Wyświetlacz przedni Reality Pro – prawda czy niezrozumiały żart?


Odróżnienie prawdziwych wycieków produktów od mistyfikacji i nieporozumień może być czasami trudnym zadaniem, a kluczową wskazówką jest historia wycieku. Ale nawet z solidnym zapisem, raporty o Rzeczywistość Pro przedni wyświetlacz pokazujący mimikę twarzy i ruchy gałek ocznych użytkownika wydaje się trochę… tam.

Bloomberg’s Mark Gurman wydaje się przekonany, że to jest prawdziwe, powtórzył to w swoim najnowszym raporcie na podstawie wielu źródeł wewnętrznych, ale Jabłko komentator John Gruber uważa, że ​​to niezrozumienie żartu…

Raporty z przedniego wyświetlacza Reality Pro

Jedną z obaw Apple dotyczących kategorii produktów jest to, że podczas gdy rzeczywistość rozszerzona zanurza cię w świecie rzeczywistym, a także cyfrowym, rzeczywistość wirtualna cię od niego odcina. CEO Tim Cook jest zarejestrowany jako wyrażający tę obawęwięc tyle jest prawdą.

Niepewne jest rozwiązanie tego problemu przez Apple: dodanie przedniego wyświetlacza, widocznego dla osób wokół ciebie, który wyświetla twoje oczy. Nigdy nie określono, czy jest to wideo twoich prawdziwych oczu, z kamer wewnątrz zestawu słuchawkowego używanego do śledzenia wzroku, czy po prostu ich reprezentacja w stylu awatara.

Oryginalne źródło roszczenia był Informacjaprawie dokładnie rok temu.

Cechą, która ostatecznie przekonała projektantów przemysłowych do projektu, była koncepcja skierowanego na zewnątrz ekranu zestawu słuchawkowego. Ekran może wyświetlać obrazy wideo oczu i mimiki osoby noszącej zestaw słuchawkowy innym osobom w pokoju.

Te funkcje rozwiały obawy grupy projektantów przemysłowych związane z wyobcowaniem wywołanym VR — umożliwiły innym osobom w pomieszczeniu interakcję i współpracę z osobą noszącą zestaw słuchawkowy w sposób niemożliwy w przypadku innego sprzętu VR.

Reklama

Bloomberga powtórzył to:

Produkt będzie miał zakrzywiony ekran z przodu, który może na zewnątrz pokazywać oczy użytkownika.

Do i włącznie swój najnowszy raportWczoraj:

Aby użytkownicy słuchawek byli zaangażowani w rzeczywisty świat, urządzenie będzie wyposażone w skierowany na zewnątrz wyświetlacz pokazujący ruchy gałek ocznych i mimikę twarzy. Apple uważa tę funkcję za kluczowy element odróżniający od zamkniętych zestawów słuchawkowych VR. Jedna osoba zaznajomiona z urządzeniem mówi, że zewnętrzne ekrany pozwalają ludziom na interakcję z użytkownikiem zestawu słuchawkowego bez poczucia, że ​​rozmawiają z robotem.

John Gruber mówi, że to żart

John Gruber od dawna sugerował, że to nieporozumienie, a zespół Reality Pro zaledwie żartował o pomyśle.

Rozumiem, że nie ma przedniego ekranu, ale zespół Apple miał to od dawna żartował o takim pomyśle i być może ktoś, kto słyszał żarty, wziął ten pomysł za prawdziwy i przekazał go mamie.

Mówi dzisiaj że nadal uważa, że ​​tak jest.

Pozostanę przy moim wcześniejszym przekonaniu, że jest to wewnętrzny żart, który został uznany za prawdziwy; żeby wyglądało to głupio, a nie humanitarnie; i że nawet gdyby nie wyglądało to głupio, nie miałoby sensu dodawanie kosztów finansowych wyświetlacza skierowanego na zewnątrz do już i tak drogiego urządzenia, a jeszcze mniej sensu byłoby ponoszenie kosztów zużycia baterii związanych z zasilaniem tego zewnętrznego wyświetlacza na urządzeniu, które ma już ograniczoną żywotność baterii.

Ujęcie 9to5Mac

Gruber był kiedyś używany przez Apple do ujawniania informacji, których firma chciała być znana, ale nie chciała ich bezpośrednio ujawniać. Był czas, kiedy zwykłe „tak” lub „nie” Grubera było jak ewangelia.

Tak jednak nie było od lat, a Gruber twierdzi, że nie ma więcej informacji na temat Reality Pro niż ktokolwiek inny. Warto również zauważyć, że w tym samym poście, który po raz pierwszy podał w wątpliwość wyświetlacz, zrobił to samo z baterią na uwięzi (choć przyznając, że nie było to całkowicie niemożliwe), co obecnie uważa się za dokładne.

Ale muszę powiedzieć, że miałem dokładnie taką samą myśl, kiedy po raz pierwszy usłyszałem raport z zewnętrznego wyświetlacza – że to nie miało sensu i wydawało się mało prawdopodobne, aby było prawdziwe – i nic, co słyszałem od tamtej pory, nie zmieniło mojego zdania.

Z drugiej strony, być może Apple znalazł sposób, aby ta nieprawdopodobnie wyglądająca funkcja miała sens, więc jestem gotów udowodnić, że się mylę. Ale wiem, gdzie byłyby moje pieniądze! A jak Twoje? Weź udział w naszej ankiecie i podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Zdjęcie: Norę Hutton/Nierozpryskiwany

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

FSP przedstawia nowe zasilacze Dagger Pro Series ATX 3.0 SFX

FSP Group, jeden z wiodących światowych producentów wysokowydajnych zasilaczy OEM i ODM, przedstawia nową generację zasilaczy SFX serii DAGGER PRO o mocy 750...

Armored Core VI nie ma otwartego świata – dyrektor FromSoftware chciał odróżnić go od Elden Ring

Armored Core VI: Fires of Rubicon firmy FromSoftware i Bandai Namco Entertainment ma ukazać się latem tego roku – wielu fanów nie może...

YEYIAN ogłasza gamingowe komputery stacjonarne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti

YEYIAN Gaming, wiodący światowy projektant i producent innowacyjnych, gotowych komputerów do gier, urządzeń peryferyjnych i komponentów komputerowych, z radością ogłasza wprowadzenie na rynek...
Advertisment