Wyniki gier na komputery Mac. Premiera tytułu AAA tego samego dnia co komputery PC i konsole


Pojawienie się krzemu firmy Apple na komputerach Mac odnowiło nadzieję na pojawienie się solidnego rynku gier z systemem macOS. Choć komputery Mac są uwielbiane przez ogół użytkowników, w grach komputery PC i konsole od dawna okazują się niezbędne, jeśli chcesz grać w najnowsze gry. Sukces Apple w grach na iOS nie przełożył się na komputer Mac.

Ale sytuacja zaczęła się zmieniać. W zeszłym roku zadebiutował Apple nowe narzędzie do przenoszenia umożliwiło to łatwiejsze przenoszenie gier z komputerów PC do systemu macOS, w wyniku czego zaczęliśmy widzieć więcej tytułów AAA na komputerach Mac. Zazwyczaj jednak te tytuły były dopiero wypuszczane na rynek Po rozszerzone działanie na innych platformach.

Teraz możemy mieć dowody na jeszcze większe nadzieje dla przyszłości gier na komputery Mac, ponieważ jest to jeden z bardzo oczekiwanych tytułów tej jesieni, Cienie Assassin’s Creedbędzie codziennie dostępna na komputerach Mac wraz z komputerami PC i konsolami.

Nowo odkryte podejście Apple do gier

Jabłko nie był nieśmiały o rozwijaniu potencjału komputerów Mac jako platformy do gier od czasu pojawienia się chipów z serii M. Krzem Apple nie tylko sprawia, że ​​komputer Mac znacznie lepiej radzi sobie z nowoczesnymi grami, ale także zapewnia większą zachętę dla programistów.

Kiedy komputery Mac działały na chipach Intela, programiści musieli tworzyć raz dla komputerów Mac i oddzielnie dla iPhone’a i iPada. Teraz, dzięki jednej, ujednoliconej architekturze chipów, prace nad wersjami gry na iPhone’a i iPada — platformami porównywalnie znacznie większymi niż na komputerach Mac — mogą zapewnić doskonały początek w tworzeniu wersji dla systemu macOS.

Reklama

Czy nadal istnieją wątpliwości dotyczące strategii Apple w zakresie gier? Oczywiście. (Patrzę na ciebie, Apple TV). Jednak firma konsekwentnie dąży do uczynienia komputera Mac atrakcyjniejszą platformą do tworzenia gier.

Wydania tego samego dnia to kolejny ważny krok w przypadku komputerów Mac

Apple ma nadzieję, że wszystkie jego wysiłki doprowadzą do odwrócenia losu Maca, a Assassin’s Creed Shadows jest najnowszym dowodem na to, że zaczyna się to dziać.

To było zachęcające do zobaczenia Wersja reżyserska Death Stranding przyjdź do komputera Mac i Resident Evil 4 wcześniej, ale oba głośne tytuły miały już udane występy na innych platformach. Assassin’s Creed Shadows to jeden z pierwszych dużych testów sprawdzających, jak tytuł AAA radzi sobie po uruchomieniu na komputerze Mac wraz z konkurencyjnymi platformami.

Jeśli się powiedzie, programiści będą mieli jeszcze więcej powodów, aby zacząć uważać użytkowników komputerów Mac za nowe, niewykorzystane źródło przychodów, któremu warto nadać priorytet.

Oznaczałoby to poważną zmianę, ale jeśli Apple będzie nadal naciskać na możliwości komputerów Mac w grach, być może jego wysiłki zakończą się sukcesem.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Google TV otrzyma funkcję „znajdź mojego pilota”.

W najnowszej aktualizacji Androida dla Google TV dodano przydatny dodatek, który powinien ułatwić odnalezienie zaginionych pilotów. Władze Androida informuje, że wersję beta...

Simply NUC przedstawia serwery ExtremeEDGE z obsługą BMC, rozpoczynając rewolucję w przetwarzaniu brzegowym

Simply NUC, wiodący na świecie dostawca niestandardowych rozwiązań komputerowych, z dumą ogłosił wprowadzenie na rynek swojego najbardziej ambitnego produktu w dotychczasowej historii: serwerów...

Rząd Wielkiej Brytanii ogłasza dotacje w wysokości 8,5 miliona funtów na badania nad bezpieczeństwem sztucznej inteligencji

Sekretarz ds. technologii cyfrowych Michelle Donelan ogłosiła, że ​​podczas drugiego dnia szczytu AI w Seulu rząd Wielkiej Brytanii przeznaczy do 8,5 miliona funtów...
Advertisment