Z badania wynika, że ​​dziesiątki milionów nastolatków chce, aby rodzice je śledzili


Dziesiątki milionów nastolatków aktywnie chce, aby ich rodzice śledzili ich lokalizację za pomocą technologii takiej jak Apple Znajdź mój oraz aplikacje innych firm, takie jak Life360, wynika z nowej ankiety.

Mówiąc szerzej, z badania wynika, że ​​pokolenie Z – reprezentujące osoby w wieku od 11 do 26 lat – jest bardziej niespokojne niż poprzednie pokolenia i ma inne nastawienie do śledzenia lokalizacji…

The WSJ sugeruje, że jest to spowodowane połączeniem lęku i bliższych relacji między nastolatkami a ich rodzicami.

Nastolatki od dawna wzbraniają się przed mówieniem rodzicom, gdzie się znajdują. Teraz proszą rodziców, aby ich wyśledzili.

Każde pokolenie doświadcza różnych traum, ale media społecznościowe i wiadomości podawane w czasie rzeczywistym – zawierające żywe obrazy pandemii, wojny i innych katastrof – zwiększyły te niepokoje wśród młodych ludzi. Wiele z nich jest bliżej swoich rodziców niż poprzednie pokolenia […]

[The Life360 app] ma ponad 33 miliony aktywnych użytkowników miesięcznie w USA i kolejne 20 milionów na arenie międzynarodowej. Jeszcze więcej nastolatków udostępnia swoją lokalizację za pomocą aplikacji Find My firmy Apple, Family Link firmy Google, mapy Snapchat na Snapchacie i smartwatchów wyposażonych w GPS.

A ankieta Life360 odkryło, że zachowania rzeczywiście się różnią. Niektórzy przedstawiciele pokolenia Z pozostawiają włączone udostępnianie lokalizacji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, podczas gdy inni włączają je w określonych sytuacjach, takich jak prowadzenie pojazdu, randki czy uczestnictwo w dużych wydarzeniach, takich jak koncerty.

Osiemdziesiąt siedem procent respondentów z pokolenia Z stwierdziło, że korzysta z tej technologii podczas jazdy na długich dystansach, 80% podczas odwiedzania nowych lub niebezpiecznych miejsc, 77% podczas udania się na wydarzenie, koncert lub festiwal, a 78% podczas imprezy lub na randkę. Nic dziwnego, że 72% kobiet z pokolenia Z uważa, że ​​dzielenie się lokalizacją korzystnie wpływa na ich samopoczucie fizyczne.

Około 94% przedstawicieli pokolenia Z twierdzi, że udostępnianie lokalizacji przynosi im korzyści w życiu, prawdopodobnie po części dlatego, że dorastali w tym środowisku od najmłodszych lat.

W miarę jak pierwsze prawdziwie cyfrowe pokolenie dorastało, dzieląc się swoją lokalizacją z rodzicami, pokolenie Z w naturalny sposób przyzwyczaiło się do korzyści, jakie zapewnia – wygody, bezpieczeństwa i wolności – i pozostaje pokoleniem, które najprawdopodobniej będzie dzielić się swoją lokalizacją z rodzicem (56% ).

Reklama

Jednak psycholog i autorka dr Michele Borba twierdzi, że kluczową rolę odgrywa również zwiększony lęk.

„Zawirowania w okresie dojrzewania pokolenia Z wywołały kryzys zdrowia psychicznego, który został jedynie wzmocniony przez pandemię, media społecznościowe i 24-godzinny cykl informacyjny” – stwierdził Borba. „W niepewnych czasach to pokolenie zaczęło pragnąć dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, jaką zapewnia udostępnianie lokalizacji. Jako pokolenie aktywistów naturalnie przyjmują proaktywne podejście, takie jak udostępnianie lokalizacji, aby zapewnić dobro swoim rówieśnikom”.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Kleryka BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Duchowny to klasa rzucająca, która włada...

Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych

Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave....

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...
Advertisment