X-Men ’97 zrozumieli siłę doskonałego wyczucia czasu


Ciężko było się oderwać od solidnej lektury X-Men ’97 zaraz po debiucie, ze względu na to, jak wiele różnych rzeczy próbował zrobić. Mimo że ’97Premiera nawiązała do wątków z klasycznej kreskówki z lat 90., świeże wątki fabularne nowego serialu, unowocześniona muzyka i bardziej błyskotliwe wartości produkcyjne – wszystko to sprawiło, że poczuło się różny w nieoczekiwany sposób. Ale pierwszy sezon serialu – który właśnie zakończył się 10. odcinkiem „Tolerancja wyginęła – część 3” – tydzień po tygodniu udowadniał, że ’97 było gorąco i pokazało, jak wiele można zyskać, pozwalając serialom (i oglądającym je ludziom) oddychać.

Ponieważ żyjemy w świecie, w którym streamerzy mają alergię na prawdziwą przejrzystość w zakresie wyników swoich projektów, zawsze trudno jest stwierdzić, kiedy coś jest właściwe uderzyć zarówno pod względem bycia szeroko oglądanym, jak i częścią dyskursu popkulturowego. Jego studiom łatwo jest zachwalać liczbę godzin ludzie zazwyczaj spędzili czas na oglądaniu filmu lub programu, ale znacznie trudniej jest określić ilościowo stopień, w jakim nowy projekt osiągnął Gra o tron Lub Dziwniejsze rzeczy-podobny status – zwłaszcza na początku.

Chociaż WandaWizja pomógł sterować MCU w obecną, wielostronną erę malejących zysków, był to także jeden z pierwszych programów Disney Plus, wokół którego wszyscy – nie tylko fani komiksów i maniacy telewizyjni – zdawali się tęsknić. Wiele z tego miało związek z post-Etap końcowy szum medialny i pandemia covid-19 sprawiły, że Marvel zyskał nieco zniewoloną publiczność. Ale WandaWizjaCotygodniowy harmonogram wydań dał także widzom czas na nawiązanie relacji z historią i zaangażowanie się w nią, obserwując jej rozwój z odcinka na odcinek.

Bardzo dużo lubie WandaWizja, X-Men ’97 dwuodcinkowa premiera, która ponownie przedstawiła zespół superstudentów Charlesa Xaviera jako jednych z najpotężniejszych i prześladowanych bohaterów na świecie, wydawała się nieco szorstka. Jednak ciężar ekspozycji, który nękał „To Me, My X-Men” i „Mutant Liberation Begins”, szybko ustąpił miejsca krętej, ale porywającej narracji, która podkreślała, że ​​animowani mutanci Marvela zawsze byli przede wszystkim gwiazdami telenoweli, a na drugim miejscu superbohaterami.

W Marvelu jest o wiele więcej Piekło Wydarzenie crossover komiksów z 1989 r., niż opisano szczegółowo w X-Men ’97„Fire Made Flesh”, ale kręta opowieść o tym, jak Jean Grey została potajemnie sklonowana, dodała mięsistości dramat (i pretekst do psychicznej niewierności) do serialu. I chociaż boskie wyczyny Storma były głównymi bohaterami wielu z nich X-Men ’97większe sekwencje akcji „Lifedeath – część 2” utwierdziły mnie w przekonaniu, jak fascynująca jest ona jako postać w opowieściach, które przedstawiają jej moce jako coś więcej niż tylko broń. Oba te odcinki, a także inne ważniejsze, takie jak „Remember It”, zdecydowanie sprawiały wrażenie skoncentrowanych destylacji znacznie większych historii komiksowych, ponieważ takie były i można śmiało powiedzieć, że X-Men ’97 usunąłem kontekst, który mógł być pomocny.

Ale tydzień pomiędzy każdym odcinkiem dał widzom czas na przeczytanie starych komiksów i zastanowienie się, co wydarzy się w następnym serialu. Ludzie mieli szansę nadrobić zaległości, jeśli zostali z tyłu, i stworzyć memy, gdy musieli przypomnieć światu, jak szalony był najnowszy odcinek. Szum w mediach społecznościowych nie jest wiarygodnym wskaźnikiem sukcesu programu, ale sposób, w jaki wyrażenia takie jak „getto Drogi Mlecznej” zalany X po debiucie „Lifedeath – część 2” mówił o tym, jak ludzie trzymali się serialu pomimo wszystkich jego zawiłych zwrotów akcji.

Reklama

Tego rodzaju organiczny szum jest czymś, czego pragną studia ze względu na sposób, w jaki przyciąga ludzi (czytaj: potencjalnych klientów). I choć firmy mogą zrobić tylko tyle, aby ostatecznie ukształtować formę i ton szumu, rozciągnięty publikacje to jeden z najważniejszych sposobów, w jaki mogą pozycjonować seriale tak, aby stały się wydarzeniami, o których ludzie chcą rozmawiać.

Może to również prowadzić do niesamowitych (pozytywnych) wypadków. Marvel prawdopodobnie nie wiedział, że Storm odzyska swoje moce zaraz po tym, jak Beyoncé wypuściła album mniej więcej o tym samym. To zbieg okoliczności, że prawdziwa burza elektromagnetyczna dała ludziom na całym świecie możliwość zobaczenia (typowo) zorzy polarnej w tym samym tygodniu, w którym „Tolerancja wyginęła – część 2” przedstawiał Magneto schodzącego z nieba wraz z asteroidą w morzu zorza polarna. Ale takie dziwne rzeczy po prostu czasami się zdarzają i chociaż streamerzy nie mogą na nich całkowicie polegać, mogą dać swoim programom szansę na zaangażowanie się w szerszy kontekst, zamiast przedstawiać je jako rzeczy, które można natychmiast wdychać.

Oczywiście, X-Men ’97 musiał stanąć na własnych nogach, bo same memy nie wystarczą, aby seriale stały się hitami. Jednak pomimo wszystkich usprawnień, jakie wprowadzono w serialu, aby komiks zmieścił się w 30-minutowych fragmentach, każdy odcinek spisał się zaskakująco dobrze, zapowiadając głębszą historię o X-Menach i technopatycznym androidzie Bastionie (Theo James), która dochodzi do w trzech ostatnich odcinkach sezonu.

Pomiędzy scenami, postaciami powracającymi z martwych i scenografią, która sprawia wrażenie, jakby można je było zagrać na większym ekranie, każdy fragment „Tolerance Is Extinction” zapewnia to, co przypomina serial X-Men ’97 potrzebuje aktu końcowego. I choć zakończenie w finale, które otwiera całe mnóstwo możliwości, jak to zrobić X-Men ’97 Można kontynuować, częścią obiecującego zakończenia serialu jest to, jak bardzo wydaje się on nie przejmować większym uniwersum Marvela.

Pani Marvelintegracja z marka X I Doktor Strange w wieloświecie szaleństwaObydwa występy X-Men wydawały się grami ostatniej szansy, aby zadziwić publiczność nieoczekiwanym. Ale po drodze jest inna energia X-Men ’97 kończy się tuż przed Deadpoola i Wolverine’a tego lata. Chociaż oba nowsze projekty nie mogłyby bardziej różnić się tonalnie, oba są przykładami Marvela, który w końcu pozwolił swojemu zmutowanemu IP zabłysnąć, zamiast odsuwać je na bok. Są także dowodem na to, jak długo trzeba czekać na więcej X Men adaptacje przygotowały fanów do zobaczenia, co studio może zrobić z postaciami teraz, gdy znów ma nad nimi pełną kontrolę.

Może minąć trochę czasu, zanim się zobaczymy X-Men ’97 powraca z trzecim sezonem ( Produkcja drugiej części została już w większości zakończona), ale te pierwsze 10 odcinków jasno pokazuje, że warto było czekać.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

VANKYO przedstawia nowości projektorów na rok 2024 z inteligentnymi funkcjami

VANKYO, wiodąca na świecie marka innowacyjnych projektorów, wypuszcza na rynek trzy projektory domowe w sam raz na Dzień Pamięci: Leisure L470 Neo, Leisure...

Cała dzisiejsza generatywna sztuczna inteligencja jest w wersji beta – nie tylko iOS 18

Sugeruje to najnowszy biuletyn Marka Gurmana Jabłko może zdecydować się na oznaczenie sztuczna inteligencja cechy w iOS 18 Jak wersja beta lub podglądpodobnie...

SonicFi wprowadza produkty sieciowe dla małych i średnich firm

SonicFi Inc., zupełnie nowa firma, której celem jest dostarczanie rozwiązań dla małych i średnich firm, debiutuje dziś swoją serią produktów sieciowych w chmurze...
Advertisment