X-Men 97 atakuje kostiumy z „czarnej skóry”, pomimo zgody Marvela


Nie ma końca X-Men ’97nostalgiczna passa: Jeśli samo przywołanie ulubionego utworu z lat 90. w sobotni poranek nie wystarczyło, zespół kreatywny stojący za serialem Disney Plus zaśmiecał każdy odcinek jeszcze większą liczbą żartów, począwszy od odniesienia do retro side-scrollerów do powiązań z innymi animowanymi obiektami Marvela. W tym tygodniu odcinek „Tolerancja wyginie – część 2” zawiera niesamowitą wiadomość dla tych, którzy żyli w 2000 roku, w postaci premiery pierwszego w historii X Men film – doskonały wykop, który działa również jako zwięzły callback.

W połowie odcinka, gdy X-Men przygotowują się do podzielonej misji na Asteroidę M i wyspę Muir, Scott Summers wygłasza staroświecką przemowę motywującą tatę do swojego dużego dorosłego syna, Cable’a. Po przypomnieniu mu, że Jean Grey i jej klon Madelyne (prawdziwa mama Cable’a) to dwie z najsilniejszych kobiet, jakie kiedykolwiek spotkał – nawiasem mówiąc, nie ma w tym nic dziwnego – rzuca Cable’owi klasyczny niebiesko-złoty kostium X-Men .

„Idę na wojnę czy do cyrku?” Żarty o kablu.

Na co Scott odpowiada: „Czego się spodziewałeś, czarna skóra?”

Reklama

Zdjęcie: Disney Plus

Jest to odcinek aktu słodkiej zemsty X-Men ’97 pisarz Anthony Sellitti, który najwyraźniej był w Internecie wystarczająco długo, aby zrozumieć niesławę 2000 X Men film wybór kostiumów. Sellitti nie tylko odrzuca monochromatyczne, zbyt fajne jak na komiks projekty z filmu Bryana Singera, ale robi to poprzez odwrócenie linii mrugnięcia okiem z filmu. W X MenScott (James Marsden) przygotowuje Logana (Hugh Jackman) na wielkie starcie z Magneto (Ian McKellen), podarowując mu własny strój drużynowy. Jednak jadąc X-Jetem do Statuy Wolverine’a Wolverine czuje się trochę… sztywny. Lub, jak to ujęto w scenariuszu, „Logan wydaje się czuć bardzo nieswojo w za małym mundurku” – to dla niego doskonała okazja, aby stać się buntownikiem i zrobić miejsce dla swoich nabrzmiałych mięśni, rozrywając rękawy. Logan żartem kończy pracę krawca.

„Naprawdę chodzicie w takich rzeczach?” Wolverine żartuje.

Na co Scott odpowiada: „Co wolisz, żółty spandex?”

Według X Men producent Ralph Winter w 2020 r wywiad dla SyFy Wire, do filmu dodano żółtą linię ze spandexu, aby żartobliwie odpowiedzieć na publiczne oburzenie wywołane wczesnym spojrzeniem na kostiumy. A protest był prawdziwy — witryny Web 1.0, w których zbierane są informacje, takie jak Ain’t It Cool News, postawiły sobie za cel obejrzenie filmu już w trakcie zdjęć. Wytwórnie nigdy nie radziły sobie z takim poziomem kontroli, jaki w 1999 roku zapewniał pełen zapału nerdów internet, a w miarę napływania przeciekówpodobnie jak kwaśne reakcje.

W tamtym czasie koncepcja filmu o superbohaterach była tak obca, a losy kasowe tak nieprzewidywalne, że nawet zespół Marvela nie wierzył, że uda im się zachować wygląd swoich bohaterów na dużym ekranie. W funkcja zza kulis z 2003r X2 wydanie DVD, wieloletni scenarzysta X-Men, Chris Claremont przyznał, że nawet on nie jest w stanie wyobrazić sobie sposobu, w jaki kolorowe piękno komiksów mogłoby zostać wiernie oddane w akcji na żywo. „Masz zupełnie inny zestaw możliwości i musisz go na nowo zdefiniować w kategoriach, które mają sens dla filmu” – powiedział. „Obcisłe kostiumy ze spandexu w jaskrawych kolorach świetnie wyglądają w komiksie, ponieważ są obrazami! Zakładasz je na prawdziwych ludzi i to jest jak… [shudders]”

Cyclops, Storm i Jean Grey w X-Men 2000 w pogotowiu

Zdjęcie: Kolekcja 20th Century Fox/Everett

„Sztuka” – wyjaśnił Winter – „ polega na tym, aby zawsze trafić w dziesiątkę zagorzałego fana Marvela/X-Men, ale robić to w sposób, który nie zrazi przeciętnego kinomana, który może lubić tego typu historie. ” Niepokój związany z obsługą czterech ćwiartek wyraźnie dopadł Singera, który dołożył wszelkich starań, aby na podstawie komiksów Marvela nakręcić poważny film. Singer i jego zespół nie tylko zdecydowali się na szare, modne kostiumy, ale nikomu nie pozwolono nawet rozmawiać o materiale źródłowym. Według Hugh Jackmana komiksy były Zakazany na planie X Men.

„Bryan Singer miał to coś, co sprawiało, że ludzie myśleli, że naprawdę chce poważnie traktować postacie z komiksów, jako postacie prawdziwie trójwymiarowe” – Jackman powiedział MTV News w 2018 r. „Powiedział: Ludzie, którzy nie rozumieją tych komiksów, mogą pomyśleć, że są dwuwymiarowewięc nikomu nie pozwolono [comics] – to było jak kontrabanda. Nigdy nie czytałem X-Menów, więc ludzie wsuwali je pod moje drzwi!”

Czarne skórzane kostiumy X-Men były tak mrocznym piętnem na ekranowym dziedzictwie zespołu, że kiedy Singer powrócił do serii z filmem z 2014 roku, Dni przyszłej przeszłości – i ponownie zatrudnił projektantkę kostiumów Louise Mingenbach, aby na nowo stworzyła swój oryginalny wygląd – jego pierwsze duże spojrzenie za kulisy filmu natychmiast oczyściło atmosferę. W usunięty już tweet z listopada 2012 r. Singer napisała: „Dla tych z Was, którzy zastanawiają się… żadnych skórzanych garniturów. #x Men.”

Czy maniacy byli wówczas zbyt surowi wobec czarnych skórzanych kostiumów? Tak uważał ceniony i modny Ian McKellan. W 1999 r. McKellen był jednym z najsłynniejszych blogerów i był więcej niż szczęśliwy, mogąc odwetować ludzi, którzy nadmiernie zainwestowali w przecieki. Jak napisał w grudniu:

Obelgi wobec nowoczesności projektów Louise Mingenbach są błędnie skierowane. Podąża za wizją reżysera i producentów, oczywiście przy entuzjastycznej aprobacie Marvel Comics. Rzucam wyzwanie każdemu fanboyowi, aby wymienił żyjącego aktora, który posiada kreskówkowy tors oryginalnej postaci z komiksu. Nieobeznanym z problematyką adaptacji materiałów kinowych nie można oczywiście zbyt często podkreślać, że to, co sprawdza się na stronie (w tym powieści i sztuki teatralne), trzeba zaadaptować (czyli zmienić), aby sprawdziło się na ekranie.

Nie złamię zaufania, mówiąc, że duch filmu będzie zgodny z Marvelem, ale wygląd będzie inny. Przerabiałem to już wcześniej, tłumacząc sztukę Ryszarda III Szekspira na film.

W obronie (całkowicie posiadanych) komentatorów w stylu Ain’t It Cool, McKellen dostał okrzyk mały łatwiej było mu dzięki kostiumowi Magneto, który miał przynajmniej czerwony odcień i hełm odpowiedni do komiksów. Aktor napisał, że jego kostium był „dopasowany, inspirowany projektem komiksu, ale miał wpływ na najnowszą modę z wybiegów” i miał nadzieję, że „wygląda równie dobrze, jak się go nosi”. Mimo to miał rację, broniąc potrzeby czekania i zobaczenia gotowego produktu, i namawiał internetowych miłośników Marvela, aby skierowali swoją energię na wspieranie Rebeki Romijn, która zasłużyła na miłość za poddawanie się codziennie czterogodzinnemu makijażowi Mystique – stroju, który zostawił ją nagą i zmarzniętą na planie. „Ale nigdy nie było słowa skargi” – McKellen napisał. „Dla porównania jestem rozpieszczana molly, mam ocieplane rajstopy pod strojem składającym się z szarego swetra, czarnych spodni i butów do kolan”.

X-Men ’97żart kosztem tych, którzy to zrobili X Men to najlepszy rodzaj wykopalisk: zabawny, ale świadomy, że mem tego wszystkiego jest prawdopodobnie zabawniejszy niż cokolwiek, co „wierne” kostiumy stworzyłyby w 2000 roku. Jak dowiedzieliśmy się przez kolejne 24 lata po wydaniu X Menniezwykle poważne alternatywne kostiumy nie pogrążyły serii – a jeśli już, to Jackmana żółto-niebieski wygląd w tegorocznym Deadpoola i Wolverine’a dużo większa sprawa. I jako ocalały z Nu Metalu epoki, osobiście doceniam wybory krawieckie w X Men jako relikt pewnego momentu stylowego. Po prostu… nigdy więcej tego nie róbmy. Nawet X-Men ’97 wie, kiedy odpuścić nostalgię.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cała dzisiejsza generatywna sztuczna inteligencja jest w wersji beta – nie tylko iOS 18

Sugeruje to najnowszy biuletyn Marka Gurmana Jabłko może zdecydować się na oznaczenie sztuczna inteligencja cechy w iOS 18 Jak wersja beta lub podglądpodobnie...

SonicFi wprowadza produkty sieciowe dla małych i średnich firm

SonicFi Inc., zupełnie nowa firma, której celem jest dostarczanie rozwiązań dla małych i średnich firm, debiutuje dziś swoją serią produktów sieciowych w chmurze...

Oferty z okazji Dnia Pamięci Apple 9to5Mac

Oferty Apple z okazji Dnia Pamięci są już dostępne. Zbliża się weekend z okazji Dnia Pamięci, a to oznacza, że ​​śledzimy więcej...
Advertisment