YouTube TV rozpoczyna testy multiview, aby fani sportu mogli oglądać cztery mecze jednocześnie


Dzisiaj YouTube TV rozpoczyna testy wczesnego dostępu do multiview, funkcji, która pozwoli subskrybentom oglądać do czterech różnych programów jednocześnie. „Ci, którzy są częścią wczesnego dostępu, otrzymają wiadomość e-mail i zobaczą ostrzeżenie o tej funkcji w YouTube TV” – napisał YouTube w poście na blogu. W tej chwili nie ma możliwości ręcznego włączenia. „W nadchodzących miesiącach będziemy stopniowo wprowadzać dostępność dla wszystkich członków” — poinformowała firma.

Ale nie podniecaj się zbytnio. Podczas gdy multiview będzie mocno uwzględniany Plany YouTube dotyczące relacji z niedzielnych biletów NFL, obecnie jest bardzo ograniczona. Na przykład ściśle ograniczone do sportu. YouTube twierdzi, że klienci z wczesnym dostępem będą mogli „oglądać do czterech wstępnie wybranych różnych strumieni jednocześnie”. Rzeczniczka Jessica Gibby wyjaśniła, że ​​„w pierwszym uruchomieniu tylko kanały mają na sobie gry turniejowe NCAA. W przyszłości tryb multiview będzie dostępny w treściach sportowych”.

Ale jeśli chcesz oglądać CNN (lub coś w rodzaju rozdania nagród) wraz z treściami sportowymi, wygląda na to, że przez jakiś czas nie będzie ich w kartach. W rzeczywistości nie możesz teraz nawet dostosować widoku z wielu widoków. „Z biegiem czasu udoskonalimy i dodamy więcej funkcji do multiview, w tym opcję dostosowywania własnych multiview” — powiedział German Cheung, główny inżynier zespołu YouTube TV ds. podstawowych doświadczeń, w dzisiejszym poście na blogu.

Na razie będziesz wybierać spośród partii gier, które YouTube sam wybiera. Możesz zorientować się, jak to działa z poniższego GIF-a. Zamiast pozwalać na ręczne dodawanie kanałów, YouTube TV prezentuje zalecane zestawy wielu widoków.

YouTube TV zapewni wstępnie wybrane sesje multiview.
GIF: Google

YouTube nadał kompatybilności priorytet ponad wszystko inne. Nie polega na urządzeniu do przesyłania strumieniowego — czy to Apple TV, Roku, Fire TV, Chromecast czy TV — do zasilania multiview i żonglowania wieloma strumieniami jednocześnie. Raczej wszystko jest obsługiwane po stronie serwera. Na Twoim urządzeniu wygląda to jak zwykły pojedynczy kanał na żywo. YouTube twierdzi, że zmienia przeznaczenie niektórych technologii pierwotnie stworzonych, aby pomóc twórcom w rozpoczęciu transmisji na żywo, aby zastosować to podejście do multiview.

Reklama

Nie jestem pewien, dlaczego, ale dotarliśmy do miejsca, w którym zupełnie nowa implementacja YouTube jest w jakiś sposób gorzej niż to, co Sony oferowało pięć lat temu. Dzięki Vue możesz uwzględnić dowolny z dostępnych kanałów usługi w multiview. Być może pokazuje to, jak złożone stały się negocjacje między serwisami streamingowymi a sieciami; usługi telewizji strumieniowej były wciąż nowością w erze Vue, co prawdopodobnie przyniosło korzyści Sony. Możliwe jest również, że dane klientów YouTube napędzają sportowe wrażenia z wielu widoków, a firma uważa, że ​​będzie dobrze, pomijając regularne programy.

YouTube planuje monitorować opinie użytkowników z wieloma widokami, ponieważ coraz więcej osób uzyska dostęp w ciągu najbliższych kilku miesięcy oraz w miarę zbliżania się najważniejszego sezonu NFL. Celem jest, aby wszyscy abonenci mieli dostęp do multiview przed rozpoczęciem sezonu zasadniczego.

Jestem pewien, że wiele osób będzie używać multiview głównie do uprawiania sportu, więc ograniczenie tylko do sportu może nie irytować wielu. Ale biorąc pod uwagę, ile kosztuje YouTube TV każdego miesiąca, mam przynajmniej nadzieję, że ta funkcja zyska z czasem pewną elastyczność. Cheung z YouTube mówi, że „chcemy wprowadzić to doświadczenie z wieloma widokami do głównej aplikacji YouTube na telewizory jeszcze w tym roku”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spoglądanie przez przezroczysty laptop Lenovo w przyszłość science-fiction

Rok po naprężeniu mięśni badawczo-rozwojowych za pomocą a składany laptop Lenovo, które rozszerzyło swój ekran za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, powraca do tematu...

MWC 2024: ThinkPady Lenovo stają się szybsze i łatwiejsze w użyciu

Podczas Laptop ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem Lenovo, które zaprezentowało na MWC 2024, to tylko weryfikacja koncepcji, firma zapowiedziała także odświeżone wersje kilku ThinkPadów...
Advertisment