Wyjaśniono znaczenie mitozaura i Gwiezdnych wojen Mandalorianina


W otwarciu jest coś przeczucia Mandalorianin odcinek 3. „Widziałeś coś żywego?” Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff) pyta Din Djarin w głębi Mandalore. On nie wie, co ona ma na myśli, ale my wiemy.

Mandalorianin sezon 3 to tylko trzy odcinki, ale program Disney Plus już porzucił kilka głównych okrzyki do Gwiezdnych Wojen fabuła. Spośród nich jeden z największych pojawił się w zeszłym tygodniu w odcinku 2, „Rozdział 18: Kopalnie Mandalore”, kiedy Bo-Katan stanął oko w oko z mitozaurem — legendarnym stworzeniem, którego nigdy wcześniej nie widziano na ekranie.

Wystarczy zdobyć ok zagorzałych Gwiezdnych Wojen wentylatorbicie serca; jednak przypadkowi widzowie prawdopodobnie mają kilka pytań. Te pytania będą się wahać od podstawowych (Co to jest mitozaur?) do zdecydowanie bardziej skomplikowanych (Dlaczego te gigantyczne bestie to taka wielka sprawa?) — na szczęście możemy odpowiedzieć na wszystkie.

Przewodnik obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o mitozaurach, w tym ich biologię i powiązania ze społeczeństwem Mandalorian. Dotyka również poprzednich występów mitozaurów w Gwiezdnych wojnach canon i zaokrągla w górę każde odniesienie do nich Mandalorianin spotykać się z kimś.

Co to jest mitozaur?

Jak sama nazwa wskazuje, mitozaury to legendarne bestie ogromnych rozmiarów. Są pokryte ciemnożółtymi łuskami i mają grube, przypominające rogi kły wystające z obu stron pyska. Podczas gdy mitozaur, który pojawił się w odcinku 2, wybrał żywe wody Mandalore jako swoje legowisko sam gatunek jest amfibią i dlatego jest równie szczęśliwy na lądzie, jak i pod wodą.

według legendy, Mandalora Wielkiego walczył z mitozaurem i jakoś go pokonał. Następnie oswoił bestię i ujeżdżał ją do bitwy (tak jak ty); inni starożytni wojownicy Mandalorian wkrótce poszli w jego ślady. Niestety, chwalebny okres rozkwitu Mandalorian na potworach nie trwał długo, a mitozaury uznano za wymarłe na długo przed wydarzeniami z Mandalorianin.

Reklama

Zdjęcie: Lucasfilm

Mitozaury miały jednak trwały wpływ na kulturę Mandalorian. Warto zauważyć, że sygnet czaszki Mandalore – w zasadzie królewska pieczęć całej planety – został zainspirowany legendą mitozaurów. Sygnet z czaszką jest tak silną częścią wspólnej tożsamości Mandalorian, że pojawia się wszędzie, ale szczególnie na ich ubraniach (jest jeden na naramienniku Mandaloriańska zbroja Boby FettaNa przykład).

Kult społeczeństwa Mandalorian dla mitozaurów nie jest czysto estetyczny – jest mistyczny. Stworzenia odgrywają kluczową rolę w proroctwie dotyczącym losu Mandalore i jej mieszkańców, ale o tym więcej To później.

Czy mitozaury pojawiały się w innych opowieściach z Gwiezdnych Wojen?

Bo-Katan pływa i świeci latarką na mitozaura na zrzucie ekranu odcinka 2 sezonu 3 The Mandalorian

Zdjęcie: Lucasfilm

Pomimo ich znaczenia dla historii i kultury Mandalorian, mitozaury tak naprawdę nie pojawiają się tak często w opowieściach o Gwiezdnych Wojnach. Rzeczywiście, w „Rozdziale 18: Kopalnie Mandalore” po raz pierwszy na ekranie pojawiło się jedno z nieśmiałych stworzeń. Przed tym krótkim epizodem obserwacje Mythosaur były ograniczone do licencjonowanych mediów – z których większość została wyprodukowana, zanim Disney nacisnął przycisk resetowania w „Rozszerzonym wszechświecie” sagi książek, gier wideo, kreskówek i komiksów.

Niezapomniane, klasyczne Gwiezdne Wojny Marvela seria komiksów wprowadziła replikę szkieletu mitozaura skonstruowaną jako kolosalna atrakcja parku rozrywki (poważnie). Inne, pośrednie odniesienia do autentycznych członków gatunku są obecne w innych źródłach, większość z nich związana jest z odległą przeszłością sagi, przedstawioną w Opowieści Jedi komiksy i Rycerze Starej Republiki Gry zainspirowali.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, niewiele (jeśli w ogóle) tego materiału jest nadal częścią oficjalnego kanonu. Po tym, jak Disney przejął Lucasfilm w 2012 roku, ten ostatni ogłosił, że degraduje prawie wszystko oprócz filmy z Gwiezdnych Wojen i Wojny klonów serial animowany do apokryficznego statusu „Legend”. Wynik tego? Prawie wszystko, co wcześniej wiedzieliśmy o mitozaurach, nie oznaczało przysiadu.

Obecność sygnetu czaszki w kanonicznych filmach i programach telewizyjnych oznaczała, że ​​te quasi-kaiju prawdopodobnie nadal istniały w tej nowej, opływowej galaktyce daleko, daleko (fakt później potwierdzony przez licencjonowany magazyn). Ale ich historia i znaczenie, a nawet to, jak wyglądały, wisiały teraz w powietrzu.

Jak mitozaur łączy się z Mandalorianinem?

Mandalorianin (Pedro Pascal) i Grogu wchodzą do jaskini.  Grogu jest w swojej unoszącej się kapsule

Zdjęcie: Lucasfilm

Na szczęście dla entuzjastów potworów science-fiction, jedno i drugie Mandalorianin i jego seria spin-offów, Księga Boby Fetta, powoli wypełnili kilka luk w zmienionej tradycji mitozaurów. Obecność stworzeń jest wyczuwalna od samego początku, jak wspomniano w dialogu w Mandalorianinpierwsza w historii część, „Rozdział 1: Mandalorianin”. W tym odcinku nowy sojusznik Din Djarina (Pedro Pascal), Kuiil (Misty Rosas, głos użyczył Nick Nolte), wymienia imię „wielkiego mitozaura” i potwierdza, że ​​starożytni Mandalorianie używali tych stworzeń jako swoich zaufanych wierzchowców również w kanonie post-Disneyowskim .

Na froncie mitozaurów przez pozostałą część ucichnie Mandalorianin sezon 1 i cały sezon 2 (niezależnie od zbroi Boby Fetta); Jednakże, Księga Boby Fetta wkrótce sprowadza ich z powrotem na światło dzienne. Piąty odcinek spin-offu, „Rozdział 5: Powrót Mandalorianina”, zawiera scenę, w której mentorka Din Djarina, Zbrojmistrz (Emily Swallow), wspomina, jak „pieśni minionych eonów przepowiadały pojawienie się mitozaura, by zwiastować nową erę Mandalore.

To wywołało spekulacje, że Mandalorianin twórca Jon Favreau i producent wykonawczy Dave Filoni siali ziarno na imprezę rozpakowującą Mythosaur w sezonie 3. Jak teraz wiemy, tak rzeczywiście było, a mitozaur (lub przynajmniej jeden z jego podglądaczy) zadebiutował w drugim odcinku trzeciego sezonu. Ponadgabarytowa bestia (słusznie) straszy żywe gówno Bo-Katan, zanim odleci z plecakiem odrzutowym – chociaż, co ciekawe, nie atakuje jej ani obezwładnionego Din.

Dlaczego mitozaur nie atakuje, jest na razie tajemnicą, ale wydaje się jasne, że odegra ważną rolę w tym, co pozostało z Mandalorianin sezon 3. Czy Din, Bo-Katan lub inni mandaloriańscy wojownicy osiodłają grzbiet mitozaura? Czy są tam jeszcze jakieś mitozaury, czy to w kopalniach Mandalore, czy gdzie indziej w Gwiezdnych Wojnach wszechświat? I czy zapoczątkują nowy początek dla społeczeństwa Mandalorian, jak wcześniej przepowiedziano? Tylko czas (i Mandalorianin pięć pozostałych odcinków sezonu 3) powie.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...

Zack Snyder tworzy grę RPG Rebel Moon na „śmieszną skalę”

Zack Snyder, znany m.in 300 i czterogodzinny „Snyder Cut” z Liga Sprawiedliwychpracuje nad grą RPG osadzoną w uniwersum swojego nadchodzącego filmu science-fiction Netflixa...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!