Wygląda na to, że klienci FTX odzyskają pełne pieniądze*


Aktualizacja: Złożenie wniosku sądowego potwierdziło, że firma ma obecnie więcej niż wystarczającą ilość pieniędzy, aby spłacić klientów. W uznaniu utraconych zysków wierzyciele zadłużeni w wysokości 50 000 USD lub mniej otrzymają około 118% wartości swojego depozytu w momencie złożenia wniosku na podstawie rozdziału 11.

Co zaskakujące, prawnicy zajmujący się upadłościami twierdzą, że klienci FTX – niegdyś uważani, że stracili prawie wszystko – teraz oczekują, że odzyskają w całości swoje pieniądze z pozostałości kryptowaluta firma …

Upadek FTX

Giełda kryptowalut FTX upadła w 2022 r. po odkryciu, że środki klientów, które powinny były być w pełni chronione, zostały nielegalnie wykorzystane do dokonywania ryzykownych inwestycji.

W tamtym czasie inwestycje te pogrążyły się w głębokich stratach, niszcząc wszystkie aktywa posiadane przez firmę i obawiano się, że klienci nigdy nie odzyskają swoich pieniędzy.

FTX ogłosiła upadłość, a były dyrektor generalny Sam Bankman-Fried został uznany za winnego wszystkich siedmiu postawionych mu zarzutów karnych, w tym spisku mającego na celu popełnienie oszustwa elektronicznego, oszustwa związanego z papierami wartościowymi, oszustw na rynkach towarowych i prania pieniędzy. Grozi mu kara do 115 lat więzienia.

Reklama

Klienci FTX mogą otrzymać pełny zwrot pieniędzy

CNBC raportuje, że od tego czasu perspektywy dla byłych klientów radykalnie się poprawiły. Ogólnie rzecz biorąc, inwestycje, które w tamtym czasie straciły na wartości, zostały w pełni odzyskane, co oznacza, że ​​środki mogą zostać zwrócone klientom.

Prawnicy reprezentujący masę upadłościową FTX powiedzieli w zeszłym tygodniu sędziemu w Delaware, że spodziewają się pełnej spłaty uzasadnionych roszczeń klientów i wierzycieli. Adwokat ds. upadłości Andrew Dietderich, który współpracuje z nowym zespołem kierowniczym FTX, powiedział, że „przed odzyskaniem wszystkich pieniędzy klientom nadal pozostaje wiele pracy i ryzyka”, ale zespół ma „strategię, jak to osiągnąć”.

Ale z dość dużą gwiazdką

Choć odzyskanie środków niewątpliwie będzie dla klientów ogromną ulgą, kwestią perspektywy jest to, czy pieniądze zostaną spłacone „w całości”.

W momencie upadku Bitcoin był notowany na poziomie około 16 tys. dolarów i tę wartość będą odzyskiwać. Jednak od tego czasu wartość Bitcoina wzrosła do prawie 48 tys. dolarów, więc gdyby ich środki pozostały w Bitcoinie, mieliby już trzy razy więcej pieniędzy.

Bradleya Chambersa przyczynił się do powstania tego raportu.
Zdjęcie autorstwa André François McKenziego NA Usuń rozpryski.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MONTECH przedstawia płynne chłodnice procesorów AIO z serii HyperFlow ARGB

MONTECH, popularna marka podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, wchodzi na rynek chłodzenia wodą procesora ze swoim pierwszym AIO – HyperFlow ARGB....

Kill to brutalny thriller akcji, którego zagorzali nie mogą przegapić tego lata

Miło było widzieć rosnącą popularność kina indyjskiego w Stanach. Dla wielu osób — zwłaszcza tych, które nie są zaznajomione z...

Procesory mobilne AMD Ryzen AI „Strix Point” wprowadzone na rynek w sierpniu

Przedstawiciel producenta minikomputerów AOOSTAR ujawnił, że nadchodząca rodzina procesorów mobilnych AMD Ryzen AI „Strix Point” zostanie wprowadzona na rynek w sierpniu 2024 r.,...
Advertisment