Wyjaśnienie 13-letniej kontrowersji High Elf w World of Warcraft


World of Warcraft toczy się w fantastycznym świecie pełnym stworzeń fae, mądrych bestii, krasnoludów, orków, trolli, elfów … więcej elfów i jeszcze więcej elfów. W pucharze Azeroth pojawiają się elfy. Są Nocne elfy, Nightborne, Wysoko Urodzeni, Wysokie Elfy, Krwawe elfy, San’layn (to wampiry), pająki elfy, Void Elves, a nawet kilka półelfy. Elfy w świecie Warcrafta są jak tofu – zastosuj do nich nowy rodzaj magii i nagle stają się zupełnie nowym gatunkiem, wchłaniając te wibracje.

Ale fani szaleli na punkcie jednej konkretnej sytuacji elfów od 13 lat, od czasu premiery World of Warcraftpierwsze rozszerzenie, Płonąca krucjata. Trzynaście lat to dużo czasu na złość na elfa, ale wściekłość w końcu osiągnęła szczyt gorączki podczas Bitwa o Azeroth. Teraz Blizzard przyjmuje odważne nowe stanowisko: Pieprzyć to, wysokie elfy dla wszystkich.

Ale niektórzy fani nadal chcą więcej.

Poznaj wysokie elfy

Wysokie Elfy są jasnymi, bladoskórymi, niebieskookimi łucznikami i magami prosto z kart Tolkiena i mają bogatą historię w serii Warcraft. Po raz pierwszy pojawili się w Warcraft 2, w tym jednostka bohatera Alleria Windrunner. Dla fanów starej szkoły są ikoniczną częścią Przymierza, jak orki w Hordzie.

Ale w Warcraft 3, elfy wysokiego rodu padły ofiarą ludobójstwa jednego z największych złoczyńców w grze, Arthas, w swoim dążeniu do zostania Królem Liszem. Ci, którzy przeżyli, nazywali siebie „Krwawymi Elfami”, aw grze MMO dołączyli do Hordy zamiast do Przymierza. Te Krwawe Elfy były wściekłe na Przymierze, fajne wobec swoich Opuszczonych sąsiadów w Hordzie, a także w pewnym sensie zła.

Krwawe elfy zaczęły porywać półbogów i wysysać z nich ich siły gotyccy paladyni. Uzależnili się także od strasznej magii fel i przeprowadzili otwarte pranie mózgu protestujących na ulicach ich miasta, Silvermoon.

Reklama

Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Natomiast wysokie elfy były niewielką siłą, która walczyła o przetrwanie w Sojuszu. Ich liczba była zbyt mała, aby kiedykolwiek nadawać się do grywalnej rasy – znowu, ponieważ zostali całkowicie wymazani Warcraft 3, a ci, którzy przeżyli, dołączyli do Hordy i wyssali spaczoną magię.

Decyzja o wycofaniu Silvermoon z Przymierza była wówczas kontrowersyjna, ale dała Hordzie atrakcyjną rasę. Od tego czasu Krwawe Elfy niezmiennie są najpopularniejszą rasą na Hordzie. Siła ich zdolności specyficznych dla rasy jest częściowo powodem, dla którego gildie rywalizują o pierwsze miejsce na świecie często wybierał Hordę w nadchodzących latach.

Krwawe elfy również porzuciły swoje złe ścieżki pod koniec najazdu na Słoneczną Studni, obiecały, że będą dobrymi ludźmi, a nawet negocjowały ponowne dołączenie do Sojuszu podczas Mgły Pandarii przez krótki czas. Ale Blizzard pozostał jasny: W Sojuszu nigdy nie będzie Wysokich Elfów.

A potem Blizzard przedstawił Void Elves i wszystko poszło w gówno.

Sprzymierzone rasy sojusznicze stoją przed sztandarem

Zdjęcie: Blizzard Entertainment

Wszyscy znowu się wściekli

Dla wielu graczy Void Elves były szczytem „Mamo, czy możemy dostać McDonald’s?” „Nie, mamy McDonald’s w domu”. Zostały wprowadzone jako jedna z najwcześniejszych ras alianckich, podczas pomostu między Legion i Bitwa o Azeroth.

Podczas Legion, wspomniana Alleria Windrunner pojawiła się po tym, jak została złapana w czasoprzestrzeni przez 10000 lat, walcząc z demonami i ucząc się sztuk cieni. W końcu wchłonęła istotę z czystej ciemności, która natchnęła ją mocami cienia kosmicznego i ciężarem ciągłego słuchania szeptów Pustki.

Kiedy mała frakcja elfów Pustki została wygnana z Shadowmoon za paranie się Magią Pustki, Alleria je wytropiła. Gracz dołączył do nich i odblokował Void Elves. Są jak Krwawe Elfy, ale mają różne odcienie fioletu i błękitu. Mają też ostre angielskie akcenty i macki.

To rodzi wiele pytań! Dlaczego jest wystarczająco dużo elfów pustki, ale nie ma elfów wysokich? Scenariusz odblokowania sprawia, że ​​wygląda na to, że jest ich łącznie około 30. Dlaczego im nie przeszkadza, skoro otwarcie czczą cienie i mają na sobie świecące macki? Dlaczego nie możemy po prostu mieć Wysokich Elfów?

Cóż, Blizzard w końcu dał każdy gracz Wysokie Elfy z dodane opcje dostosowywania postaci Shadowlands. Void Elfy mogą mieć kolor skóry Krwawych Elfów zamiast fioletu i szarości oraz niebieskie oczy! Krwawe elfy mogą mieć niebieskie oczy! Wszyscy dostają wysokie elfy … w pewnym sensie. Mechanicznie nadal są to elfy pustki i krwawe elfy, ale gracze mają narzędzia do udawania.

Ale ta zmiana nie wystarczyła, aby zaspokoić potrzeby graczy. Teraz gracze chcą fryzur Blood Elf na Void Elves. Chcą tatuaży Wysokich Elfów Warcraft 2. I nowe głosy!

To przypomnienie, że tak samo jak wiele się zmienia World of Warcraft, niektóre rzeczy zawsze pozostaną takie same. Trzynaście lat później Wysokie Elfy są nadal jedną z największych kontrowersji. Blizzard w większości go rozwiązał … ale gracze nadal chcą więcej, mając nadzieję, że ten ostatni gest to dopiero początek zmiany, która w końcu da im wysokie elfy.

A kiedy to się stanie, ludzie bez wątpienia zaczną prosić o San’layna, Nagę i nieumarłe elfy. Azeroth jest bogate w elfy i każdy chce po kawałku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

13 of The Verge’s best-loved cooking gadgets

We’ve all got to eat, and unless you’re the type of person who lives on instant meals and takeout, you probably need to...

Prezydent USA powołuje się na ustawę o produkcji obronnej dla produkcji PCB

W poniedziałek, 27 marca, prezydent USA Joe Biden powołał się na ustawę o produkcji obronnej, aby stworzyć budżet w wysokości 50 milionów dolarów,...

M2 Pro Mac mini teraz 49 USD taniej w środowych najlepszych ofertach, opaski Apple Watch Leather Link 52 USD, więcej

Jesteśmy teraz w połowie tygodnia, a wszystkie dzisiejsze najlepsze zniżki na środę są do zdobycia dzięki uprzejmości z 9to5Zabawki. Tym razem powrót...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!