Xiaomi wygrywa orzeczenie sądu przeciwko rządowi USA w sprawie zakazu inwestycji


Xiaomi legalnie wygrało bitwę z Posunięcie rządu USA mające na celu zakazanie inwestycji w chińską firmę i mógł zmusić amerykańskich inwestorów do zbycia swoich udziałów. Ograniczenia miały wejść w życie w przyszłym tygodniu, ale sąd federalny zablokował ofertę rządu USA dotyczącą nałożenia na firmę zakazu inwestowania – coś, co można było zrobić ‘Nieodwracalne szkody’ własnymi słowami Xiaomi.

Xiaomi prawdopodobnie uzyska trwałą ulgę w miarę postępu sprawy

Sędzia okręgowy USA Rudolph Contreras tymczasowo zablokował zakaz inwestowania, dodając, że firma prawdopodobnie otrzyma stałą ulgę w miarę postępu sprawy. Zgodnie z orzeczeniem sądu Xiaomi stara się teraz o kolejne orzeczenie sądu, które uzna, że ​​nazwa “ chińskiej firmy wojskowej ” jest niezgodna z prawem i trwale go usunąć, raporty Bloomberg.

Sędzia okręgowy Stanów Zjednoczonych Rudolph Contreras w Waszyngtonie powiedział w piątek, że sąd „stwierdza, że ​​oskarżeni nie przedstawili argumentów, że interesy bezpieczeństwa narodowego, o które tu chodzi, są nieodparte”.

Reuters

Krótka historia wydarzeń

Departament Obrony USA dodał Xiaomi do swojej listy „komunistycznych chińskich firm wojskowych” i na mocy dekretu podpisanego przez byłego prezydenta Donalda Trumpa domagał się zakazu inwestowania w Xiaomi. Zgodnie z zamówieniem amerykańskie firmy miały zbyć swoje udziały w Xiaomi, z chińską spółką nawet narażoną na ryzyko wycofania się z giełd w USA.

Xiaomi została wyznaczona przez Departament Obrony jako komunistyczna chińska firma wojskowa

Xiaomi nazwała ten ruch niezgodnym z prawem i konstytucyjnym, podkreślając, że nie jest kontrolowany przez chińskie wojsko ani z nim powiązany oraz że oferuje produkty i usługi przeznaczone wyłącznie do użytku cywilnego i komercyjnego. Z drugiej strony Departament Obrony USA argumentował, że Xiaomi wspiera chińskie wojsko, dostarczając im zaawansowaną technologię i wiedzę, działając jako firma prywatna.

Czy nagroda otrzymana przez CEO Xiaomi wywołała lawinę?

Eksperci przewidzieli tygodnie temu, że sprawa nie trafi do sądu

Wspomniał o tym inny raport, który pojawił się na początku tego tygodnia nagroda otrzymana przez założyciela i dyrektora generalnego Xiaomi, Lei Jun, mogła być częściowo odpowiedzialna za działania rządu USA. Jun został uhonorowany nagrodą dla wybitnego budowniczego socjalizmu z cechami chińskimi w 2019 roku od chińskiego Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT).

Reklama

Teraz, zgodnie z Departamentem Obrony USA, MIIT wspiera Armię Ludowo-Wyzwoleńczą (PLI), pomagając jej uzyskać dostęp do zaawansowanej technologii i wspiera to, co nazywa chińską strategią rozwoju fuzji wojskowo-cywilnej.
Piszę o technologii konsumenckiej od ponad trzech lat, pracując w przeszłości z takimi nazwami jak NDTV i Beebom. Oprócz najnowszych wiadomości, przejrzałem mój spory udział urządzeń, od smartfonów i laptopów po inteligentne urządzenia domowe. Przeprowadzałem również wywiady z dyrektorami technicznymi i występowałem jako prowadzący w filmach YouTube, opowiadających o najnowszych i najlepszych gadżetach.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Vinpower ogłasza ulepszoną ładowarkę iXCharger, oferującą ładowanie 140 W i 2 TB przestrzeni dyskowej

Vinpower, Inc., dzięki strategicznemu sojuszowi z Phihong Technology, wracają do laboratorium, udoskonalając wielokrotnie nagradzaną i długo oczekiwaną wersję iXCharger 65 W, która jest...

ASUS przedstawia wydajność NUC 14 z procesorem Core Ultra 9 185H i GeForce RTX 4070

Firma ASUS przedstawiła dzisiaj NUC 14 Performance, który, jak sama nazwa wskazuje, jest nastawiony na wydajność. Jest to zasadniczo bliźniak ROG NUC,...

Ten komputer stacjonarny o wartości 99,99 USD mieści się w dłoni

Zakup nowego komputera stacjonarnego polega na sprawdzeniu jego ceny i określeniu, ile miejsca będzie on zajmował. Wyróżniającym się kandydatem jest minikomputer ECS...
Advertisment