Wyniki Apple za drugi kwartał 2024 r. ożywione przez Six Colors, także w formie wideo


Wczoraj ukazała się informacja o Jabłko Raport o wynikach za drugi kwartał 2024 r., który był prawie zgodny z oczekiwaniami – przychody wyniosły 90,75 miliarda dolarów przeciwko Oczekiwania Wall Street na poziomie 90,1 mld dolarów.

Jak zwykle, Sześć kolorów ożywił liczby za pomocą wspaniałego zestawu kolorowych wizualizacji wraz z filmem, który je omawia…

Kompletny zestaw wykresów rozpoczyna się od spojrzenia na przychody Apple w poszczególnych kwartałach wraz ze średnią ruchomą z czterech kwartałów.

Jak widać, ostatnie sześć kwartałów było zasadniczo płaskie, z nieznaczną tendencją spadkową.

Jak zawsze, większość tego stanowi iPhone.

Reklama

Dokładny procent przychodów przypisanych do iPhone’a ma oczywiście charakter sezonowy, a usługi są skutecznie zwiększane poza kwartałami.

Powyżej widać także stopniowy spadek udziału iPada – trend, który Apple będzie miał nadzieję odwrócić wraz z wprowadzeniem na rynek nowych modeli w przyszłym tygodniu.

Być może najlepszą wiadomością dla spółki był silny trend wzrostowy marży brutto. Wartość ta rosła co kwartał przez sześć kolejnych kwartałów.

Apple w ogóle nie powiedział wiele o Vision Pro, a ponieważ produkt jest pogrzebany w kategorii Wearables, nie dowiedzieliśmy się nic o jego sprzedaży. Można jednak powiedzieć, że nawet w przypadku pozycji o wysokiej cenie nie wystarczy przesunąć wskaźnika przychodów.

Pełny zestaw wykresów można sprawdzić na stronie Sześć kolorów, i obejrzyj poniższą analizę wideo.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment