Wygląda na to, że klienci FTX odzyskają pełne pieniądze*


Prawnicy specjalizujący się w upadłościach twierdzą, że prawnicy zajmujący się upadłościami twierdzą, że klienci FTX – niegdyś uważani za straconych prawie wszystko – mają teraz odzyskać w całości swoje pieniądze z pozostałości kryptowaluta firma …

Upadek FTX

Giełda kryptowalut FTX upadła w 2022 r. po odkryciu, że środki klientów, które powinny były być w pełni chronione, zostały nielegalnie wykorzystane do dokonywania ryzykownych inwestycji.

W tamtym czasie inwestycje te pogrążyły się w głębokich stratach, niszcząc wszystkie aktywa posiadane przez firmę i obawiano się, że klienci nigdy nie odzyskają swoich pieniędzy.

FTX ogłosiła upadłość, a były dyrektor generalny Sam Bankman-Fried został uznany za winnego wszystkich siedmiu postawionych mu zarzutów karnych, w tym spisku mającego na celu popełnienie oszustwa elektronicznego, oszustwa związanego z papierami wartościowymi, oszustw na rynkach towarowych i prania pieniędzy. Grozi mu kara do 115 lat więzienia.

Klienci FTX mogą otrzymać pełny zwrot pieniędzy

CNBC raportuje, że od tego czasu perspektywy dla byłych klientów radykalnie się poprawiły. Ogólnie rzecz biorąc, inwestycje, które w tamtym czasie straciły na wartości, zostały w pełni odzyskane, co oznacza, że ​​środki mogą zostać zwrócone klientom.

Prawnicy reprezentujący masę upadłościową FTX powiedzieli w zeszłym tygodniu sędziemu w Delaware, że spodziewają się pełnej spłaty uzasadnionych roszczeń klientów i wierzycieli. Adwokat ds. upadłości Andrew Dietderich, który współpracuje z nowym zespołem kierowniczym FTX, powiedział, że „przed odzyskaniem wszystkich pieniędzy klientom nadal pozostaje wiele pracy i ryzyka”, ale zespół ma „strategię, jak to osiągnąć”.

Reklama

Ale z dość dużą gwiazdką

Choć odzyskanie środków niewątpliwie będzie dla klientów ogromną ulgą, kwestią perspektywy jest to, czy pieniądze zostaną spłacone „w całości”.

W momencie upadku Bitcoin był notowany na poziomie około 16 tys. dolarów i tę wartość będą odzyskiwać. Jednak od tego czasu wartość Bitcoina wzrosła do prawie 48 tys. dolarów, więc gdyby ich środki pozostały w Bitcoinie, mieliby już trzy razy więcej pieniędzy.

Bradleya Chambersa przyczynił się do powstania tego raportu.
Zdjęcie autorstwa André François McKenziego NA Usuń rozpryski.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wywiady na temat bezpieczeństwa: Cyberbezpieczeństwo polega na skutecznym zarządzaniu ryzykiem

Dobry strategia bezpieczeństwa cybernetycznego powinno zawsze zaczynać się od określenia, jakie ryzyko firma jest skłonna tolerować, a w realizację tego zadania menedżer ds....

Asustor przedstawia NAS Drivestor 2 Lite

Asustor przedstawia serwer NAS dla każdego — Drivestor 2 Lite. Drivestor 2 Lite i Drivestor Pro Gen 2 wykorzystują wydajne czterordzeniowe procesory...

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich firm

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych w chmurze opartych na sztucznej inteligencji, wypuścił punkt dostępowy (AP) NWA130BE - BE11000 Wi-Fi 7...
Advertisment