Wyniki HPE pokazują zapotrzebowanie na zdalne dane i model zużycia


Hewlett Packard Enterprise (HPE) odnotował przychody w pierwszym kwartale 2021 r. W wysokości 6,8 mld USD, co oznacza spadek o 2% rok do roku. Jego Intelligent Edge wzrósł o 12% do 806 mln USD, podczas gdy jego wysokowydajne systemy obliczeniowe i systemy o znaczeniu krytycznym (HPC i MCS) spadły o 9% do 762 mln USD.

Antonio Neri, prezes i dyrektor generalny HPE, powiedział: „Globalna pandemia przyniosła nowy nacisk na transformację cyfrową, ponieważ firmy na nowo analizują wszystko, od pracy zdalnej i współpracy po ciągłość biznesową i wgląd w dane.

„W miarę jak świat zmierza ku poprawie, nasi klienci szukają elastyczności i prostoty świata natywnego dla chmury, z elastycznością i kontrolą hybrydowego modelu biznesowego – i tutaj mamy wyjątkową i zróżnicowaną propozycję wartości”.

W transkrypcji rozmowy o zarobkach zamieszczonej na Szukam witryny z blogami finansowymi Alpha, Neri omówił, jak HPE zmierza w kierunku modelu biznesowego „as-a-service”, w którym klienci płacą na żądanie za to, z czego korzystają. Powiedział: „Portfolio oprogramowania HPE Ezmeral i nasza oferta usług zarządzanych HPE GreenLake zapewniają doświadczenie oparte na rzeczywistym zużyciu”.

Neri powiedział, że wskaźnik realizacji przychodów z usługi HPE „as-a-service” wzrósł o 27% rok do roku do 649 mln USD.

Powiedział, że spodziewał się Biznes w chmurze GreenLake wzrost o 30-40% do 2022 roku, napędzany przez klientów, którzy ponad dwukrotnie zwiększyli swoje pierwotne zobowiązanie do świadczenia usługi. „Nasze wskaźniki utrzymania klientów w zakresie usług w chmurze HPE GreenLake przekraczają 95%, a średnie wykorzystanie przez klientów naszych usług w chmurze wynosi obecnie 120% pierwotnego zaangażowania, co jest spowodowane zwiększeniem wykorzystania pojemności przez klientów” – powiedział.

Reklama

HPE poinformował o 1% spadku swojej działalności Compute do 3,0 mld USD i 5% spadku przychodów z pamięci masowej do 1,2 mld USD. Jednak Neri powiedział, że firma Primera odnotowała „trzycyfrowy wzrost rok do roku”, która, jak powiedział, wkrótce uczyni ją większą niż jej działalność w zakresie pamięci masowych 3PAR.

Firma HPE twierdzi, że jej produkty definiowane programowo, w tym Nimble, wzrosły o 31% rok do roku. Wszystkie produkty pamięci masowej Flash Array wzrosły o 5%, napędzane przez coraz częstsze stosowanie Primera All Flash.

Zapytany, jakie firmy kupują, przygotowując się do przejścia obok Covid-19, Neri powiedział: „Cały czas rozmawialiśmy o tym, o tym, że wielu pracowników nigdy nie wróci do biura i potrzebują dostępu do danych i usług w bardzo połączony sposób ”.

Opisał Arubę HPE jako „silnik cyfrowej transformacji” dla klientów, dodając: „Nie chodzi tylko o dostęp do portu Wi-Fi, ale także o to, że zapewnia łączność od krawędzi do chmury dla wszystkich aplikacji i danych , gdziekolwiek mieszkają ”.

Neri powiedział, że firma widzi również przyspieszenie popytu na dostęp do danych i analiz. „Widzimy AI [artificial intelligence] uczenie maszynowe dominuje w każdym segmencie rynku, ponieważ wgląd w dane jest niezbędny do konkurowania w tej nowej gospodarce cyfrowej ”- powiedział. „Widzimy, rzecz jasna, potrzebę poprawy odporności IT na podstawie wiedzy zdobytej w 2020 r. Widzimy również potrzebę wdrożenia chmury wszędzie”.

Z jego zakończenie przejęcia SilverPeak, Neri powiedział, że HPE ma teraz mocną pozycję, aby wyróżnić się na rynku SD-WAN. Opisał Silver Peak jako „całkowicie zróżnicowane doświadczenie dla SD-WAN”, dodając: „In an architektura od krawędzi do chmury, musisz połączyć wszystkie swoje krawędzie i wszystkie swoje chmury. Jedynym sposobem na zrobienie tego na dużą skalę jest użycie oprogramowania.

„Silver Peak oferuje rozwiązanie SaaS, a także rozwiązanie lokalne, które umożliwia klientom łączenie wszystkich swoich krawędzi w chmurze w sposób w pełni zautomatyzowany i autonomiczny. A to dla nas wielka szansa ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Disney+ ostrzega subskrybentów, że „przeanalizuje wykorzystanie Twojego konta”, aby zablokować udostępnianie haseł

W zeszłym miesiącu, Ogłoszono Disneya planuje rozpocząć walkę z udostępnianiem haseł, podobnie jak co niedawno wdrożył Netflix. Disney zaczął teraz wdrażać nowe...

Google dodaje opcję umożliwiającą wydawcom rezygnację z otrzymywania danych szkoleniowych AI

Właśnie ogłosiło to Google daje wydawcom witryn możliwość rezygnacji z wykorzystywania ich danych do uczenia modeli sztucznej inteligencji firmy, przy jednoczesnym zachowaniu dostępności...
Advertisment