Wywiad: Jak zbiórka pieniędzy stała się bardziej świadoma danych


Analiza danych ma kluczowe znaczenie w sektorze charytatywnym Jednak badania wykazały, że organizacje charytatywne w Wielkiej Brytanii tracą fundusze z powodu złego zarządzania danymi.

Badanie Sagacity przeprowadzone wśród 50 specjalistów ds. finansów i przychodów z brytyjskich organizacji charytatywnych i non-profit wykazało, że prawie połowę (47%) wycieków dochodów z organizacji charytatywnych można przypisać problemom z danymi. Stwierdzono, że brak nadzoru w połączeniu ze złymi procesami, zarządzaniem i kontrolą przyczyniły się do wycieku przychodów w wysokości 835 mln GBP rocznie.

W styczniu firma zajmująca się szkoleniami, firma Cornel, we współpracy z Imperial College Executive Education, zorganizowała w Imperial College Business School wydarzenie poświęcone Data Learner Networking. „Computer Weekly” rozmawiał z Emmą Liney, która była obecna na tym wydarzeniu. Liney pracuje jako społeczna zbiórka pieniędzy w Claire House Hospicjum, które pomaga ciężko i nieuleczalnie chorym dzieciom.

Liney należy do kohorty Data Academy Hospice UK, która zapewniła 96 uczniom z 64 różnych hospicjów możliwość poszerzać swoje umiejętności i wiedzę w zakresie danych poprzez Imperial College i Cornel Profesjonalny program oparty na danych. Było to możliwe dzięki darowiznom o wartości ponad 1 miliona funtów od partnerów korporacyjnych Cornel.

Liney zaczęła swoją przygodę z danymi podczas izolacji, kiedy odkryła, że ​​„w mojej roli ma dużo więcej czasu na przeglądanie naszej bazy danych, porządkowanie niektórych danych i załatwianie drobiazgów”. Choć przyznaje, że tak naprawdę nie wiedziała zbyt wiele o tym, co robi, zdobyte doświadczenie wzbudziło zainteresowanie danymi.

W 2023 r. Liney wzięła udział ze swoim menedżerem w konferencji poświęconej zbieraniu funduszy na temat danych i spostrzeżeń, która, jej zdaniem, otworzyła jej oczy na to, jak dużą rolę odgrywają dane w zbieraniu funduszy. Jej menadżer otrzymał później e-mail na temat programu zawodowego opartego na danych Imperial and Corndel i polecił Liney aplikowanie.

Reklama

Chociaż jej mąż, który uczestniczy w podobnym kursie, i współpracownicy mogli jej pokazać kilka rzeczy w programie Microsoft Excel, ona mówi: „Tak naprawdę chodziło o to, że nie wiedziałam, gdzie szukać, aby dowiedzieć się, jak z niego korzystać”.

„Przed dołączeniem do programu nie rozumiałem, w jaki sposób dane mogą pełnić funkcję, którą pełnię. To niesamowite, co mogę teraz zrobić zarówno dla mojego zespołu, jak i szerszego zespołu hospicyjnego. Teraz decyzje podejmujemy w oparciu o analizę wyników i danych”

Emma Liney, Hospicjum Claire House

Zwraca na przykład uwagę, że wyszukiwanie w Google informacji o tym, jak zrobić coś w Excelu, powoduje wyświetlenie setek filmów, z których niektóre są dla niej trudne do zrozumienia. „To była ta zastraszająca część” – mówi.

Odkrywanie mocy danych

Choć zaczęło się od chęci lepszego zrozumienia programu Excel, dzięki programowi odkryła siłę danych w kształtowaniu skutecznych strategii, wspieraniu analityki danych i podejmowaniu decyzji w pracy na podstawie danych.

Kurs online poprowadził Liney przez podstawy programu Excel aż do jego obsługi Power BI i Power Query. „Wszystko zostało bardzo zainscenizowane i łatwo je śledzić, więc nic nie było odstraszające” – mówi.

Oprócz szkolenia online w programie przewidziano comiesięczne warsztaty z Teams z innymi praktykantami z sektora charytatywnego. Jest też rozmowa przy kominku z ekspertem. Ostatnie, w którym uczestniczyła Liney, dotyczyło podejmowania decyzji w czasach niepewności.

Nasuwa się pytanie, czy dane rzeczywiście mogą powiedzieć całą prawdę. „Będą chwile, gdy dane będą nam mówiły jedno, a przeczucie mówiło nam coś innego. A ponieważ pracujemy społecznie, czasami przeczucia mają rację” – mówi Liney.

Liney spędza jedną piątą swojego tygodnia pracy na programie praktyk zawodowych i może zastosować w swojej pracy wnioski z lekcji online. „Stworzyłem wiele dashboardów w Power BI. Przydadzą nam się one przez wiele lat, ponieważ będą mogły być automatycznie aktualizowane o nowe dane miesięczne” – mówi.

„Moja rola polega na kontaktowaniu się ze społecznością w celu zbierania funduszy, ale także wykorzystywaniu danych do podejmowania decyzji o tym, do kogo kierować różne strategie pozyskiwania funduszy” – dodaje. „Przed dołączeniem do programu nie rozumiałem, w jaki sposób dane mogą pełnić funkcję, którą pełnię. To niesamowite, co mogę teraz zrobić zarówno dla mojego zespołu, jak i szerszego zespołu hospicyjnego. Teraz decyzje podejmujemy w oparciu o analizę wyników i danych. Możliwość podejmowania opartych na danych decyzji dotyczących opieki, gromadzenia funduszy i wielu innych obszarów w całej organizacji ma ogromny wpływ”.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Chcesz zrobić więcej dzięki AirPods Pro 2? Wypróbuj tych 5 funkcji

Wraz z wprowadzeniem na rynek Apple wprowadziło solidną aktualizację swoich najlepszych bezprzewodowych słuchawek dousznych AirPods Pro 2. Od tego czasu Apple podniosło...

TSMC wprowadzi premię lokalizacyjną dla zagranicznej produkcji chipów

Jako część Dyskusja telefoniczna dotycząca wyników za pierwszy kwartał, jeden z największych producentów półprzewodników, TSMC, ogłosił strategiczne posunięcie polegające na pobieraniu dodatkowej opłaty...

Jurij!!! Film on Ice anulowany po 7 latach produkcji

Długa ciąża Jurij!!! na lodzie film został oficjalnie odwołany. Film został ogłoszony w 2017 roku, choć od tego...
Advertisment