Wyniki GFXBench pokazują, o ile szybszy jest procesor graficzny A17 Pro niż A16 Bionic


W zeszłym tygodniu widzieliśmy pierwszy Wyniki Geekbencha A17 Pro pokazujący, że procesor działa nieco lepiej niż twierdzi Apple. Teraz przyjrzeliśmy się pierwszym wynikom testów porównawczych GPU i wygląda na to, że wydajność jest zgodna z obietnicami Apple, a nawet większa.

Apple udostępniło, że procesor graficzny A17 Pro oferuje do 20% większa wydajność niż A16 Bionic, a także oferuje nowe funkcje, takie jak cieniowanie siatki, przyspieszane sprzętowo śledzenie promieni i wiele innych.

Zauważony przez MojaSmartPricepojawiły się pierwsze testy porównawcze procesora graficznego A17 Pro GFXBench ze szczegółami dotyczącymi wyników Ruin Azteków i Manhattanu 3.1.

W teście Aztec Ruins High Tier Offscreen iPhone 15 Pro Max z A17 Pro działał o około 19% lepiej niż iPhone 15 Plus z A16 Bionic.

A iPhone 15 Pro oferował o 27% więcej klatek niż 15 Plus. Modele 15 Pro i Pro Max radziły sobie jeszcze lepiej w porównaniu z A16 w iPhonie 14 Pro, poprawiając wydajność aż do 51%.

Reklama

W teście Aztec Ruins Normal Tier Offscreen A17 Pro również wykazał znaczną poprawę, a 15 Pro oferuje ~45% więcej klatek niż 14 Pro z chipem A16. 15 Pro Max wykazał znacznie mniejszą poprawę tych wyników w porównaniu do 14 Pro Max.

W teście Manhattan 3.1 Offscreen ulepszenia chipa A17 Pro wyniosły aż do 31,5% w przypadku najnowszego procesora graficznego z 12386 wyrenderowanymi klatkami ogółem w porównaniu do maksymalnie 9417 klatek w przypadku A16 Bionic.

Średnio wyniosło to 199,8 fps dla A17 Pro w porównaniu do 151,9 fps dla A16.

Wydajność procesora graficznego nie wynosi 20% lub więcej we wszystkich porównaniach nowego iPhone’a 15 Pro i Pro Max z A17 Pro z iPhone’em 15 i 15 Plus lub 14 Pro. Ale właśnie dlatego Apple twierdzi, że procesor graficzny jest „nawet” o 20% szybszy.

W każdym razie wygląda na to, że nowy procesor graficzny Apple oferuje ulepszenia wykraczające poza zysk o 20%. Będziemy szukać pierwszych wrażeń z gier w świecie rzeczywistym oraz innych raportów na temat wydajności, jaką zapewnia nowy procesor graficzny.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Premiera nowej niespodzianki w grze Elder Scrolls na Androida

Nowa gra osadzona w serii The Elder Scrolls jest już dostępna na urządzenia z systemem Android za pośrednictwem Sklep Google Play....

Bloomberg: Apple prowadził rozmowy z Microsoftem na temat przejęcia Bing w 2020 roku

W miarę postępów w sprawie antymonopolowej prowadzonej przez Departament Sprawiedliwości przeciwko Google, wciąż dowiadujemy się więcej na temat umowy Apple z firmą na...

Jak zdobyć wszystkie zakończenia w Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Istnieją cztery różne Cyberpunk 2077: Widmowa Wolność zakończenia, a osiągnięcie każdego z nich wymaga podjęcia kilku kluczowych decyzji. W...
Advertisment