Wyniki HPE pokazują zapotrzebowanie na zdalne dane i model zużycia


Hewlett Packard Enterprise (HPE) odnotował przychody w pierwszym kwartale 2021 r. W wysokości 6,8 mld USD, co oznacza spadek o 2% rok do roku. Jego Intelligent Edge wzrósł o 12% do 806 mln USD, podczas gdy jego wysokowydajne systemy obliczeniowe i systemy o znaczeniu krytycznym (HPC i MCS) spadły o 9% do 762 mln USD.

Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny HPE, powiedział: „Globalna pandemia przyniosła nowy nacisk na transformację cyfrową, ponieważ firmy na nowo analizują wszystko, od pracy zdalnej i współpracy po ciągłość biznesową i wgląd w dane.

„W miarę jak świat zmierza ku poprawie, nasi klienci szukają elastyczności i prostoty świata natywnego dla chmury, z elastycznością i kontrolą hybrydowego modelu biznesowego – i tutaj mamy wyjątkową i zróżnicowaną propozycję wartości”.

W transkrypcji rozmowy o zarobkach zamieszczonej na Szukam witryny z blogami finansowymi Alpha, Neri omówił, jak HPE zmierza w kierunku modelu biznesowego „as-a-service”, w którym klienci płacą na żądanie za to, z czego korzystają. Powiedział: „Portfolio oprogramowania HPE Ezmeral i nasza oferta usług zarządzanych HPE GreenLake zapewniają doświadczenie oparte na rzeczywistym zużyciu”.

Neri powiedział, że wskaźnik realizacji przychodów z usługi HPE „as-a-service” wzrósł o 27% rok do roku do 649 mln USD.

Powiedział, że spodziewał się Biznes w chmurze GreenLake wzrost o 30-40% do 2022 roku, napędzany przez klientów, którzy ponad dwukrotnie zwiększyli swoje pierwotne zobowiązanie do świadczenia usługi. „Nasze wskaźniki utrzymania klientów w zakresie usług w chmurze HPE GreenLake przekraczają 95%, a średnie wykorzystanie przez klientów naszych usług w chmurze wynosi obecnie 120% pierwotnego zaangażowania, co jest spowodowane zwiększeniem wykorzystania pojemności przez klientów” – powiedział.

Reklama

HPE poinformował o 1% spadku swojej działalności Compute do 3,0 mld USD i 5% spadku przychodów z pamięci masowej do 1,2 mld USD. Jednak Neri powiedział, że firma Primera odnotowała „trzycyfrowy wzrost rok do roku”, która, jak powiedział, wkrótce uczyni ją większą niż jej działalność w zakresie pamięci masowych 3PAR.

Firma HPE twierdzi, że jej produkty definiowane programowo, w tym Nimble, wzrosły o 31% rok do roku. Wszystkie produkty pamięci masowej Flash Array wzrosły o 5%, napędzane przez coraz częstsze stosowanie Primera All Flash.

Zapytany, jakie firmy kupują, przygotowując się do przejścia obok Covid-19, Neri powiedział: „Cały czas rozmawialiśmy o tym, o tym, że wielu pracowników nigdy nie wróci do biura i potrzebują dostępu do danych i usług w bardzo połączony sposób ”.

Opisał Arubę HPE jako „silnik cyfrowej transformacji” dla klientów, dodając: „Nie chodzi tylko o dostęp do portu Wi-Fi, ale także o to, że zapewnia łączność od krawędzi do chmury dla wszystkich aplikacji i danych , gdziekolwiek mieszkają ”.

Neri powiedział, że firma widzi również przyspieszenie popytu na dostęp do danych i analiz. „Widzimy AI [artificial intelligence] uczenie maszynowe dominuje w każdym segmencie rynku, ponieważ wgląd w dane jest niezbędny do konkurowania w tej nowej gospodarce cyfrowej ”- powiedział. „Widzimy, rzecz jasna, potrzebę poprawy odporności IT na podstawie wiedzy zdobytej w 2020 r. Widzimy również potrzebę wdrożenia chmury wszędzie”.

Z jego zakończenie przejęcia SilverPeak, Neri powiedział, że HPE ma teraz mocną pozycję, aby wyróżnić się na rynku SD-WAN. Opisał Silver Peak jako „całkowicie zróżnicowane doświadczenie dla SD-WAN”, dodając: „In an architektura od krawędzi do chmury, musisz połączyć wszystkie swoje krawędzie i wszystkie swoje chmury. Jedynym sposobem na zrobienie tego na dużą skalę jest użycie oprogramowania.

„Silver Peak oferuje rozwiązanie SaaS, a także rozwiązanie lokalne, które umożliwia klientom łączenie wszystkich swoich krawędzi w chmurze w sposób w pełni zautomatyzowany i autonomiczny. A to dla nas wielka szansa ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...

Avatar 2, Fast X i każdy nowy film do obejrzenia w domu w ten weekend

Oel ngati kameieCzytelnicy wielokąta! Co tydzień podsumowujemy najważniejsze nowości w streamingu i VOD, podkreślając największe i najlepsze nowe filmy do obejrzenia w...
Advertisment