YouTube uniemożliwia zarabianie na kanale doktora Disrespecta


Kanał YouTube doktora Disrespecta został pozbawiony możliwości zarabiania. W oświadczeniu do Krawędź, rzeczniczka YouTube Nicole Bell napisała: „Zawiesiliśmy zarabianie na kanale DrDisrespect ze względu na naruszenie naszych zasad dotyczących odpowiedzialności twórców”. Bell napisał również, że doktor Disrespect został zawieszony Program partnerski YouTube „w związku z poważnymi oskarżeniami wobec twórcy”.

Zarzuty odwołują się do licznych doniesień, że streamer, którego prawdziwe nazwisko brzmi Guy Beahm, został zbanowany na Twitchu w 2020 roku z powodu nieodpowiednich wiadomości wysłanych do nieletniego za pośrednictwem Whispers, aplikacji do komunikacji Twitch. Kiedy Beahm został zbanowany, ani on, ani Twitch nie wyjaśnili powodu, pozostawiając sprawę zagadką przez cztery lata. Pod koniec zeszłego tygodnia, jednak Cody Conners, były pracownik Twitch, opublikował na X rzekomy powód bana Beahma„Został zbanowany, ponieważ przyłapano go na wysyłaniu wiadomości erotycznych do nieletniej w istniejącym wówczas produkcie Twitch whispers” — napisał Conners. „Próbował się z nią spotkać na TwitchConie”.

Po tweecie Connersa, Beahm zaprzeczył oskarżeniompublikując na X: „Sprawa została rozstrzygnięta, nie przyznano się do żadnych nieprawidłowości i zapłacili całą umowę”, odnosząc się do sporu finansowego, który Beahm rozstrzygnął przeciwko Twitchowi w 2021 r. Jednakże, ponieważ wiele marek, w tym Plaża Żółwi I Towarzystwo Północy — studio gier, którego współzałożycielem jest Beahm — zaczęło dystansować się od twórcy, Beahm ponownie zaczął się bronić w mediach społecznościowych.

„Czy w 2017 r. były szeptane wiadomości Twitch z nieletnim? Odpowiedź brzmi: tak” Beahm napisał na Xstwierdzając, że takie wiadomości „czasami były zbyt nieodpowiednie”.

Beahm zakończył oświadczenie, mówiąc, że planuje wziąć dłuższy urlop, ale ostatecznie wróci do streamingu. Po otrzymaniu bana na Twitchu, Beahm założył kanał na YouTube w sierpniu 2020 r., który obecnie ma ponad 4 miliony subskrybentów. W raport dla Kamień toczący się, Ryan Wyatt, były szef działu partnerstwa YouTube w zakresie gier, powiedział, że YouTube odmówił zawarcia umowy partnerskiej z Beahmem, gdy dołączył on do platformy z powodu plotek na temat jego odejścia z Twitcha. Umowy partnerskie podobne do tych, z których korzystają inni twórcy YouTube Walkiry I DrLupodałoby Beahmowi dostęp do specjalnych zasobów YouTube’a, funkcji monetyzacji i dzielenia się przychodami z reklam.

„Z powodu tych plotek nie było powodu, aby rozważać jakąkolwiek umowę z [Beahm]„Wyatt powiedział do Kamień toczący się.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment