Wyjaśniono, że mieszkaniec Pierścieni Władzy w białej szacie i jej połączenie z Nieznajomym


Tego lata, jako pierwsze przebłyski Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy wyszło na jaw, była w szczególności jedna postać, która przyciągnęła uwagę fanów i trzymała ją mocno: postać w białej szacie, z krótko ostrzyżonymi włosami i białą skórą. Wobec braku innych wskazówek, przerażający wygląd i jawnie groźne spojrzenie doprowadziły fanów do jednego przeczucia: To była pokazowa wersja Sauron!

Cóż, z piątym odcinkiem Pierścienie Mocy, ta tajemnicza postać w białej szacie wreszcie się pojawiła i pozostawiła po sobie tylko więcej pytań. Materiały źródłowe Tolkiena dostarczają wskazówek na temat tego, dokąd może zmierzać historia i jaki związek mają bohaterowie z Sauronem, Nieznajomym i innymi tajemnicami serialu.

[Ed. note: This piece contains spoilers for episode 5 of The Rings of Power, “Partings.”]

Co wiemy o Mieszkańcu w białych szatach?

Reklama

Obraz: Prime Video

Nasz tajemniczy potencjał Saurona debiutuje na początku odcinka, jako jedna z trójki postaci, które wydają się szukać równie tajemniczego meteorologa znanego jako nieznajomy. W napisach końcowych odcinka nazywa się ją „Mieszkańcem”, a gra ją Bridie Sisson; ze swoimi towarzyszami Nomad (grany przez Edith Poor w kasku z rozwianymi rudymi włosami) i Ascetic (grany przez Kali Kopae, zakapturzony i niosący okrągłą… rzecz).

Są bladzi ze skóry i szat, i noszą różne dziwne dodatki. Mieszkaniec ma ozdobną laskę, podczas gdy Asceta wymachuje metalowym dyskiem lub naczyniem ozdobionym okręgami i półksiężycem. Zbroja Nomada zawiera kilka motywów oczu i okręgów — i palców splecionych na szczycie jej hełmu.

Znamy więcej kluczowych szczegółów poza tym, co jest na ekranie w odcinku 5: Rozmowa z magazynem Time, Pierścienie Mocy producentka wykonawcza Lindsey Weber powiedziała, że ​​te postacie przybyły tutaj „z dalekiego wschodu – z ziem Rhûn”.

Czym jest Rhûn?

Mapa śródlądowego Morza Rhûn i regionu Rhûn, na wschód od Mrocznej Puszczy.

Obraz: Projekt LOTR

W najszerszym znaczeniu Rhûn oznacza wszystko na wschód od mapy w Władca Pierścieni, cała kraina w tym kierunku, która nie miała wpływu na historię, którą Tolkien chciał opowiedzieć. A ponieważ nie było to ważne dla historii, którą chciał opowiedzieć, w dużej mierze pozostała nieopisana.

Chociaż rasy krasnoludów, ludzi i elfów pochodziły gdzieś z Rhûn i migrowały na zachód, było to tak fantastycznie dawno temu – a od tego czasu świat przeszedł wiele wstrząsów geograficznych – że nie daje nam to żadnego wyobrażenia o jego obecnym stanie. To puste płótno dla Pierścienie Mocy do zbadania, a może nawet szansa na rozwinięcie ogólnego terminu „Easterlingowie” że współczesne elfy, ludzie i krasnoludy Tolkiena musieli odnosić się do ludzi ze wschodu.

Skąd więc pochodzą te postacie w białych szatach? W bardzo dosłowny sposób „Części nieznane”.

Co to oznacza dla Nieznajomego?

Rhûn ma jedną dość solidną cechę, która może się tutaj przydać: to także miejsce, do którego rzekomo pomknęli Błękitni Czarodzieje. A „jeden z niebieskich czarodziejów” to mało prawdopodobna teoria… prawdziwa tożsamość Nieznajomego.

Duet ubranych w lazurę kolegów Gandalfa i Sarumana jest jedną z długiej listy koncepcji, do których napisał Tolkien Władca Pierścieni z niewielkimi opracowaniami, a następnie spędził resztę swoich dni, zastanawiając się, czy je rozwinąć w Silmarillion. Podobnie jak sam Rhûn, obaj wyszli geograficznie poza zakres ulubionych historii Tolkiena, a więc z konieczności ich odkrywania.

Bawił się dla nich różnymi imionami i różnym pochodzeniem: być może byli to Alatar i Pallando, dwaj czarodzieje, którzy w końcu stali się prawdziwymi próżniakami i porzucili swoją misję, by ochłodzić się w Rhûn. A może byli to Morinehtar i Rómestámo, dwaj czarodzieje, którzy długo walczyli, by osłabić wpływy Saurona na wschodzie Śródziemia, bez których pracy Czarny Pan z pewnością podbiłby Gondor i resztę Eregionu.

W końcu niewiele wiemy o tym, co Tolkien zamierzał dla Błękitnych Czarodziejów, gdyby skończył swoje dzieło, z wyjątkiem tego, że podróżowali oni znacznie dalej na wschód niż inni i tam zostali. Możliwe, że to połączenie z Rhûn w końcu zamieni się w połączenie z Niebieskimi Czarodziejami.

Ale czekaj, jest jeszcze jedna rzecz.

To księżyc

Zdjęcie księżyca.

To księżyc.
Zdjęcie: Jasper Jacobs za pośrednictwem Getty Images

The inny potencjalną wskazówką na temat Nieznajomego w tym odcinku jest jego niebiańskie pochodzenie, pozorne skupienie się na gwiazdach, wymowny ujęcie, w którym wpatruje się w księżyc i emblemat bardzo przypominający księżyc na dysku Ascety.

Nieznajomy może być Człowiekiem na Księżycu.

Może to zabrzmieć jak żart, ale w Tolkienowskim Śródziemiu słońce i księżyc miały swoją własną, bardzo specyficzną historię pochodzenia. Być może słyszeliście o tym, jak rozpoczęła się wojna Galadrieli z Morgothem, kiedy zniszczył kilka świecących drzew. Cóż, w tamtych czasach te drzewa (i gwiazdy na niebie) były jedynymi źródłami naturalnego światła na świecie. Słońce i księżyc zostały stworzone, aby je zastąpić, świecącymi statkami pilotowanymi po niebie i pod ziemią przez parę Maiarów, istot tego samego rzędu co Sauron i Gandalf.

Księżycowy statek był pilotowany przez Maiar Tilion, który był znany ze swojej zawodności — jego nieodwzajemnione zauroczenie Maiarem pilotującym słońce jest powodem, dla którego księżyc często pojawia się na niebie wraz ze słońcem. A legenda o gościu, który pilotuje księżyc, dotarła nawet do „nowoczesnych” hobbitów, którzy mają historie i piosenki (jedna z nich to parodia „Hej Diddle Diddle”) o głupich rzeczach, które nastąpiły podczas wizyt nieudolnego Człowieka na Księżycu w Śródziemiu.

Metatekstowo księżyc Śródziemia jest kombinacją tradycji Tolkiena o elfach i opowieści, które opowiadał, by zabawiać swoje dzieci — tak jak Tom Bombadil i samych hobbitów. Człowiek z Księżyca pojawił się zarówno w Roverandom, historię wymyśloną przez profesora, aby pocieszyć syna po tym, jak stracił ulubioną zabawkę na plaży; w corocznych listach, które pisał i ilustrował dla swoich dzieci głosem Świętego Mikołaja.

Ale niezależnie od tego, czy Nieznajomy jest Człowiekiem z Księżyca, czy Niebieskim Czarodziejem, wygląda na to, że ci odziani w mlecznobiałe nieznajomi z Rhûn coś o nim wiedzą. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć kiedy Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy postanawia rozwiązać tę szczególną zagadkę.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

KIOXIA podkreśla rozszerzone możliwości wydajności dysków SSD PCIe 5.0 podczas innowacji firmy Intel

KIOXIA America, Inc. jest w tym tygodniu na targach Intel Innovation, aby zademonstrować swoje dyski SSD NVMe z serii CM7, które zapewniają poziomy...

Chrome, Dysk Google zaktualizowany o widżety blokady ekranu iOS 16

Podgląd na początku tego miesiącaGoogle wprowadza teraz swoje pierwsze widżety ekranu blokady iOS 16 z aktualizacjami Chrome i Dysku. Wersja 106 Chrome to rozwijanie...

Metal: Narzędzia do modowania Hellsinger pozwalają dodawać własną muzykę

Strzelanka rytmiczna Thrash-and-blast Metal: Hellsinger ma dość prosty haczyk: to niesamowicie zabawne pompowanie demonów pełnych ołowiu w czasie z twoimi...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!