Xiaomi wygrywa orzeczenie sądu przeciwko rządowi USA w sprawie zakazu inwestycji


Xiaomi legalnie wygrało bitwę z Posunięcie rządu USA mające na celu zakazanie inwestycji w chińską firmę i mógł zmusić amerykańskich inwestorów do zbycia swoich udziałów. Ograniczenia miały wejść w życie w przyszłym tygodniu, ale sąd federalny zablokował ofertę rządu USA dotyczącą nałożenia na firmę zakazu inwestowania – coś, co można było zrobić ‘Nieodwracalne szkody’ własnymi słowami Xiaomi.

Xiaomi prawdopodobnie uzyska trwałą ulgę w miarę postępu sprawy

Sędzia okręgowy USA Rudolph Contreras tymczasowo zablokował zakaz inwestowania, dodając, że firma prawdopodobnie otrzyma stałą ulgę w miarę postępu sprawy. Zgodnie z orzeczeniem sądu Xiaomi stara się teraz o kolejne orzeczenie sądu, które uzna, że ​​nazwa “ chińskiej firmy wojskowej ” jest niezgodna z prawem i trwale go usunąć, raporty Bloomberg.

Sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Rudolph Contreras w Waszyngtonie powiedział w piątek, że sąd „stwierdza, że ​​oskarżeni nie przedstawili argumentów, że interesy bezpieczeństwa narodowego, o które tu chodzi, są nieodparte”.

Reuters

Krótka historia wydarzeń

Departament Obrony USA dodał Xiaomi do swojej listy „komunistycznych chińskich firm wojskowych” i na mocy dekretu podpisanego przez byłego prezydenta Donalda Trumpa domagał się zakazu inwestowania w Xiaomi. Zgodnie z zamówieniem amerykańskie firmy miały zbyć swoje udziały w Xiaomi, z chińską spółką nawet narażoną na ryzyko wycofania się z giełd w USA.

Xiaomi została wyznaczona przez Departament Obrony jako komunistyczna chińska firma wojskowa

Xiaomi nazwała ten ruch niezgodnym z prawem i konstytucyjnym, podkreślając, że nie jest kontrolowany przez chińskie wojsko ani z nim powiązany oraz że oferuje produkty i usługi przeznaczone wyłącznie do użytku cywilnego i komercyjnego. Z drugiej strony Departament Obrony USA argumentował, że Xiaomi wspiera chińskie wojsko, dostarczając im zaawansowaną technologię i wiedzę, działając jako firma prywatna.

Czy nagroda otrzymana przez CEO Xiaomi wywołała lawinę?

Eksperci przewidzieli tygodnie temu, że sprawa nie trafi do sądu

Wspomniał o tym inny raport, który pojawił się na początku tego tygodnia nagroda otrzymana przez założyciela i dyrektora generalnego Xiaomi, Lei Jun, mogła być częściowo odpowiedzialna za działania rządu USA. Jun został uhonorowany nagrodą dla wybitnego budowniczego socjalizmu z cechami chińskimi w 2019 roku od chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT).

Reklama

Teraz, zgodnie z Departamentem Obrony USA, MIIT wspiera Armię Ludowo-Wyzwoleńczą (PLI), pomagając jej uzyskać dostęp do zaawansowanej technologii i wspiera to, co nazywa chińską strategią rozwoju fuzji wojskowo-cywilnej.
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz najnowszych wiadomości, przejrzałem mój spory udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Recenzja „No One Will Save You”: Hulu przedstawia przerażający thriller o kosmitach

Filmy o inwazji na domy odwołują się do niemal powszechnego strachu. Od Freda Waltona Kiedy nieznajomy dzwoni do 2008 roku...

BenQ wprowadza na rynek projektory z serii X do gier

enQ, wiodąca na świecie marka projektorów DLP 4K i innowator cyfrowych urządzeń lifestylowych, zaprezentowała dziś trzy zupełnie nowe inteligentne projektory 4K HDR. ...

Microsoft ma nadzieję, że ludzie nie staną się „nadmiernie zależni” od jego asystenta AI

Dziś rano Microsoft ustalił datę premiery swojego Drugi pilot zasilany sztuczną inteligencją funkcję i po raz pierwszy pokazał niektóre ze swoich możliwości. ...
Advertisment