Xbox wkrótce otrzyma lepsze aplikacje i gry internetowe


Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z aplikacji multimedialnej Xbox i zastanawiałeś się, dlaczego jest ona trochę powolna, nieporęczna lub nie zawiera najnowszych funkcji, które można znaleźć w jej odpowiedniku w wersji internetowej, mamy nadzieję, że wkrótce będzie to już przeszłość .

Firma Microsoft w końcu umożliwia twórcom aplikacji Xbox korzystanie z wersji Edge opartej na Chromium w celu ulepszania swoich aplikacji. Obsługa przeglądarki WebView2 przeglądarki Microsoft Edge na konsoli Xbox jest teraz dostępneumożliwiając twórcom aplikacji multimedialnych Xbox osadzanie najnowszych technologii internetowych w aplikacjach Xbox i poprawianie wydajności.

Programiści testowali tę obsługę od miesięcy i według Microsoftu była to bardzo pożądana funkcja. Aplikacja do przesyłania strumieniowego GWIAZDA jest jedną z pierwszych firm korzystających z WebView2, ale mamy nadzieję, że w nadchodzących miesiącach inni wdrożą to w swoich aplikacjach multimedialnych i lekkich grach na konsolę Xbox.

Chociaż właściciele Xbox od dawna mają dostęp do wersji Edge w wersji Chromium, programiści utknęli w zakulisie, korzystając ze starszej wersji Edge. Nowa kontrolka Microsoft Edge WebView2 wykorzystuje silnik renderowania Edge oparty na Chromium zamiast starszego silnika przeglądarki EdgeHTML firmy Microsoft.

Ta kontrolka WebView2 obsługuje osadzanie technologii internetowych, takich jak HTML, CSS i JavaScript, w aplikacjach Xbox, więc prawdopodobnie w przyszłości na Xbox pojawi się także więcej gier HTML5. Microsoft stworzył nawet plik Aplikacja MakeCode który ma wbudowane gry, dzięki kontrolce WebView2.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Pierwszy zwiastun Furiosy zapowiada początek szalonej odysei

Mad Max: Na drodze gniewu działo się w nim wiele fantastycznych rzeczy, ale niewiele z nich zabłysnęło tak olśniewająco, jak twarda jak skała...

Najlepsza podklasa Barda, atuty i przewodnik po budowie BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Bard to rzucający oparty na wynikach,...

Najlepsza podklasa Kleryka BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Duchowny to klasa rzucająca, która włada...
Advertisment