Wydłużanie żywotności baterii w MacBookach z metalową obudową: patent Apple


Od lat, obiecano nam ekscytujące nowe technologie akumulatorów, które mają radykalnie zwiększyć żywotność baterii i żadna z nich nigdy się nie zmaterializowała. Ale nowe Apple patent Aplikacja opisuje prosty sposób na osiągnięcie wartościowego wydłużenia żywotności baterii przy użyciu nic bardziej zaawansowanego technologicznie niż metalowa obudowa.

Wynalazek jest trochę ironiczny, ponieważ rozwiązuje problem, który Apple pierwotnie stworzył w 2015 roku z bateriami w 12-calowym MacBook, zanim zastosujesz tę samą technologię w pozostałych MacBookach…

W 12-calowym MacBooku Apple przeszedł ze sztywnych prostokątnych baterii na woreczki, które można dopasować do dostępnej przestrzeni. W tamtym czasie firma uznała to za przełomową technologię, ponieważ pozwoliła bateriom wypełnić całą wolną przestrzeń wewnątrz maszyny.

Zapewnia to dużą elastyczność, ale takie podejście stwarza również problemy, jak wyjaśnia Apple.

Baterie litowo-polimerowe są powszechnie używane jako akumulatory do ładowania różnych urządzeń elektronicznych, w tym laptopów, tabletów, telefonów komórkowych, osobistych asystentów cyfrowych (PDA), cyfrowych odtwarzaczy muzycznych i bezprzewodowych elektronarzędzi. Akumulatory litowo-polimerowe mogą często zawierać elektrody i elektrolit zamknięte w pokrowcu z laminatu aluminiowanego. Te baterie w torebkach mogą być używane w przenośnych urządzeniach elektronicznych o ograniczonej przestrzeni, takich jak telefony komórkowe, laptopy i / lub urządzenia do noszenia.

Uszczelnione krawędzie baterii woreczka mogą powodować nadmiar materiału woreczka, a woreczek może mieć napięcie dodatnie, które wymaga odizolowania zewnętrznej powierzchni woreczka od przewodzących powierzchni w urządzeniu elektronicznym. Aby pomieścić nadmiar materiału woreczka i odizolować przewodzącą powierzchnię baterii woreczka, bateria woreczka musi być mniejsza niż powierzchnia przewidziana w urządzeniu elektronicznym, co powoduje marnowanie miejsca. Jest to szczególnie ważne w przenośnych urządzeniach elektronicznych z ograniczoną przestrzenią, gdzie przestrzeń jest na wagę złota, a urządzenia są zwykle projektowane tak, aby pomieścić możliwie największe baterie.

Aby rozwiązać ten problem, Apple proponuje trzymać się nieregularnych kształtów, które pozwalają bateriom w pełni wykorzystać przestrzeń, ale zamienić miękki woreczek na sztywną metalową obudowę.

To ujawnienie opisuje różne przykłady wykonania, które odnoszą się do ulepszonej baterii do zmniejszania przestrzeni między baterią a komponentami elektronicznymi w urządzeniu elektronicznym. W niektórych przykładach wykonania bateria może zawierać sztywną lub półsztywną obudowę stykającą się z komponentami w urządzeniu elektronicznym.

Na przykład w niektórych przykładach wykonania bateria zawiera elektrodę i katodę otoczone metalową obudową. Baterię można dobrać tak, aby zoptymalizować dostępną przestrzeń w urządzeniu elektronicznym bez konieczności stosowania odstępów pomiędzy obudową baterii a innymi komponentami w urządzeniu elektronicznym. W niektórych przykładach wykonania metalowa obudowa może być podłączona do wspólnego uziemienia, aby umożliwić innym komponentom kontakt z obudową baterii bez powodowania zwarcia lub korozji komponentów.

Dodatkowo metalowa obudowa może służyć jako element konstrukcyjny w urządzeniu elektronicznym. Na przykład, wsporniki mogą być przymocowane do metalowej obudowy lub kołnierz między dwoma częściami obudowy może służyć jako punkt mocowania.

W ten sposób uzyskalibyśmy to, co najlepsze z obu światów.

Reklama

W zasadzie pozwoliłoby to na zwiększenie pojemności baterii bez zwiększania grubości MacBooka. Ponieważ jest to Apple, można podejrzewać, że firma podejmie odwrotne podejście i zachowa istniejącą pojemność baterii, jednocześnie czyniąc laptopy cieńszymi…

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Apple powinien przywrócić Touch ID na iPhone’a?

Sponsorowane przez Capital One Shopping: Użytkownicy Capital One Shopping zaoszczędzili w zeszłym roku ponad 800 milionów dolarów. Uzyskaj automatyczne darmowe kupony w...

AirTagi użyte do złapania seryjnego złodzieja roślin, policja odzyskuje „sanktuarium skradzionej zieleni”

Kilka miesięcy temu I napisał artykuł o AirTags wykorzystywane do odnajdywania skradzionych roślin doniczkowych. Po raz kolejny wracam z kolejną historią dotyczącą...

Inteligentna wtyczka Eve Energy współpracuje teraz z platformą Samsung SmartThings Energy

W tym tygodniu firma Eve Systems ogłosiła nowe partnerstwo z firmą Samsung, w ramach którego wprowadza wtyczki Eve Energy doskonałe możliwości monitorowania energii...
Advertisment