X (Twitter), aby rozpocząć pobieranie opłat od nowych użytkowników za podstawowe funkcje


Minęło trochę czasu, odkąd X (dawniej Twitter) wprowadził X Premium (wcześniej znany jako Twitter Blue), aby umożliwić użytkownikom odblokowanie dodatkowych funkcji w ramach płatnej subskrypcji. Wygląda jednak na to, że Elon Musk chce zobaczyć, ile użytkownicy są skłonni zapłacić za X, ponieważ platforma zacznie pobierać od użytkowników roczną subskrypcję, aby zapewnić im dostęp do podstawowych funkcji, takich jak tworzenie nowych postów.

Nowi użytkownicy nie będą mogli korzystać z X bez płacenia

Według Fortuna raportu, X będzie pobierać od nowych użytkowników 1 dolara rocznie, aby mogli korzystać z podstawowych funkcji, takich jak tworzenie nowych postów, odpowiadanie innym użytkownikom, cytowanie, ponowne publikowanie, polubienie, dodawanie zakładek i tworzenie list. To oficjalnie umieści X pod zaporą, blokując ludziom korzystanie z platformy bez płacenia za nią, nawet jeśli jest ona oparta na reklamach.

Z raportu wynika, że ​​pomysł wyszedł od właściciela X Elona Muska, który od dawna wyrażał chęć pobierania od wszystkich opłat za korzystanie z platformy. W zeszłym miesiącu Musk powiedział podczas transmisji na żywo, że zapłacenie X to „jedyny sposób”, aby utrzymać platformę wolną od botów, chociaż zawsze powtarzał, że pobieranie opłat za niebieską odznakę zweryfikowaną położy kres botom.

Odkąd X został przejęty przez Muska, wiele funkcji zostało ograniczonych do tych, którzy płacą za wersję Premium. Początkowo subskrypcja odblokowała takie funkcje, jak przycisk do edycji postów, dłuższych postów, formatowanie tekstu i motywy. Kilka miesięcy temu, X zaczął ograniczać liczbę postów dziennie, które niepłacący użytkownicy mogą zobaczyć na swojej osi czasu.

Raport z początku tego miesiąca ujawnił, że X planuje również wprowadzenie nowy, droższy poziom Premium to całkowicie usunie reklamy. Obecna subskrypcja X Premium kosztuje 8 USD miesięcznie lub 84 USD rocznie. Może to być odpowiedź na utratę przez X wielu reklamodawców w wyniku nowych zasad wprowadzonych przez Muska.

Reklama

Zaczyna się dzisiaj

Jeśli chodzi o nowy abonament umożliwiający korzystanie z podstawowych funkcji, oficjalny profil wsparcia X potwierdził, że nowi użytkownicy będą musieli płacić za pisanie w sieci społecznościowej. Zmiana jest obecnie wdrażana wśród użytkowników w Nowej Zelandii i na Filipinach, a wkrótce może zostać rozszerzona na więcej krajów. Na razie X twierdzi, że zmiana ma charakter eksperymentalny i dotyczy tylko nowych użytkowników.

Czy zapłaciłbyś 1 dolara rocznie, aby nadal korzystać z X? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...

Dell współpracuje z Imbue w zakresie nowego klastra obliczeniowego AI wykorzystującego prawie 10 000 procesorów graficznych NVIDIA H100

Dell Technologies i Imbue, niezależna firma badawcza zajmująca się badaniami nad sztuczną inteligencją, zawarły umowę o wartości 150 milionów dolarów na budowę nowego,...

Renesas przedstawia pierwszą generację własnego 32-bitowego rdzenia procesora RISC-V przed konkurencją

Renesas Electronics Corporation, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, ogłosiła dzisiaj, że zaprojektowała i przetestowała 32-bitowy rdzeń procesora oparty na otwartym standardzie architektury zestawu...
Advertisment