X-Men Marvela mają nowego złoczyńcę łamiącego prawo imigracyjne: Kingpina


Jako superzłoczyńca, Wilson Fisk — aka Kingpina — nie zna lojalności, nawet wobec swoich wrogów. Chociaż został stworzony na łamach a Człowiek Pająk komiczny, nie ma skrupułów, by być groźnym Śmiałek również, lub PogromcaLub Łukasza Cage’a, lub prawie każdego ulicznego superbohatera w Nowym Jorku Marvela. Ale w zeszłym tygodniu postawił swoje cele znacznie dalej, ubiegając się o azyl Kakaorajskiej wyspie, która istnieje tylko dla mutantów.

Jeśli jesteś zdezorientowany, jest dobry powód: Kingpin nie jest i nigdy nie był mutantem w ciągłości Marvela. Skąd więc bierze wniosek o obywatelstwo krakońskie i wszystkie jego korzyści? To proste:

on jest żonaty do mutanta.

Co jeszcze dzieje się na kartach naszych ulubionych komiksów? Powiemy ci. Witamy w poniedziałkowe żarty, cotygodniowa lista książek, które podobały się naszemu redaktorowi komiksów w ciągu ostatnich kilku tygodni. To po części strony społecznościowe z życia superbohaterów, po części rekomendacje lektur, po części „spójrz na tę fajną sztukę”. Mogą być jakieś spoilery. Może być za mało kontekstu. Ale będą świetne komiksy. (A jeśli przegapiłeś ostatnią edycję, Przeczytaj to.)


Reklama

Zdjęcie: Gerry Duggan, Stefano Caselli/Marvel Comics

Wilson i inny złoczyńca Daredevil, Tyfus Mary, pobrali się w 2021 roku Śmiałek # 36, kilka miesięcy przed tym, jak dosłownie odpłynęli w stronę zachodzącego słońca pod koniec Rządy diabła wydarzenie. I chociaż nigdy nie był to najbardziej definiujący szczegół jej charakteru, psychiczne moce Mary Do wywodzą się z jej zmutowanego genu.

Mogę sobie tylko wyobrazić, jak długo scenarzysta X-Men, Gerry Duggan, czekał, by zdjąć broń Czechowa ze ściany – prawdopodobnie przynajmniej od czasu Rządy diabła: X-Men seria remisowa, w której napisał sekretną i drażliwą przeszłość starcia między Emmą Frost i Wilsonem Fiskiem.

Co to wszystko oznacza dla Merry Mutants Marvela? Czy to oznacza, że ​​Fisk uzyska dostęp do zmartwychwstania Krakoan? Trudno powiedzieć, kiedy cała ta sprawa jest ujawniona na ostatniej stronie, ale prawdopodobnie dowiemy się w następnym numerze.

Zdjęcie: Ram V, Dexter Soy, Stefano Raffaele, Miguel Mendonça/DC Comics

Batman słucha Gordona rozmawiającego po drugiej stronie ściany — „Tylko stary Gordon, siedzący pod ścianą, znowu rozmawiający ze sobą”.  — następnie naciąga kaptur i podchodzi do okna w Detective Comics # 1069 (2023).

Wszyscy wiemy, że Batman lubi znikać, gdy ludzie z nim rozmawiają, zwłaszcza jeśli jest to (były) komisarz policji James Gordon. To ukochany rytm postaci — co niestety oznacza, że ​​jest to również całkowicie stary kapelusz i oczekiwany.

Więc chcę pochwalić Ram V i Stefano Raffaele (przynajmniej I myśleć na tej stronie jest Raffaele; Dexter Soy i Miguel Mendonça są również uznawani za tę melancholijną wariację na temat starej melodii.

Rymowane kuplety obfitują w obrazy poprzednich przygód Spider-Mana, gdy facet z dziwnymi tatuażami dotyka swojej klatki piersiowej płonącymi energią rękami w Amazing Spider-Man # 21 (2023).

Zdjęcie: Zeb Wells, John Romita Jr./Marvel Comics

Niesamowity Spider Man # 21 obiecał, że w końcu znajdziemy odpowiedzi na tajemnicę ustanowioną w Niesamowity Spider Man #1: Co takiego zrobił Peter Parker sześć miesięcy temu, że stał się pariasem wśród wszystkich swoich przyjaciół, a nawet Mary Jane? Cóż… nadal nie wiemy, poza tym, że ma to coś wspólnego z Benjaminem Rabinem, białym facetem, który próbował przywołać wymyślonego boga Majów i superzłoczyńcą, który Niesamowity Spider Man pisarz Zeb Wells przedstawił się w… 2008 roku.

Jestem zmęczony. “Pamiętasz JAKO M #555-557?” NIE!! Ja nie!! Ponieważ kiedy to wyszło, byłem jeszcze na studiach!

„Mam cię” — mówi Superman, osłaniając parę młodą przed piorunem, gdy KRAKAKA-KOOM uderza go w plecy.  Na jego powiewającej pelerynie panele przedstawiają etapy jego historii pochodzenia od rakiety do Metropolis w Supermanie nr 1 (2023).

Zdjęcie: Joshua Williamson, Jamal Campbell/DC Comics

Jest wcześnie, aby oceniać historię nowego Supermana Joshuy Williamsa, ale zaczyna się od mocnych kości. Podstępny Lex Luthor, rozległa superrodzina i, oczywiście, talent supergwiazdy Jamala Campbella, który zabiegał o umieszczenie go w książce o Supermanie od pierwszej strony tytułowej jego pierwszego tytułu DC, Noemi.

Dwustronicowy portret Supermana od narodzin do bohaterstwa to wielka huśtawka, a Campbell robi to z wdziękiem.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wydarzenie Pokémon Go Tour w Sinnoh, czasy siedlisk i przewodnik po badaniach specjalnych

Wycieczka Pokémon Go: Sinnoh globalne wydarzenie świętuje zarówno pierwotny region Sinnoh, jak i region Hisui. Rozpoczyna się wielkie wydarzenie Od...

Wygląda na to, że kamera Ring Car Cam została wycofana

Potwierdzono, że dzwoni Krawędź że zaprzestał sprzedaży Kamera samochodowa z pierścieniem, hybrydowa kamera samochodowa i kamera bezpieczeństwa, która rejestruje drogę i kierowcę w...

TikTok rozszerza integrację z Apple Music na kolejne regiony

W zeszłym roku TikTok wprowadził nową „Dodaj do aplikacji Muzyka”, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala użytkownikom szybko zapisać piosenkę, którą usłyszeli w...
Advertisment