Wywiad z CIO: Ravi Malick, Box


Jako globalny CIO w dostawcy technologii Box, Raviego Malicka nosi dwa kapelusze. Absolwent politologii zarządza operacjami informatycznymi w firmie zajmującej się przechowywaniem w chmurze i udostępnia swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie operacji biznesowych dostawcy, aby pomóc mu nawiązać kontakt z klientami CIO.

Mówi, że to rozstanie przyciągnęło go do tej pracy. „Jestem w 50% pracownikiem wewnętrznym, zarządzam IT, bezpieczeństwem i normalnymi rzeczami CIO, a następnie w 50% jestem pracownikiem zewnętrznym, pracując z naszymi klientami, zespołami sprzedaży, zarządzaniem produktami i marketingiem, skupiając się na przekazywaniu informacji o tym, jak najlepiej wykorzystać nasze produkty. ”

Nic dziwnego, że taka różnorodność zawodów przemawia do Malicka, który nie ma typowego wykształcenia dla czystego technologa. Ukończył politologię na Brown University w Rhode Island w 1996 roku, ale mówi, że technologia zawsze była częścią jego życia. „Jestem technologiem. Już jako dziecko byłem majsterkowiczem i nauczyłem się Pascala i Basica. To zawsze było częścią wszystkiego, co robiłem” — mówi Computer Weekly.

Na przykład, po rozpoczęciu kariery w bankowości inwestycyjnej, Malick wykorzystywał IT do wspierania swojej pracy, nauki Visual Basic zautomatyzować swój model arkusza kalkulacyjnego. Po tym pobycie w bankowości inwestycyjnej Malick został konsultantem w PwC. To tutaj szlifował swoje umiejętności w dziedzinie IT dla przedsiębiorstw, wykonując duże wdrożenia.

W tym czasie odbył 13-tygodniowy „intensywny kurs” różnych technologii i projektowania systemów, po czym został wysłany do pracy przy różnych projektach PwC. Nadal interesował się technologią, a pod koniec lat 90. był jedną z pierwszych osób w PwC, które nauczyły się języka Java. W tym czasie pracował również przy wdrożeniach e-commerce.

Na początku 2000 roku, podczas pierwszej fazy dotcom, Malick opuścił PwC i wkroczył do świata startupów, gdzie przez kilka lat pełnił różne role biznesowe, w tym konsulting, zarządzanie produktem i sprzedaż. W tych rolach nadal wykorzystywał swoje zaplecze techniczne.

„Wszystko jest w chmurze – urodziliśmy się jako oprogramowanie jako usługa i lubimy pić własnego szampana. Z wyjątkiem kilku, wszystkie nasze aplikacje są naprawdę SaaS”

Ravi Malick, Pudełko

Reklama

Po około 10 latach pracy w startupach dołączył do firmy energetycznej Vistra Corp, gdzie jako CIO został jednym z pierwszych użytkowników technologii Box. W lipcu 2020 roku, około 11 lat później, Malick opuścił Vistrę i zakończył dyskusję z Boxem na temat roli CIO.

„Skończyło się na tym, że wziąłem trochę wolnego, aby się zresetować. Podczas dyskusji z Boxem nie byłem pewien, czy chcę czystego [internal] rola CIO. To, co mnie kusiło, to nie tylko firma i przywództwo, które dobrze znałem, ale także rola zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna”.

Box, który zatrudnia około 2500 pracowników, głównie w Ameryce Północnej, ma zespół około 100 pracowników IT, w tym pracowników Box i dostawców. „Jest to bardzo podobne do większości działów IT, które koncentrują się na zapewnieniu płynnego działania operacji, aplikacji i grup użytkowników końcowych” — mówi Malick.

Podczas gdy cały zespół IT w Box liczy nieco ponad 100 osób, Malick mówi, że ma cały personel, który pracuje w IT i jest obeznany z technologią, co ułatwia pracę.

Mówi, że jego wewnętrzna rola CIO polega na tym, że koncentruje się na trzech rzeczach: jak zminimalizować ryzyko, jak zmaksymalizować wartość i jak zarządzać kosztami.

Box to dostawca, który praktykuje to, co głosi w zakresie operacyjnego IT, mówi Malick. Podstawowe aplikacje, z których korzysta, to Salesforce do technologii zorientowanej na klienta, Workday do zarządzania ludźmi oraz systemy finansowe NetSuite.

„Wszystko jest w chmurze – urodziliśmy się Oprogramowanie jako usługa (SaaS) i lubimy pić własnego szampana” – mówi Malick. „Z wyjątkiem kilku, wszystkie nasze aplikacje są naprawdę SaaS. Nawet te, które z jakiegoś powodu nie są, działają w ramach infrastruktury jako usługi (IaaS).”

Badanie inteligencji maszyn

Poza tym Malick i jego zespół inwestują czas w sztuczną inteligencję (AI) i uczenie maszynowe (ML). „Odkąd zacząłem, niektóre z naszych bardziej interesujących i większych wysiłków dotyczyły sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego”.

Mówi, że obejmuje to rozwój wewnętrzny i korzystanie z innych platform, a wiele projektów jest w toku. „Ostatnio w naszej przestrzeni prawnej mieliśmy projekt wykorzystania platformy opartej na sztucznej inteligencji do organizowania, zarządzania i wyrażania ryzyka w naszych umowach z klientami i dostawcami” — mówi Malick w rozmowie z Computer Weekly.

Firma rozważa również „potencjalnie większą inicjatywę” wokół centrum pomocy dla przedsiębiorstw. „Pomyśl o wszystkich rzeczach, o które pytają pracownicy, czy to IT, finanse, HR – jak wykorzystujemy i automatyzujemy sztuczną inteligencję, aby była bardziej samoobsługowa i intuicyjna, przy mniejszym obciążeniu ludzi w firmie?”

Malick mówi, że jego strategią jest rozważenie wykorzystania sztucznej inteligencji do robienia wszystkiego, aż do momentu podejmowania decyzji przez ludzi. Dodaje, że Box obecnie bada potencjalne przypadki użycia narzędzia do przetwarzania języka naturalnego Czat GPT.

Jeśli chodzi o biznes, Malick mówi, że jego doświadczenie jako klienta Box, a także jego wewnętrzna wiedza, uczyniły go orędownikiem Box, szczególnie wśród obecnych klientów, pomagając im myśleć strategicznie o treści i czy używają Box, aby upewnić się, że czerpią najwięcej ze swojej inwestycji.

„Dla wielu klientów większość ważnych informacji znajduje się w Boxie, więc możliwość uzyskania wglądu i przyspieszenia tych rzeczy za pomocą sztucznej inteligencji – takich jak wdrażanie pracowników, przeglądy prawne, przegląd zasad, a nawet tworzenie treści – to rzeczy, które zamierzasz zobaczyć, jak badamy i pracujemy nad sztuczną inteligencją” — mówi.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najnowsza aktualizacja Polestar 2 OTA dodaje YouTube, przyspiesza Apple CarPlay

Tego ranka, Gwiazda Polarna rozpoczęła bezprzewodową aktualizację oprogramowania P2.9 do sterowników Polestar 2 na całym świecie. Aktualizacja obejmuje dodanie integracji z YouTube...

Zaprezentowano serie Garmin Fenix ​​7 Pro i Epix Pro 2 z latarkami, dłuższą żywotnością baterii i nie tylko

Zegarki Garmin to tylko niektóre z nich najlepsze smartwatche na rynku, a firma właśnie zaktualizowała dwa ze swoich smartwatchy, w tym nowy Fenix...

Zestaw słuchawkowy Oppo MR ogłoszony na kilka dni przed Reality Pro

Zaledwie kilka dni wcześniej Jabłko oficjalnie ujawnia Rzeczywistość Proogłoszono zestaw słuchawkowy Oppo MR – ale będzie on dostępny tylko w Chinyi jest przeznaczony...
Advertisment