X-Men ’97 wyrwał metal z ciała Wolverine’a w wyniku żartu


Kontynuując dziedzictwo swojego poprzednika, X-Men ’97 liście żaden kamień nie jest odwrócony Jeśli chodzi o adaptacja i remiksowanie wspaniałe komiksy X-Men z lat 80. i 90. I ostatnie chwile odcinek z tego tygodnia „Tolerancja to wyginięcie – część 2” nie są wyjątkiem.

Jeśli to widziałeś, wiesz, a jeśli nie, powinieneś to obejrzeć, ponieważ to, co nastąpi potem, będzie jednym z najdziwniejszych zwrotów akcji, jakie Marvel Comics kiedykolwiek próbował podjąć w przypadku Wolverine’a.

[Ed. note: This piece contains spoilers for “Tolerance is Extinction – Part 2,” the penultimate episode of X-Men ’97 season 1.]

Reklama

Obraz: Animacja Marvela

Pod koniec „Tolerance is Extinction – Part 2” Magneto wyrywa adamantium z ciała Wolverine’a, w jednej chwili wyrwane prosto ze stron książek z 1993 roku. X Men # 25, pierwotnie zainspirowany bezceremonialnym komentarzem na spotkaniu pisarzy Marvela. Pisarz komiksów Peter David przypomniał sobie ten moment do zasobów komiksowych w 2007:

Stało się tak, że wszyscy dyskutowaliśmy o tym, czy powrót Magneto będzie dla nas wielką sprawą. Inni scenarzyści zastanawiali się nad koncepcją ogromnego festiwalu slugów Magneto/Wolverine’a, a ja powiedziałem, myśląc na głos: „No wiesz, jeśli jestem Magneto, to nawet nie zawracam sobie głowy Wolverine’em. Po prostu wyrwę jego szkielet i skończę z nim. Przez chwilę panowała martwa cisza, po czym wszyscy spojrzeli na mnie i powiedzieli: „To świetny pomysł”.

I tak narodziła się era Wolverine’a pozbawionego adamantium. Utrata metalu nie przeszkodziła mu w chichotaniu; ku zaskoczeniu wszystkich X-Men (w tym Wolverine’a, dzięki historii utraty pamięci), okazało się, że pazury Logana były w rzeczywistości częścią jego mutacji, a nie modyfikacją z programu Weapon X, który wzbogacał jego szkielet adamantium pierwsze miejsce. Pod metalem miał sekstet postrzępionych, chowanych kości pazurów.

Więc nadal mógłby pociąć faceta na kawałki, ale pamiętaj, że cały sens adamantium polega na tym, że może przeciąć wszystko, ale nie więcej adamantium. Wolverine nie był już kawałkiem i kostką wszystko faceta i chociaż jego czynnik leczniczy wciąż był dostępny, można było teraz, powiedzmy, odciąć mu kończyny.

Od X-Men ’97Według wersji dzieje się to pod koniec odcinka, nie możemy z całą pewnością powiedzieć, w jakim kierunku zmierza serial z Wolverine’em bez adamantium. Ale komiksy oferują jedną, nieco wątpliwą ścieżkę naprzód: erę bestii Wolverine’a.

Tym razem Wolverine stracił nos

Wolverine kuca na czworakach na dachu budynku i wygląda zupełnie inaczej niż zwykle.  Jego kostium jest podarty, odsłaniając ramiona od ramion i nogi od kolan.  Nie ma butów, rękawiczek bez palców, a jego twarz i włosy są bardziej zwierzęce niż ludzkie – nos płaski i małpi, a dolne kły wystają ponad górną wargę niczym kły.

Obraz: Komiksy Marvela

Po utracie adamantium Wolverine stopniowo stawał się coraz bardziej zwierzęcy. Na przykład zaczął mieszkać w lesie na zewnątrz X-Mansion, zamiast, no wiesz, w domu. Po nieudanej próbie ponownego wszczepienia mu adamantium, on również zaczął się fizycznie przekształcać, w szczególności tracąc nos. W końcu przestał prawie całkowicie mówić i był po prostu… jakimś dziwnym psim człowiekiem? Że X-Men wiedzieli? Jest komiks, w którym liże twarz Cyklopa, próbując go ożywić.

Ideą powolnego przeprojektowania było to, że teraz, gdy pewna część czynnika leczniczego Wolverine’a nie była już stale zajęta powstrzymywaniem ciała przed odrzuceniem kilogramów nieorganicznego metalu, które w nim tkwiły, znalazło się miejsce na pokazanie jego pełnego „potencjału” jako mutacja. A ten potencjał był… tym.

Całkowicie bestialski Wolverine z pełnymi ustami i ostrymi zębami warczy na X-Men.  „Wow!”  mówi Iceman: „Eaaaasy, koleś!”  jakby rozmawiał ze zwierzęciem.

Obraz: Komiksy Marvela

Dziki poślizg Wolverine’a trwał tylko kilka lat, ale jak widać, był całkiem niezapomniany.

Jak Wolverine odzyskał adamantium w komiksach?

Ostatecznie, gdy dekada dobiegała końca w 1999 r., Wolverine odzyskał swój szkielet z adamantium dzięki Apocalypse. Wielki niebieski złoczyńca zapragnął nowego Jeźdźca Śmierci i zmierzył pozbawionego adamantium Wolverine’a ze swoim długoletnim nemezisem Sabretoothem, przesiąkniętym adamantium, w pojedynczej walce, aby przekonać się, kto jest bardziej godny. Wolverine wygrał walkę, a Apocalypse — złoczyńca, który nigdy nie przepuszcza okazji do ironicznego wybuchu — wyciągnął adamantium z ciała Sabretooth i wbił je w Wolverine’a.

Ponieważ w sezonie pozostał już tylko jeden odcinek, X-Men ’97 W pierwszym sezonie nie ma czasu na całą historię dzikiego Wolverine’a ani na pojawienie się Apocalypse i przejście całej próby jeźdźca. Ale przedstawienie ma dostał zielone światło na drugi i trzeci sezon.

Być może nie będziesz musiał jeszcze żegnać się z nosem Wolverine’a, ale może przyzwyczaj się do tej myśli, na wszelki wypadek.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cała dzisiejsza generatywna sztuczna inteligencja jest w wersji beta – nie tylko iOS 18

Sugeruje to najnowszy biuletyn Marka Gurmana Jabłko może zdecydować się na oznaczenie sztuczna inteligencja cechy w iOS 18 Jak wersja beta lub podglądpodobnie...

SonicFi wprowadza produkty sieciowe dla małych i średnich firm

SonicFi Inc., zupełnie nowa firma, której celem jest dostarczanie rozwiązań dla małych i średnich firm, debiutuje dziś swoją serią produktów sieciowych w chmurze...

Oferty z okazji Dnia Pamięci Apple 9to5Mac

Oferty Apple z okazji Dnia Pamięci są już dostępne. Zbliża się weekend z okazji Dnia Pamięci, a to oznacza, że ​​śledzimy więcej...
Advertisment