Wzrost przychodów o 3% w kontekście ataku Ellisona na SAP


Oracle Corporation ogłosiła, że ​​przychody za trzeci kwartał 2020-21 wyniosą 10,1 mld USD, co oznacza wzrost o 3% w porównaniu z tym samym kwartałem ubiegłego roku. Dostawca zadeklarował zysk operacyjny w wysokości 3,9 mld USD, czyli o 10% więcej niż w zeszłym roku.

Dyrektor generalny Safra Catz powiedział w komunikacie o wynikach: „W dalszym ciągu umacnialiśmy naszą ogromną przewagę na rynku ERP w chmurze, ponieważ Fusion ERP wzrósł o 30%, a NetSuite ERP o 24%”.

Larry Ellison, prezes i dyrektor ds. Technologii, dodał: „Dział infrastruktury Oracle Gen2 Cloud Infrastructure dodał klientów i zwiększył przychody w tempie przekraczającym 100%.

„Jeśli chodzi o aplikacje, analitycy nadal uznają Oracle za wyraźny numer jeden w chmurze ERP, aw tym kwartale Oracle podpisał kontrakty o wartości setek milionów dolarów na migrację kilku innych dużych firm z SAP ERP do Oracle Fusion ERP”.

W rozmowie z analitykiem finansowym związanej z publikacją wyników finansowych Ellison przedstawił więcej szczegółów na temat wygranych klientów Oracle z SAP. Zgodnie z transkrypcją strona wyników finansowych Seeking Alphaprzedstawił listę „ponad 100 firm i agencji rządowych, które już przeszły z SAP ERP do Fusion ERP lub są w trakcie tego”.

Wśród firm wymienionych w wezwaniu Ellison znalazła się brytyjska firma „G4S plc security services, największa na świecie firma z branży zabezpieczeń pod względem przychodów, całkowite zastąpienie SAP R / 3 rozwiązaniami Oracle ERP i Oracle HCM” oraz „West Sussex County Council, kompletny system SAP zastąpienie Oracle ERP, Oracle HCM i Oracle EPM. ERP teraz, HCM, EPM to Oracle Enterprise Performance Management, kompletne rozwiązanie Oracle w West Sussex County Council, koniec z SAP ”.

Reklama

Zacytował również Birmingham City Council, „pełne zastąpienie SAP przy użyciu Oracle ERP, Oracle HCM. To największa rada miejska w Wielkiej Brytanii ”.

W brytyjskich usługach finansowych Ellison umieścił na liście „NatWest Group, NatWest Group obejmuje NatWest, ABN AMRO, Royal Bank of Scotland, Ulster Bank i inne. Mieli połączenie Oracle ERP i SAP ERP. Wymieniają całe SAP ERP i standaryzują Oracle Fusion w chmurze ”.

Na wezwanie iw odpowiedzi na pytanie analityka Ellison podał zwyczajowy przypadek Oracle, dlaczego uważa, że ​​wyprzedza SAP w ERP w chmurze: „Firma SAP zdecydowała się nie przepisywać swoich produktów ERP. Zamiast tego dokonali wielu przejęć. Kupili Concur, kupili Ariba, kupili SuccessFactors. Ale przepisaliśmy wszystko dla chmury. Zamiast tego SAP osadził własną bazę danych o nazwie Hana i skoncentrował się na tej nowej bazie danych i tak naprawdę nigdy nie przepisał swojego kodu ERP dla chmury. Firma SAP jest bardziej odpowiedzialna za naszą pozycję lidera niż my. ”

W innym miejscu w wynikach dostawca stwierdził, że jego infrastruktura chmurowa Oracle Gen2, w tym przychody z „Autonomous Database”, wzrosły o ponad 100% rok do roku.

Przychody z usług w chmurze i wsparcia licencyjnego wyniosły 7,252 mld USD w porównaniu z 6,93 mld USD w roku podatkowym 2019-20, co stanowi wzrost o 4,6%.

Około 53,8% przychodów w trzecim kwartale pochodziło z obu Ameryk, 29,5% z regionu EMEA i 16,7% z regionu Azji i Pacyfiku w Japonii. Przychody SAP są bardziej wyrównane geograficznie, z Amerykami na poziomie 41%, EMEA na czele z 44% i Azją i Pacyfikiem 15%, zgodnie z danymi złożonymi za cały rok 2020 Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.

W komunikacie Oracle przytoczył kilka „innowacji technicznych”, w tym „Infrastruktura Oracle Roving Edge” i Baza danych Oracle 21c, podobno ma ponad 200 nowych funkcji.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Steve’owi Kramerowi, konsultantowi politycznemu stojącemu za fałszywymi automatycznymi połączeniami Bidena, grozi kara w wysokości 6 milionów dolarów

Federalna Komisja Łączności zaproponowała nałożenie wielomilionowych kar na konsultanta politycznego odpowiedzialnego za kampanię automatycznego dzwonienia, w której wykorzystano wygenerowaną przez sztuczną inteligencję fałszywą...

Kosmiczny teleskop Euklidesa rejestruje dziesiątki tysięcy błyszczących galaktyk

Oszałamiające nowe zdjęcia z kosmicznego teleskopu Euclid przedstawiają olśniewającą gamę gwiaździstych obiektów, opublikowane z okazji 20 pierwsza nauka opublikowane na podstawie wczesnych obserwacji...

Remaster 3D „Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord” firmy Digital Eclipse jest już dostępny na konsolach i komputerach PC

Kiedy SirTech's Wizardry: Proving Grounds of the Mad Overlord zadebiutowała na Apple II w 1981 roku, była pierwszą grą, która odtworzyła papierową grę...
Advertisment