Wyszukiwarka Google oparta na sztucznej inteligencji może teraz generować obrazy


Od czwartku Google Search Generative Experience (SGE) umożliwi Ci tworzenie obrazów bezpośrednio z podpowiedzi tekstowej, ogłosiła firma. Microsoft zaoferował możliwość tworzenia obrazów z Bing Chat przy użyciu modelu DALL-E OpenAI od marcanic więc dziwnego, że Google poszedł w ich ślady.

Oto jak to działa. Jeżeli wyraziłeś zgodę na korzystanie z SGE w ramach programu Laboratorium Wyszukiwania Google, możesz po prostu wpisać zapytanie w pasku wyszukiwania Google. Gdy to zrobisz, SGE może utworzyć kilka obrazów na podstawie Twojego monitu, spośród których będziesz mógł wybierać. Narzędzie zasilane jest przez Rodzina Imagen modeli AImówi rzecznik Google Craig Ewer Krawędź.

W pliku GIF Google pokazało, jak można wykorzystać to narzędzie do tworzenia obrazów w oparciu o polecenie „narysuj obraz kapibary w czapce szefa kuchni i gotującej śniadanie”. Jak pokazano w pliku GIF, możesz także zawęzić zapytania, których Google używa do tworzenia każdego zdjęcia.

Będziesz także mieć możliwość tworzenia obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję Google z Grafiki Google. Podczas przeglądania wyników Grafiki Google może pojawić się okno z prośbą o wygenerowanie obrazów na podstawie zapytania — wygenerowane obrazy pojawią się na pasku bocznym.

W poście na blogu Hema Budaraju z Google podkreśla, że ​​firma stara się odpowiedzialnie wdrażać narzędzia do generowania obrazu. Narzędzie nie powinno mieć możliwości generowania obrazów naruszających prawa firmy zasady dotyczące zabronionego użytkowania generatywnej sztucznej inteligencji– mówi Budaraju. (Mamy nadzieję, że zapobiegnie to używaniu narzędzia Google do tworzenia obrazów popularnych postaci z kreskówek i gier wideo latające samoloty w kierunku bliźniaczych wieżpodobnie jak narzędzie do generowania obrazów Bing.)

Każdy obraz wykonany za pomocą SGE będzie „opatrzony metadanymi i osadzonym znakiem wodnym wskazującym, że został stworzony przez sztuczną inteligencję” – mówi Budaraju. Na „tym początkowym etapie” Google nie pozwala na tworzenie obrazów, które „przedstawiają fotorealistyczne twarze lub jakiekolwiek podpowiedzi przedstawiające znane osoby” – mówi Ewer. (Zapytałem, czy Google planuje pozwolić takim osobom na później, a Ewer odpowiada, że ​​„byłoby przedwcześnie mówić tak czy inaczej” i że firma z czasem będzie ewoluować swoje podejście). Google ogranicza także generowanie zdjęć do użytkowników, którzy ukończyli 18. rok życia. starszy, tzn nastolatki, które mają dostęp do SGE nie będzie mógł z niego skorzystać.

Reklama

Google dodaje także możliwość generowania wersji roboczych bezpośrednio z paska wyszukiwania za pomocą SGE. Na podstawie Twojego zapytania Google może wygenerować wersję roboczą, a Ty możesz wybrać narzędzia, dzięki którym stworzysz coś długiego, krótkiego lub o swobodnym tonie. Jeśli podoba Ci się wynik, możesz wyeksportować tę wersję roboczą do Dokumentów Google lub Gmaila.

Zapytałem Ewera, jakie modele obsługują funkcję pisania wersji roboczej, i otrzymałem następujące stwierdzenie: „SGE jest obecnie zasilana przez różne LLM. Modele stosowane w SGE szkolone są zarówno na danych pochodzących z publicznie dostępnych źródeł, jak i na danych pochodzących z nadzoru ludzkiego.”Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment