Wyjaśnienie zakończenia pierwszego sezonu Hellbound


W połowie Piekielny, nowy horror Netflix autorstwa twórców Choi Gyu-seok i Pociąg do Pusan reżyser Yeon Sang-ho, jasne jest, że cesarz nie ma ubrań. Tylko w tym przypadku cesarz jest grupą potężnych, nieziemskich potworów, a ich nagość to ulotne rytuały, które zabijają ludzi na środku ulicy.

[Ed. note: This post contains spoilers for the ending of Hellbound season 1.]

Pomimo ewangelii głoszonej przez kościół Nowej Prawdy, coraz wyraźniej dla wielu w programie staje się, że potwory nie są wysłannikami Boga wysłanymi, by karać grzeszników. Są raczej „bardziej nadprzyrodzoną rzeczą, której nie można wyjaśnić”. Nikt tego nie wie (a przynajmniej nie chce tego wiedzieć) lepiej niż Bae Young-jae (Jeong Min Park) i Sohyun (Won Jin-ah), których dziecko otrzymało dekret zaledwie kilka dni po urodzeniu.

Los dziecka staje się tykającą bombą w drugiej połowie sezonu, skłaniając każdego widza do pytania: Czy naprawdę zamierzają zabić to dziecko? Ale Piekielny udaje mu się odpowiedzieć na to bardzo zniechęcające pytanie i przekształcić je w jeszcze bardziej sprytną konfigurację na sezon 2.

Więc jakie są potwory w Hellbound?

Reklama

Obraz: Netflix

Do końca Piekielny sezon 1, każdy chce czegoś innego z dekretu dziecka: Nowa Prawda chce ukryć całą sprawę, aby nie wystraszyć swoich zwolenników. Min Hyejin (Kim Hyun-joo) i jej buntownicza frakcja mają nadzieję nagłośnić dekret, aby pomóc pokazać światu wrodzoną niesprawiedliwość wydarzeń. A rodzina Bae po prostu nie chce być w takiej sytuacji.

Nikt w pełni nie dostaje tego, czego chce, kiedy nadejdzie czas dekretu. Transmisja Hyejina zostaje przerwana przez podwójnego agenta; Próby Nowej Prawdy, by całkowicie wykoleić transmisję, skutkują konfliktem, w którym pojawiają się sąsiedzi i ich telefony komórkowe, ta sama siła mediów społecznościowych, która pomogła Kościołowi doprowadzić do władzy. Gdy zbliża się czas sądu małego Toughie, rodzice tłoczą się wokół niej, chroniąc ją przed światłem potworów. Po zakończeniu zostaje tylko Toughie, jej rodzice spłonęli.

Niewiele zostaje ostatecznie potwierdzone chwilę później — Hyejin ucieka z Toughiem, znikając w mieście ze współczującym taksówkarzem, który obiecuje zapewnić jej i dziecku bezpieczeństwo. Przywódca Arrowhead poddaje się swojemu dekretowi, jak wielu przed nim, z brutalnością i desperacją.

W rzeczywistości nikt nie wie, czym są potwory ani jak funkcjonują. Podczas gdy wydany dekret był wcześniej uważany za wyrok śmierci, coś w okolicznościach Toughie oznaczało, że coś się zmieniło – czy poświęcenie jej rodziców było jakąś nadprzyrodzoną tarczą, a la Harry Potter, czy czymś zupełnie innym. Jak wyjaśnia finał pierwszego sezonu, są one znacznie mniej jak anioły zemsty, a znacznie bardziej, jak opisuje ich profesor Gong, jako „podobne do trzęsienia ziemi lub jakiejkolwiek innej klęski żywiołowej. To może się przydarzyć każdemu z nas. Tu nie chodzi o karanie czy bycie ukaranym.”

Ostatni zwrot w Hellbound sezonu 1

Park Jungja w kadrze z Hellbound na Netflix

Zdjęcie: Jung Jaegu/Netflix

Odcinek 6 oferuje kolejną niespodziankę. W trzewiach muzeum Nowej Prawdy spalone ciało Park Jungja ożywa i wraca do życia. Jest równie tajemniczy, co poetycki; pomimo tego, że była to pierwsza celowo nagłośniona demonstracja, nawet były przewodniczący Nowej Prawdy przyznał, że nie był pewien, czy Jungja – ani ktokolwiek inny – zgrzeszył na tyle, by stawić czoła tak straszliwemu osądowi.

Mimo to dekrety nadal wyraźnie wspominają, że odbiorca zostanie wysłany „do piekła” po ich demonstracji, dodając tajemnicy, gdzie dokładnie te potwory robić pochodzą i dlaczego ich nadprzyrodzony osąd jest stosowany w taki sposób, w jaki jest. Teraz, kiedy Jungja wróciła do życia, granica między grzesznikiem a świętym ponownie się zaciera. W możliwym sezonie 2 prawdopodobnie będzie w stanie opisać to, co (jeśli cokolwiek) pamięta, prawdopodobnie jeszcze bardziej podważając doktrynę Nowej Prawdy.

Z drugiej strony nic nigdy nie było tak proste Piekielny. W miarę upływu czasu, Choi i Yeon chcą pokazać, jak można interpretować, błędnie interpretować i lekceważyć wolę Bożą w sposób, który wygląda na niezwykle do siebie podobny. Zarówno Myejin, jak i jej wrogowie domagają się nagłośnienia tragedii ludzi, nawet jeśli robią to z zupełnie innych powodów. Po otrzymaniu swojej doktryny przewodniczący Jung Jin-soo (Yoo Ah-in) wydawało się, że może pomóc innym wszelkimi niezbędnymi środkami, nawet z użyciem przemocy; jego kościół bardzo kontynuuje tę spuściznę do okrutnych celów, które widzimy w drugiej połowie roku Piekielny. Sezon 1 pokazuje, jak ludzie mogą ponuro rzutować dowolny osąd na przypadkowe czyny. Ale tajemnice związane z impetem dla tych czynów wciąż obfitują w świat serialu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Walmart poważnie podchodzi do metawersu

Wygląda na to, że Walmart przygotowuje się do skoku w metawersum. Ostatnie zgłoszenia znaków towarowych wskazują, że firma chce ustanowić...

Błąd Safari 15 może ujawnić Twoją ostatnią aktywność przeglądania i osobiste identyfikatory

Błąd w Safari 15 może ujawnić Twoją aktywność przeglądania, a także ujawnić niektóre dane osobowe powiązane z Twoim kontem Google, według...

Podobno Intel „Raptor Lake” ma znacznie zwiększać rozmiar pamięci podręcznej

Oczekuje się, że duże pamięci podręczne na matrycy będą głównym czynnikiem wpływającym na IPC i wydajność gier. Nadchodzący procesor AMD Ryzen 7...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!