok Vision Pro do „wykrywania rozszerzenia źrenic”, co mogłoby „dostarczyć wskazówki co do nastroju danej osoby” – głosi historia. „Kamery na podczerwień urządzenia mogą również wykryć obrzęk naczyń krwionośnych oczu, co może być wczesnym objawem niewydolności serca”.

Pracownicy Apple rozmawiali także o tym, jak Vision Pro może „wykrywać wahania masy ciała danej osoby” i „monitorować takie dolegliwości, jak choroba Parkinsona”.

Reklama

Choć w raporcie ostrzega się, że te funkcje mogą nigdy nie zostać udostępnione, Apple „dokładnie omówił lub zbadał funkcje związane ze zdrowiem, dobrym samopoczuciem i kondycją” w Vision Pro jeszcze w tym roku.

Niektórzy pracownicy Apple są sceptyczni wobec zgłaszania jakichkolwiek twierdzeń dotyczących zdrowia psychicznego i Vision Pro. Oprócz potencjalnych przeszkód regulacyjnych i prawnych istnieje również ryzyko, że funkcje po prostu nie będą działać tak dobrze, jak Apple by sobie tego życzył.

„Niektóre osoby zaangażowane w działania Apple na rzecz zdrowia były sceptyczne co do tego, czy urządzenia mogą być równie skuteczne jak inne metody leczenia, takie jak leki” – dodał. Informacja raporty.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment