Wywiad z gościem, który w 2024 roku stworzył stronę dla fanów Final Fantasy 8


Najlepszą nową stroną internetową roku 2024 może być, wbrew wszystkiemu, a Ostateczna fantazja 8 strona fanów.

Tak, zgadza się: pieprzyć swoje nowe, fantazyjne PS5 Finał Fantazje — pobożny Ostateczna fantazja 8 fan Phil Salvador zdecydował się wystartować strona poświęcona temu, co według niego jest najlepszym Final Fantasypełen bardzo zabawnych artykułów i żarliwych argumentów.

Na co dzień Salvador jest dyrektorem biblioteki Fundacja Historii Gier Wideoco oznacza, że ​​nieustannie wyszukuje i kataloguje publikacje dotyczące starych gier i jest niezwykle świadomy tego, jak lubią gry Ostateczna fantazja 8 zostały przyjęte, omówione i promowane. To, w połączeniu z jego głęboką i niezmienną miłością do gry oraz zamiłowaniem do dziwnych adresów URL (takich jak https://ff8isthe.best), oznaczało, że Salvador miał w baku więcej niż wystarczającą ilość paliwa, aby w wolnym czasie zasilić całą witrynę internetową.

Niedawno spotkałem się z Salvadorem na czacie wideo, aby porozmawiać o jego nowej witrynie, która wciąż nie może uwierzyć, że rozrosła się do tego stopnia, że ​​udziela się z nim wywiadu na ten temat.

Ten wywiad został zredagowany ze względu na przejrzystość i długość.

Polygon: To niesamowite, że to wystartowało, prawda? Właśnie pojawiłeś się ze stroną i postem o treści: „Ostateczna fantazja 8 pierdolone zasady, zjedz mnie.”

Reklama

Phil Salvador: Tak, ten post zdawał się rezonować z ludźmi. Powodem, dla którego zacząłem, było to, że bawiły mnie różne nowatorskie nazwy domen, które pojawiały się w ciągu ostatnich kilku lat, teraz, gdy jest więcej zakończeń, których można użyć w adresach URL. Wśród przyjaciół i kolegów zyskałem reputację osoby, która jest agresywnym obrońcą Ostateczna fantazja 8 i pomyślałem, że fajnie byłoby stworzyć miejsce, w którym będę mógł rzucić na ten temat swoje myśli, tak aby nie przenikały one do innych moich prac.

Myślę, że to, co naprawdę mnie w nim zachwyciło i być może powodem, dla którego podoba się innym ludziom, jest to, że tak naprawdę nie ma to żadnego sensu. Podoba mi się pomysł posiadania witryny internetowej, na której nie można zarabiać i która nie będzie zasilać kont większych marek ani mediów społecznościowych. To po prostu miejsce, gdzie od czasu do czasu napiszę jakieś głupie rzeczy i czasem będzie to mądre, a czasem nie. I tego mi brakuje.

Jest w tym bardzo wczesny duch Internetu, kiedy ludzie po prostu tworzyli strony internetowe. Nie marzyli o tym, że zostaną odnalezieni przez ludzi, którzy jeszcze o tym nie wiedzieli. Zdecydowanie sądzę, że ludzie na to reagują.

Tak, odpowiedź, którą widziałem, jest taka, że ​​wiele osób chce stworzyć coś podobnego. Ludzie tęsknią za okresem w twoim życiu, kiedy mogłeś po prostu być kreatywny i robić rzeczy do cholery. Myślę, że to coś, co wszyscy mamy w dzieciństwie i to zanika, gdy się starzejemy i musimy radzić sobie z obowiązkami i wypłatami.

Obraz: Square Enix

Uwielbiam tego bloga, ponieważ jest to miejsce, w którym mogę po prostu napisać post o treści „zjedz mi tyłek” i nikt nie będzie w stanie mnie powstrzymać. Jeśli ludzie na to zareagują, to ich problem. Mam nadzieję, że nastąpi krytyczna ocena Ostateczna fantazja 8 w najbliższej przyszłości, ale nie spodziewam się tego. To nie będzie strona internetowa, na której można to zrobić. Nie musi tak być.

Jeden z moich ulubionych wpisów na stronie, obok niesamowity gag z magazynu, który odkryłeśto twój esej na temat jak utknęliśmy w 2007 roku, rok, w którym się kłócisz, jeden z pierwszych YouTuberów narzekał na grę i pomógł w przeforsowaniu publicznego konsensusu FF8 od „powszechnie kochanego” do „powodującego podziały”.

W Fundacji Historii Gier Wideo mówimy, że jeśli chcesz uczyć się o grach wideo, posiadanie gry nie wystarczy. Uważamy, że musisz zrozumieć, jak to zagrano i jak zrozumiano. Szczególnie w przypadku tego artykułu pomyślałem, że naprawdę interesujące będzie przeglądanie wszystkich magazynów za każdym razem, gdy ktoś na nie trafi, a będzie to w przedziale od kiedy Ostateczna fantazja 8 był recenzowany. Zawsze przeglądałem i sprawdzałem, co napisano w recenzji, i ludzie byli tym zachwyceni!

Myślę, że wiele z tych rzeczy traktujemy jako oczywiste. Po prostu przypisujemy to temu, co wisiało w powietrzu w tamtym czasie, ale jeśli spojrzysz na to, co działo się w różnych miejscach kultury gier, możesz zobaczyć, jak zachodzi ta zmiana. Można zobaczyć, jak pomysły rodzą się na początku i właśnie to staramy się zbudować. Nasza kolekcja obejmuje rzeczy, które pomogą ludziom zrozumieć, jaką rolę odgrywają gry wideo w kulturze i jak zmieniała się ona na przestrzeni czasu.

Tak, Twój blog skrystalizował dla mnie tę zmianę w sposób, którego nie do końca zarejestrowałem!

Tak, myślę, że zwłaszcza w czasach, gdy drukowano, kiedy było mniej osób publikujących opinie i punkty widzenia, łatwiej było zmienić sposób, w jaki ludzie o różnych rzeczach myślą. Jednym z przykładów, który mi się podoba, jest to ET dla Atari 2600 mam OK recenzje, kiedy się ukazało. Nie była to gra uwielbiana, ale była to gra, która dostała dwie gwiazdki w tym samym numerze, w którym coś innego dostało jedną gwiazdkę. Stało się jednak tak, że gdy ludzie zaczęli pisać historię gier wideo i przeprowadzać wywiady z byłymi pracownikami Atari, ludzie z Atari i okolic zaczęli używać ET I Pac-Man jako kozły ofiarne tego, co działo się w branży.

Stało się to filarowe i tego rodzaju dziecko Olafa, na które po prostu zrzucamy nasze znęcanie się, aby wyjaśnić historię gier wideo. Myślę, że warto wrócić i zrozumieć, jak ludzie na to patrzyli w różnych momentach, ponieważ nigdy nie jest to takie proste i suche. Chcemy łatwej narracji, a historia gier nigdy nie jest taka łatwa.

Squall i Rinoa podchodzą do siebie na tle zachodu słońca, aby się objąć, co widać na tym zrzucie ekranu z Final Fantasy 8 Remastered

Obraz: Square Enix

Jednym z głównych przesłań, o których będę pisać na blogu, jest pomysł, że moim zdaniem jednym z powodów takiego sprzeciwu wobec Ostateczna fantazja 8 przez te wszystkie lata jest to gra o miłości, emocjach i wrażliwości. Wczesna kultura internetowa odpowiedziała na to Ostateczna fantazja 8 to głównie historia miłosna, którą można spisać lub powiedzieć, że jest głupia. […] Teraz, gdy mamy tak dużą różnorodność osób wyrażających swoje opinie na ten temat, mamy ludzi, którzy są bardziej skłonni to zaakceptować.

Wątek Squalla w tej grze w pewnym sensie odzwierciedla zuchwałą postawę publiczności w emocjonalnej historii miłosnej z tamtego czasu, prawda?

Chodzi o to, że jego charakter staje się bezbronny. Zarówno Squall, jak i Rinoa borykają się z wieloma tragediami i samotnością w swoim życiu – Rinoa tak naprawdę nigdy nie należała do swojej rodziny i w pewnym sensie z tym walczyła i odpychała ludzi od siebie, a Squall nie chce się otworzyć na ludzi – i pod koniec historii odnajdują siebie i oboje dojrzewają. Nie chcę psuć im sceny kosmicznej, ale ludzie będą znać tę scenę; jest to piękny wyraz tego, że ludzie dosłownie odnajdują się nawzajem.

Masz wezwanie do działania w pewnym sensie ukryte w witrynie, aby ludzie mogli po prostu stworzyć własną wersję tego typu witryny. Czy możesz mi powiedzieć trochę więcej na ten temat?

Uwielbiam patrzeć, jak ludzie są dziwnie kreatywni w Internecie. Uwielbiam nietypowe streamy na Twitchu. Uwielbiam ludzi, którzy robią eksperymentalne rzeczy z YouTube. Uwielbiam odważną animację. Kocham każdego, kto próbuje coś zrobić, bo może, i mam wrażenie, że internet jako medium przestał służyć temu celowi. Oczywiście osiągnąłem pełnoletność na początku XXI wieku i było tam wiele nowatorskich stron internetowych. Ludzie tworzący dziwne witryny z jedną porcją lub miejsca, w których umieszczają dziwne rzeczy. Myślę, że przyzwyczailiśmy się do pomysłu, że sieć to tylko miejsce, w którym przeszukujesz informacje na jakiś temat, a nie miejsce do wyrażania opinii w taki sam sposób, jak eksperymentalny strumień na Twitchu.

Nie sądzę, że musimy wracać do naszych relacji z siecią, jakie miały miejsce w latach 90., ale myślę, że możemy wygospodarować miejsce na coś takiego. Ta strona była dla mnie ciekawym eksperymentem, ponieważ nie miałam wobec niej żadnych oczekiwań. Miałem zamiar pisać na ten temat dla zabawy i wysyłać je znajomym, ale co dziwniejsze, rozeszło się to prawie wyłącznie pocztą pantoflową. I to jest dla mnie magiczne. Próbowałem wygooglować tę witrynę i może dzieje się tak dlatego, że jest nowa, ale tak naprawdę nie pojawia się w wynikach wyszukiwania i tak naprawdę nie przejmuję się tym. Strona istnieje. Zjedz mój tyłek.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment