Wysyłanie SMS-ów między użytkownikami iPhone’a i Androida jest obecnie zepsute


Pojawił się dziwaczny błąd, który wpływa na wiadomości tekstowe między użytkownikami iPhone’a i Androida. Według ilość doniesień na Reddicie, SMS-y wysyłane od użytkownika Androida do użytkownika iPhone’a przez pomyłkę dodają dodatkową cyfrę do numeru telefonu. Wydaje się, że problem dotyczy przede wszystkim użytkowników Androida z telefonem AT&T.

Ta historia jest wspierana przez Mosyle, jedyna ujednolicona platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które w pełni integruje pięć różnych aplikacji na jednej platformie Apple, umożliwiając firmom i szkołom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji wykorzystuje rozwiązania Mosyle do automatyzacji wdrażania, zarządzania i zabezpieczania milionów urządzeń Apple każdego dnia. Poproś o BEZPŁATNE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota swojej floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Ten obraz ma pusty atrybut alt;  jego nazwa pliku to banner_mosyle_9to5.png

Problem jest spowodowany dostarczaniem wiadomości tekstowych od użytkownika Androida do użytkownika iPhone’a, ale iPhone wstawia znak „+” na początku numeru telefonu. Powoduje to, że aplikacja Wiadomości lub operator zakłada, że ​​wiadomość pochodzi z międzynarodowego numeru telefonu – używając pierwszych cyfr jako międzynarodowego kodu.

W aplikacji Wiadomości ta wiadomość przychodząca od użytkownika Androida jest następnie dzielona na własny wątek wiadomości. Gdy użytkownik iPhone’a próbuje odpowiedzieć w tym wątku, wiadomość nie zostaje wysłana. Mogą odpowiedzieć normalnie w oryginalnym wątku, ale gdy dana osoba odpowie, nowa wiadomość zostanie umieszczona w tym samym wątku z nieprawidłowym międzynarodowym numerem telefonu.

W wielu przypadkach zautomatyzowany system operatora wysyła następnie wiadomość z informacją dla użytkownika iPhone’a, aby „ponownie wysłał, używając ważnego 10-cyfrowego numeru telefonu komórkowego”.

Reklama

Jeden z użytkowników Reddita wyjaśnia:

Poszedłem dziś rano napisać SMS-a do mojego najlepszego przyjaciela, a wiadomość przeszła w naszym zwykłym wątku tekstowym. Dla kontekstu jest użytkownikiem Androida. Kiedy na to odpowiedziała, rozpoczął się nowy wątek z jej numerem i znakiem plus na początku. Kiedy odpowiadam, otrzymuję komunikat o błędzie nieprawidłowego numeru, ale ona nadal otrzymuje SMS-a. Jeśli napiszę do niej SMS-a w naszym normalnym wątku, ona też to otrzyma. Ale wszystkie jej odpowiedzi pochodzą z numeru, który jest nieprawidłowy.

Inny użytkownik Reddita:

Mam telefon od roku i do dzisiaj nie miałem żadnych problemów z wysyłaniem SMS-ów z Androidem. Jeszcze wczoraj pisałem do jednego z moich przyjaciół i zachowywał się zupełnie normalnie. Dzisiaj, kiedy wysłałem jej SMS-a, otrzymałem odpowiedź z numeru, który był jej numerem, ale rozmieszczonym w dziwny sposób (ostatnia cyfra numeru kierunkowego została zmieszana z resztą jej numeru). Natychmiast otrzymuję komunikat o błędzie informujący o nieprawidłowym numerze, ale kiedy wysyłam SMS-a w naszej pierwotnej rozmowie, przechodzi. Zasadniczo moje SMS-y do niej i jej SMS-y do mnie pojawiają się w dwóch różnych oknach czatu.

Nie jest jasne, gdzie dokładnie w potoku występuje ten błąd. Biorąc jednak pod uwagę, że te wiadomości są wysyłane za pomocą SMS-ów, wydaje się, że jest to jakiś problem z siecią po stronie operatora. Widzieliśmy wiele raportów na temat tego problemu, który miał wpływ na klientów AT&T. Nie jest jasne, czy problem dotyczy również innych przewoźników.

Wydaje się, że problem występuje głównie wtedy, gdy użytkownik iPhone’a wysyła SMS-a do użytkownika Androida w AT&T, niezależnie od tego, jakiego operatora ma użytkownik iPhone’a. Problem nie wydaje się być powiązany dzisiejsze wydanie iOS 16.5.

Wątki Reddit dotyczące tego problemu:

Zaktualizujemy tę historię, jeśli Apple, AT&T lub inny operator potwierdzi problem. Czy masz problemy z wysyłaniem SMS-ów do użytkowników Androida ze swojego iPhone’a? Daj nam znać w komentarzach.

Podążaj za szansą: Świergot, InstagramI Mastodont

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Keanu Reeves podkłada głos Shadow the Hedgehog w trzecim filmie Sonic

Według obu Reporter z Hollywood I RóżnorodnośćKeanu Reeves podkłada głos Shadowowi, antropomorficznemu jeżowi najbardziej znanemu ze swoich tenisówek napędzanych odrzutowcami i zamiłowania...

Wielka Brytania rozważa potencjalne regulacje dotyczące sztucznej inteligencji

Urzędnicy brytyjskiego Departamentu Nauki, Innowacji i Technologii rozpoczęli prace nad przepisami regulującymi modele sztucznej inteligencji, Bloomberga raporty. Nie jest jasne, w jaki...

Właściciele Cybertrucków twierdzą, że dostawy zostały wstrzymane z powodu złego pedału przyspieszenia

W ciągu ostatnich kilku dni Tesla opóźniała niektóre dostawy Cybertrucka. Firma nie określiła powodu opóźnień ani nawet nie skomentowała ich publicznie, ale...
Advertisment